Ibanez Tbx65r Nasıl Amfidir

Amfi elinizde mevcut ise nasıl bir amfi olduğunu neden soruyorsunuz? Bir tane jack kablosu ve bir gitara ihtiyacınız var. Gitarınızı amfiye bu kablo aracılığıyla bağlayıp amfinin açma tuşuna basınca amfi çalışmaya başlar. İnanması güç ama gerçekten böyle olur. Sonra gitarınızın tellerine vurmaya başlayınca amfiden bir takım sesler gelir. (Tabi volume tuşunu açtıysanız) Bu çıkan sesler sizin hoşunuza gidiyorsa amfiniz göreceli olarak iyidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi elinizde mevcut ise nasıl bir amfi olduğunu neden soruyorsunuz? Bir tane jack kablosu ve bir gitara ihtiyacınız var. Gitarınızı amfiye bu kablo aracılığıyla bağlayıp amfinin açma tuşuna basınca amfi çalışmaya başlar. İnanması güç ama gerçekten böyle olur. Sonra gitarınızın tellerine vurmaya başlayınca amfiden bir takım sesler gelir. (Tabi volume tuşunu açtıysanız) Bu çıkan sesler sizin hoşunuza gidiyorsa amfiniz göreceli olarak iyidir.
Neden Küçümsüyorsunuz bilgim yok dedim.
Amfi evet bende ancak ben kalite olarak soruyorum. Araba kontağı çalıştırınca gidiyor mesela ama bu o arabanın performansı hakkında bilgi vermiyor.
Ve ehliyeti olmayan Süremez.

Son düzenleme:
Gitarda çok amatörüm daha bir arkadaşımdan 250 tl ye aldım.
Bir tuşunu bozmam dışında bir sorunu yok ama nasıl amfidir ?

250 TL iyiymiş.

Doğru tonlamayla, yüksek gain isteyen tarzlar için çok sağlam amfidir bana göre. Tabii tadını çıkarmak için önce gitar hakimiyetinizi geliştirmeniz lazım. Yoksa üç aşağı beş yukarı hepsi aynı gelecektir. Öğrendikten sonra da uzun süre kullanırsınız bu arada, hoparlör çapının büyük olması büyük avantaj. Drive tonu pek organik denemez ama bunları anlamanız için işin içine epey bir girmeniz lazım zaten :) Başlangıç için Tbx serisi bence en iyi seçeneklerden biridir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
250 TL iyiymiş.

Doğru tonlamayla, yüksek gain isteyen tarzlar için çok sağlam amfidir bana göre. Tabii tadını çıkarmak için önce gitar hakimiyetinizi geliştirmeniz lazım. Yoksa üç aşağı beş yukarı hepsi aynı gelecektir. Öğrendikten sonra da uzun süre kullanırsınız bu arada, hoparlör çapının büyük olması büyük avantaj. Drive tonu pek organik denemez ama bunları anlamanız için işin içine epey bir girmeniz lazım zaten :) Başlangıç için Tbx serisi bence en iyi seçeneklerden biridir.
Yorumunuz için üslubunuz için teşekkür ederim :) organik derken neyi kast ettiniz acaba :)

Valla hocam 250 ye aldım power kablosu bozduğum tuş filan 300 e patladı ama fiyatlara bakınca sıfır 10W 400 liraya yakınken 65W aldım :D bu arada amfime pedal alırken dikkat etmem gereken nokta var mıdır?

O aşamaya gelince tekrar detaylı konuşuruz. Şimdilik enstrümanınızı geliştirmeye bakın. Pedal sonraki iş olsun. Vaktinizi harcadığınızla kalırsınız yani. Bilmediğinizi varsayarak, önce efektleri güzel bir tanıyın, parametreleri öğrenin, amfinin eksilerini artılarını olabildiğince görmeye çalışın. Sonra fazladan bir ekleme yapmak isteyeceğiniz zaman tekrar konuşuruz ama buna daha çok var.

Watt değerine de çok takılmayın, hoparlör çapı önemli sayılacak bir özellik ama kaliteyi başka şeyler oluşturuyor.

Foot switch kendim yaptım çokta güzel oldu.
Maliyet 5 lirayı geçmiyor.

Tarz olarak blues rock arasındayım hep clean moddayım genellikle
O zaman genel olarak clean tonda çalarsın, overdrive ile pek işin olmaz. (Gerekirse overdrive footswitch ile kanal değişirsin)
Equalizerı da tiz 7, mid 4, bas 7 şeklinde ayarlarsan güzel bir blues tonu yakalarsın cleande. Pedal olarak compressor (Boss cs-3 gibi) alırsın.
Tadından yenmez :)
Eline para geçtiğinde de blackstar ht-1 gibi bir lambalı amfi alırsın, eski amfini de satarsın. Footswitch olmadığı için drive ihtiyacın olursa da boss sd-1 veya boss bd-2 düşünebilirsin lambalı amfinin yanına.

Son düzenleme:
O zaman genel olarak clean tonda çalarsın, overdrive ile pek işin olmaz. (Gerekirse overdrive footswitch ile kanal değişirsin)
Equalizerı da tiz 7, mid 4, bas 7 şeklinde ayarlarsan güzel bir blues tonu yakalarsın cleande. Pedal olarak compressor (Boss cs-3 gibi) alırsın.
Tadından yenmez :)
Eline para geçtiğinde de blackstar ht-1 gibi bir lambalı amfi alırsın, eski amfini de satarsın. Footswitch olmadığı için drive ihtiyacın olursa da boss sd-1 veya boss bd-2 düşünebilirsin lambalı amfinin yanına.
Aaa mid sesleri duyulmadan güzel blues tonu alınır mı yahu :)

Geri