Özge Fışkın

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda gurultu_27 tarafından 19 Haziran 2007 tarihinde açılan konu

1. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Özge Fiskin ögrencilik hayati boyunca müzisyen arkadaslari ile kurdugu cover grubu ile Ankara’daki rock barlarda sahne aldi.1995 yilinda Fender Blenders adinda kurdugu grup ile Ankara’da 4 yil boyunca müzik yapti.2000 yilinda katildigi Roxy Müzik Yarismasinda Jüri Özel Ödülü aldi.Ayni yil Sertab Erener ve ilerleyen yillarda Levent Yüksel’e sahne üzerinde geri vokal yaparken, solo çalismalarina da devam etti.Çesitli albümlerde geri vokal kayitlari ve reklam jingle seslendirmeleri yaparken, solo kariyerine devam etmek üzere kendi söz ve beste çalismalarini sürdürdü.Özge Fışkın’ın ilk albümü “Kilitler” Cenk Eroğlu prodüktörlüğünde 9 ay süren bir stüdyo çalışmasından sonra tamamlandı. Albümde yer alan şarkıların bir çoğunun söz ve bestesi Özge Fışkın’a ait. Levent Yüksel’in müzik direktörlüğünü üstlendiği albümde yer alan şarkıların düzenlemeleri Cenk Eroğlu tarafından yapıldı.

Cenk Eroğlu, Levent Yüksel, Pat Mastelotto, Nurkan Renda, Ete Kurttekin gibi müzisyenlerin yer aldığı Özge Fışkın’ın ilk albümü “Kilitler” ID etiketi ile müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün çıkış şarkısı sözü Özge Fışkın’a, müziği Cenk Eroğlu’na ait olan “Bıraktım”. “Kilitler” albümünün iddialı şarkılarından biri de Özge Fışkın & Levent Yüksel düeti olan “Unutulurmuş” şarkısı…

Şarkı listesi:

01 - Bıraktım
    02 - Neşter
    03 - Ölümsüz
    04 - Sonra
    05 - Unutulurmuş
    06 - Mucize
    07- Bahçe
    08 - Çok
    09 - Kilitler
    10 - Kalbinden Vursun

alıntı...

http://www.ozgefiskin.com/

http://www.myspace.com/ozgefiskin2007

2. başarılı güçlü bi sesi var. bıraktımı sevdim başarılar, yolu açık olsn...

3. zaten 10 yıllık bi tecrübesi vardı albüm güzel özellikle bıraktım güzel bişarkı olmuş :arrow:

4. soy adı akıllarda kalmasını sağlayabilir :)
    bu arada makinada izlemiştim ablanın bi gitarcısı var adam acaip bişey yapmadıgı iş yok yurt dışında onla çalmış bunla çalmış bi sürü albumde çalışmış
    ailenecek ilgiyle izliyoruz başarılarının devamını diliyoruz

5. soy adı komik ya :D özge olsaydı sadece daha hoş olurdu? :D ya da özge f. gibi :) tabi bana düşmez ama özür dilerim :(

6. barda soundtrackinde sesine haran olmuştum.
    bi akmara uğramak lazım albüm çıkmış madem...

7. Avea 2007 Harbiye Açıkhava Konserleri Kapsamında

Rock Müzikaller
    13 Ağustos Pazartesi, 21:00
    Harbiye Açıkhava Tiyatrosu - Istanbul

Rock Muzıkaller Gununde Cıkan Sanatcılar
    KATILIMCILAR
    Müzik Direktörü: Tuluğ Tırpan
    Reji: Onur Turan
    Koreograf: Nur Sonbahar

Rock Starlar (Alfabetik Sırayla)
    Demir Demirkan
    Hayko Cepkin
    Ogün Sanlisoy
    Özge Fişkin
    Pamela

Müzik Starlar;
    Ayça Varlıer
    Barış Berker
    Onur Turan
    Sitare Bilge
    & 8 kişilik Rock Ensemble

nasıl bı muzıkal olacak bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım...

8. Bana hitab etmiyor ama gerçekten başarılı bulduğum bir isim Özge Fışkın..

9. ygt

ygt

169
    0
    300
    sesi güzel şarkıda güzel :D

10. cok guzel bi sesi var sarkilarindan en cok kilitler sarkisini sevdim

11. bana itici geldi.

12. ygt

ygt

169
    0
    300
    şarkılarmı yoksa kendisi mi ? :D

13. soyadi kadar cektigi klipde ınsanların boy sırasına gırıp klip cekmeleride komıigime gitmistir...(tabiki bu benim sahsi fikrim)

tabiki yaptıgım ışe saygım vardır...

14. ''Bıraktım'' melodik, birkaç ke dinledikten sonra hoş geldi kulağıma. Sözleri biraz basit gibi ama...

15. güzel bir sesi var şarkı çok çok başarılı olmasa da..bu arada gitarist abi benımde ilgimi çekmiş durumda:=)

16. luNa

luNa

49
    0
    300
    Son zamanlarda dinlediğim en güzel ve başarılı albümlerden biri,Levent Yüksel le olan düet şarkısı da çok güzel,albüme bayıldım...
    Ankara Manhattan da ciktigi yilarda Orhan Gencebay ın Gönül ünü cover lamasıyla da bilinirmiş,sırf bu yorumu için bile Fender Blenders ı dinlemeye gidenler olurmuş:)Ank.da eski bir dinleyici kitlesi oldukça mevcut,yaşımdan dolayı ben pek yetişemedim ama bilmek isterdim doğrusu...

17. ygt

ygt

169
    0
    300
    gitarist abi harbiden bayağı iyimiş messtival canlı perf. izledim çok iyi

18. katılıyorum...o güzel şarkıya daha iyi bir video klip çekilebilirdi ayrıca bi insan klibinde bu kadar çirkinleştirilir doğrusu, yani azim göstersen ancak bu kadar olur, canlı izlediğimde tanıyamadım.yakışmamış klip.

19. çok sağlam bir hatun birlikte şarkı söylemek isterdim çıkışları fln cok iyi yapmışlar tebrikler ve başarısının devamını dilemekteyim