Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Bende aynısından var. Yngwee Malmsteen'i o gitarla çalıyorum. Anla işte. Çok rahat. Ha, sadece manyetikleri Duncan'larla değiştirdim.

ke3 mü var sende?? aa çok sevindim valla.
ağacı falan nasıl? malzeme işçilk falan kaliteli mi?
ben de değiştireceğim manyetikleri hatta floyd rose u bile değiştiririm belki.

Valla benim KE aslında en ucuzuydu. Şu KE3 ten daha kötü tremolosu var, kolu boşluklu Heralde KE2 filan diyeyim. Bu KE3 ünkü iyi. Çok iyi bir tremolo alırsam süper olacak ve alacağım da. Ama klavyesi süper! Şaka etmiyorum. Çok rahat. Gövdesi sağlam. Hatta aslında hiç birşeyini değiştirmeden gitara yeni başlayanlar için idealden daha iyi bir standardı var. Alınası bir gitar.

ke2 nin fiyatı 2000 dolar.
o en iyi "ke".
benim alacağım gitar,yeni başlayanların gitarlarından olsun istemiyorum.Şöyle kaliteli bir şey alayım diyorum.
KE3 pek benim istediğim gibi bir şey değil galiba.
ikinci el ke2 düşer mi piyasaya acaba?

ben KE3 lere baktım 400-600 dolar arası. Nasıl daha kötü oluyor ki? Tremolosu kocaman.

http://www.samedaymusic.com/product--JAC2902000

http://media.samedaymusic.com/media/brand,sameday/p21164H-4ef4f9d37e11ade7a6c4c49df2ada1cb.jpg

p21164H-4ef4f9d37e11ade7a6c4c49df2ada1cb.jpg%20%20%20%20%20

hafta sonu istanbuldaydım.
laylaylom a sordum.
ke3 için fiyat 1000 küsur du ama nakit ödemede 900 lere çekiyorlar.
laylaylomun sitesinde de fiyat tam olarak buydu.
ke2 nin fiyatı 2000 küsur dolar.

ke2 de "original"floyd rose tremelo bridge var,
manyetikler ahrbi seymour duncan,ke3 teki gibi seymou designed değil.
ke2nin sapı neck tru body,vidalı değil.
ke2 nin klavye ebony.
gövde ağacı aynı galba ama kalitesi farklıdır muhakkak.
farklar bunlar galiba ve aradaki fiyat farkı 1000 dolar.

senin ke hangisi acaba ke3 tür heralde.
jacksonun sitesinde başka kelly gözükmüyor.

Tabi adamlar taşıma, gümrük ve kar paylarıı da eklemişler. Normal fiyat. Yabancı sitelerde 650 yi geçmiyor. Olacak tabi. Benimki o zamam KE4 tür :) Yok öle birşey heralde canım. Ben 1999 da almıştım Amerika'da. Çantasıyla 300 dolara geldi ama şu anki değeri modifikasyonlarla çok arttı. Ben biraz kasa ve fretboard alıp eklemeler yapmış oldum. Bana kalırsa Türkiye'deki KE3 fiyatı da normal. Param olsa ve Jackson alacak olsam o parayı veririm. 900 dolar normal. Ama siyah almam, çok güzel başka renkleri ve desenleri var. Marty'nin kullandığı modellerde de aynı desenler var. İyi görünüyor. Fretboardı ise kesinlikle o fiyat için çok normal.

biliyorum,gerçekten çok güzel desenleri var. ama burda bulunur mu? getirirler mi? bilemem.
yahu senin gitarın modeli ne allah aşkına cidden çok merak ettim.
harmony den falan baktım ke pro gibi bir şey var ama onun da fiyatı 700-800 lerde.
önümüzdeki cuma yine istanbula gideceğim ve gitar deneyeceğim bol bol.
arkadaşa da zil alacağız en "istanbulundan" bir ride bir crash.

ibanez s1675-1625 ler de çok güzel bir şeye benziyor. onlardan bulurum umarım denemek için.
ama anlamadığım nokta 22 perdenin dezavantajları.
biraz daha açarsanız sevinirim.

