electronic davul ile midi ses kaydi (acil yardim)

Merhaba,
Uzun suredir becermedigimiz electro davuldan midi olarak ses kaydi icin yardim ve fikirlerinizi bekliyorum.
Davulun midi ve wav cikislari mevcut. Ses karti m-audio delta 1010 lt.
Davuldan midi sinyali alabiliyoruz fakat davulun wav cikisinda tuse hassasiyeti olmasina karsin midi olarak bagladigimizda tuse alamiyoruz. Reasonda davula guclu vuruldugunda samplein sesi yuksek, dusuk vuruldugunda ise sadece volume olarak dusuk ses geliyo. fakat tini olarak iki vurusun tinisi ayni.
Bu sorunu nasil halledebilecegimiz konusunda yardimlarinizi bekliyorum.
Simdiden tesekkurler.

Elektronik davulu bir midi klavye gibi kullanabileceğini zannetmiyorum..
lakin waw v.s olarak kaydedebilirsin
fakat üstündeki midi out başka amaçlı kullanmak için koyulmuştur...
herkez aynı derdi yaşıyor.. kayıt için e.davul pek tavsiye edilmiyor..

CyberCash demiş ki:
Elektronik davulu bir midi klavye gibi kullanabileceğini zannetmiyorum..
lakin waw v.s olarak kaydedebilirsin
fakat üstündeki midi out başka amaçlı kullanmak için koyulmuştur...
herkez aynı derdi yaşıyor.. kayıt için e.davul pek tavsiye edilmiyor..

Kullanılabilir. Midi Out tam olarak o iş için tasarlanmış bir kısım cihazdan çıkan midi sinyallerini midi algılayan başka bir cihaza taşımak için. Bu da uygun arabirimle bilgisayara taşınıp kayıt edilebilir.

kullandığın davul plugin i nin o sesleri içermesi lazım. yani seninkinde sadece sesi kısıyor. ama bazılarında yavaş vurduğunda yavaş vurulmuş davul sesi çalar. sert vurduğunda başka daha sert vurulmuş davul sesi çalar.

bakınız toontrack EZdrummer.

ben akustik davul + trigger dan midi ile bu plugini kullanıyorum. en doğal plugin de bu bence. çok memnun kalırsın kesinlikle

elektronik davulunun üstündeki midi çıkışı aynen bu iş için koyulmuştur. burdan çıkıp ses kartının midi inputuna girersen işini halletmiş olursun. bi ihtimal ondan sonra en fazla yapacağın iş vurduğun triggerin notasını istediğin enstrumanın notasına denk ayarlaman. hepsi bukadar

Geri