Kullandığınız birbirine uyumlu manyetikler

HulkEkmek demiş ki:
Dethron demiş ki:
7kedi7eti7 demiş ki:
ben köprüde dimarzio d-sonic, sapta dimarzio x2n kullanıyorum
lakin d-sonic, x2n'e oranla oldukça tiz kalıyor

X2N sapa kullanılmaz çünkü dostum

Öyle bi şart mı var ?

Orjinal sitesinde bile 'Bridge Pick-Up' der ona. Bridge harici kullanıldığında olan şeyi de zaten arkadaş yazmış, niye kasıyorsun ki kendini? Biraz elektrik bilgin var ise giriş ve çıkışlarına bakarsan göreceksin..

Arkadaşlar merhabalar...Epiphone LesPaul gitarım var.Köprüde SeymourDuncan Alnico-2 var.Boyun için alnico-2 dışında önerileriniz varsa süper olur...Bir arkadaş yukarıda,lespaulde boyuna sh-2 takmış.Başka önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...

ben söyle bisey yaptım neck e duncan sh4 bridge a sh 13 taktım ikiside bridge önerilen manyetikler aslında gitar saha kalktı diyebilirim bekledigimden cok daha iyi clean ve 5 yollu switch te gayet farklı tatlarda ton yelpazesi elde ettim özellikle sh4 biraz lespaul gibi tat verdi.hayırsız ise yaramaz single bile bu kombinasyonda kullanılır hale geldi.sadece fikir olsun diye paylasmak istedim tabi gitardan gitarada reaksiyonu farklı olabilir.

Bridge olarak SH6 Duncan distortion, sapta SH2N kullaniyorum, cok uyumlular kanimca.

SH2N output olarak biraz daha dusuk, bir de bass tarafi biraz daha agir basiyor, hos, jazzy bir ton katiyor diyebilirim, SH6 ise zaten downtuned metal icin cok uygun, camurlanma zerre yapmiyor, tiz-mid agirlikli bir manyetik oldugundan maun govde, maun set neck, maple top gitarimda cok guzel sonuc veriyor.

Manyetikleri polepiece'ler biraz daha yuksek, manyetigi biraz daha asagida tutarak kullaniyorum, tel dinamikleri daha cok ortaya cikiyor gibi sanki.

Maddi olarak SD ve Dimarzio alamayan arkadaşlara tavsiyemdir. İbanezin prestige serisinde kullanılan Dimarzio/İbz manyetiklerden bulunca alsınlar. Kuntekinin dediği gibi düşük akordlarda çamurlaşma yapmayan, aynı zamanda dengeli, single coil olabilen ve harmoniklerde tatmin edecek seviye manyetiklerdir.

arkdaşlar maun gövde bi gitarım var köprüde emg85 var hayvani,ölümcül diye tabir edebileceğim tonlar alıyorum..
sap manyetiğine ne taksam ?? aktif pasif farketmez.. sadece tepki vermesi kuvvetli karekterstik hoş tonlara sahip olsun hızlı sololarda yharı yolda bırakmasın..

alp1992 demiş ki:
arkdaşlar maun gövde bi gitarım var köprüde emg85 var hayvani,ölümcül diye tabir edebileceğim tonlar alıyorum..
sap manyetiğine ne taksam ?? aktif pasif farketmez.. sadece tepki vermesi kuvvetli karekterstik hoş tonlara sahip olsun hızlı sololarda yharı yolda bırakmasın..

anladığım kadarıyla metal çalıyorsun, kesinlikle emg81 tak ama köprüye tak, 85 i sapa kaydır. 85 den aldığından daha deli bir sound alacaksın 81 85 den biraz daha serttir. potlar jack girişi vs zaten emg ye (aktif) uygun.

alp1992 demiş ki:

Seni emg 60 paklar.

emg 60 cleanda iyi denebilecek belkide tek aktif emg ? 89 da fena değil. ama aktif emg sete sahip bir gitarda emg 81 olmazsa olmaz bence.

CaglarHepterlikci demiş ki:
Dr.Barlo tam bir manyetik "guru"sudur vidasından sarılan teline kadar bilir.. Yanıldıgını pek sanmam Petrucci konusunda..

Su bir gercektir yazılanlar ve gercekler birbirinden farklı olabiliyor..

Dimarzionun Joe Satriani PafPro kullanıyor seklinde acıklamasına ragmen, Satrianinin kayıtlarda kullandıgı manyetik bir PG'den baskası degil..

Ders cdsinde gorselde dedigin dogru olabilir.. Ancak real'de Barloya guvenim tam..

Aradan baya bi süre geçmiş, görmemişim şimdi cevap yazayım.
Artık o manyetiklerin D-Sonic olduğu hakkında bir şüphe kalmamış olsa gerek, bir sürü vidyo ve açıklama var nette haliyle. MegaDrive falan değil yani o. Son albümde ise yine kendi dizaynı DiMarzio CrunchLab ve LiquiFire kullanıyor Petrucci.

Geri