511443.jpg

Benimki KE 3 müş tamam. 1999 da almıştım.Tremolosu FloldRose gibi ve siyah. Şimdikiler biraz garip. Nikelajsız mat metalik (Ankara'da öyle gördüm burdakiler daha iyi) ve daha büyük tremoloları var. 5 yıl önce aldığım için de 300 dolara almış olmam normal. Bak yukarıdaki resimdeki desenlere. Şahane. Sırf o en alttaki için param olsa bunu satar onu alırdım. Çok şık lanet olası :) Benimki düz siyah. Gençtik, siyah dedik!!!

22 Fret gitar soloist adam için acı verici. Bilirsin genelde mi den sert girişler yapılır ve solo vakti gelip te solo biterken son notayı koymak istersin ve 24. frette mi yi ciyaklatır olayı koparırsın.Ek olarak miden bent yapıp 2 notaya kadar da gerebilirsin tel kopmazsa :) 22 frette mi notası yok! Acıtır! ben artık başka türlü yapamıyorum. Alacaksam da sadece ve sadece bir Fender Strat "BuddyGuy" alacağım 21 fret olsa da. İşte o fender alınası bir fender. Kesin alacağım!

510113.jpg

İbanes 1600 serisine de bakayım en son 1500lerde kalmıştım.

işte millet olay bu herkesin bir aşkı var yaa... :)
Atalay: ke3 lerin bir de yıldırımlı bir desen var o süper. ben alırsam ondan alırım.
ama o ibanezlere kafayı taktım.
floyd rose ları bir garip.
drop-d diye bir sistem koymuşlar,en üst teli tak diye E den D ye çekiyor,daha doğrusu salıyor.
ibanez s serisi hakikaten çok güzel.
hem gövdesi de maun,tam istediğim gibi ama 22 fret bu meretler.
fiyatları da 1500 dolar civarı.
biraz paraya kıyıp çekeyim altıma bir tane diye düşünüyorum şu an.
manyetiklerini bilmiyorum ama güzel iki de manyetik koydummu üzerine,tadından yanına yaklaşılmaz.
maun un sustaini dillere destan malum...
:)

manyetikler dimarzio nun ibanez için ürettigi bir manyetik offf offf ben bu gitarların hastasıyımmmmmmmmmm oy oy cok güzelllllllllll
Malı mülkü satıp alacam bunlardan birtane .. Anfi manfi 100w combo custom tam efektörde alacam yeni birtane rp20 bide bundan çektimmi eilme offfffff tadından yenmez.........

yahu crazylead resmen alasım geldi gitarı ya.
amma güzel anlatıyosun. :)
inşallah tünelde bulurum. çok merak ettim bir an önce elime almam lazım.

tünelde ibanezin distribütörü kim acaba bilen var mı?
zuhal de vardı ibanez ama dist. değil onlar. Ibanezin sitesinde 4C Tüketim Malzemeleri... gibi bir şirket vardı,nersi orası bilen var mı?

Obaaa! Ustam eğer DiMarzio tarifli manyetiklerse (ki aslında sitesinde yazıyordu okumadım gövdeleri yalamaktan :) ) zaten olay bitmiştir. Nitekim, 1500 dolarlık gitarın manyetiğini değiştirmek bence bir Ferrari'ye başka motor takmak için uğraşmaya benzer. Ne gerek var ya! Bunlar seksi be!

Yeminle söylüyorum, arabamı satıp almak istediğim 5-6 gitarı alıp gerisine de bir motorsikler alıp olayı kapatmak geldi içimden!

ben alıyorum anasını satayım ya.
eve de bir müze açarım ibanezciğim için, istanbul ankara konya ve benzeri yerlerden otobüz kaldırırım haftada bir,turistik gezi ayarlar para kazanırız ibanez üzerinden.
bu ibanezi kim satıyor istanbulda ya? :) :) :) :) :)

Abi aç turistik haritanı dolaş bul. Ben gece gece çıkmıştım yola valla. Otobüs kaldırıken ben de haberdar olayım pışpışlamaya geliriz gitarını ! Sever okşarız. Benim Jackson KV2 yi getiriyim oynarlar filan. :)

tutmayın beni,tutmayınnn beniii alacağımmmm ibanezimi,bıraksana kardeşim kolumu yaa,bırakın diyoruuumm,ulan çeksene elini kırcan mı belimi yaa yuhh ayıııı... :) :) :)

Geri