Boss ML2

Evet geniş kullanım alanı var e.q diyor.ama birbirinden çok farklı sesler alınmıyor bu e.q ile
artık bu karşılaştırmayı yapmaktan çok sıkıldım piyasada bukadar drive pedalı varken ama, o e.q sayesinde mt-2 den ml-2 sesi çıkartamadım ben.belkide dediğin gibi 2 ay uğraşmadığım içindeir e.q ile.

İkisini de uzun süre kullandım, çok farklı pedallar ve MT eq ile oynayarak gerçekten çok farklı tarzlarda kullanılabilir. ML de süper bir pedal ama MT kadar esnek değil. Tek bir şansım olsa her seferinde MT-2 alırım.

yutup123458 demiş ki:
fazlası eksiği demek yanlış olur.farkı var demek daha doğru.istenilen tonla alakalı bence bu farklılıklar.mt2 de e.q olmasına rağmen çok boğuk bi pedal.soloya hiç gelmiyor.ritm için ideal.her nekadar sert pedal densede bence kısıtlı bir pedal.yelpazesinin geniş olduğunuda düşünmüyorum.hep aynı boğuk ton var.ml-2 öyle değil.çok düzgün sesler alınabiliyor.ritm de de çok iyi solodada.kulak tırmalıyormuş gibi oluyor yapılan ayarlarla istersen ama sesler birbirine girmiyor.çok tiz seste alabiliyorsun çok baslı bi seste.sadece hardcore black death vb. için kullanılabilir.ama bunları en iyi şekilde yapar bu pedal.

Şu mesajından sonra yazma ihtiyacı duydum dikkat ettiysen.

soulwalker demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
fazlası eksiği demek yanlış olur.farkı var demek daha doğru.istenilen tonla alakalı bence bu farklılıklar.mt2 de e.q olmasına rağmen çok boğuk bi pedal.soloya hiç gelmiyor.ritm için ideal.her nekadar sert pedal densede bence kısıtlı bir pedal.yelpazesinin geniş olduğunuda düşünmüyorum.hep aynı boğuk ton var.ml-2 öyle değil.çok düzgün sesler alınabiliyor.ritm de de çok iyi solodada.kulak tırmalıyormuş gibi oluyor yapılan ayarlarla istersen ama sesler birbirine girmiyor.çok tiz seste alabiliyorsun çok baslı bi seste.sadece hardcore black death vb. için kullanılabilir.ama bunları en iyi şekilde yapar bu pedal.

Şu mesajından sonra yazma ihtiyacı duydum dikkat ettiysen.

Benim sana bi lafım yokki.genel olarak söylüyorum.nezaman ml2 yada mt2 konusu açılsa hemen birbiriyle karşılaştırma olayına dönüşüyor.zaman zaman bende yapıyorum bunu ortada bişey yokken farkındayım :) ama sorulmadığı sürece x bir ürünü y bir ürün ile direkt olarak kıyaslamıyorum. ML-2 MT-2 olayı gerçekten derbi maç gibi bişey oldu :) ben bunun son bulması taraftarıyım

saygılar..

boss bence şöyle düşünmüş modern high gainli bi pedal yapmanın zamanı geldi yıllardır mt2 yeni bişeyler lazım ml2 yi yapmış üstüne yarı parametrik eq koyalım diye akıllarına gelmiştir dur ya napıyoruz mt2leri nasıl satarız ml2ye parametrik eq koyarsak. yani anlatmak istediğim farklı renkte pedallar ml2 daha modern bence daha parlak tonlu high gain pedalı ama eq sayesinde tercihim mt2den yana mt2yle ml2 tonu alırsmısın hayır renk farkı var ama mt2yle aldğın tonu ml2yle hiç alamassın ayrıca parametrik eq bile istediğin tonu alamadıysan sen o pedalı sevmemişsin demektr ama çok farklı sesler alınmıyor dersen biraz ayıp olr o eqla wah bile yaparsın elinle çevirerek:D

mt2 çözmek zordur bnce pedalın sevilmemesi bundan ilk aldığımda bnde beğenmemiştim çünkü ayarlayamıyordum ama şimdi hertürlü tona gelio fiyat we performans bakımından en ii pedallardan biri bence

Kişisel zevk meselesi 2. eli 100-150 liralık bi processorle aklınıza hayalinize gelmeyecek tonlar yazabilen, elde edebilen insanlar var.Ama yutup'un da dediği gibi boss ml-2 pas geçilebilecek bir alet deil.Mükemmel birşey:) Ama bana sorarsan metal muff derim.Bikere ismi güzel şekli güzel,sesi güzel. Tabi tamamen kişisel zevk meselesi.Eğer sen memnunsan pedalından işde ne ala senden mutlusu varmı dünyada.

merhabalar,elimde ml2 var.çok güzel bi pedal.tonları hakkında solitude71 bilgi vermiş zaten.ama benim aradığım keskin ve köşeli bi sound,bu kadar tok değil yani,üzerindeki parametleri oynadığım zaman da istediğim neticeyi alamıyorum.eq pedalıyla istediğim şekilde bişey elde edebilir miyim?

ve bu bahsettiğim sound metal muffta mevcutmudur?

KoRnoManiac demiş ki:
merhabalar,elimde ml2 var.çok güzel bi pedal.tonları hakkında solitude71 bilgi vermiş zaten.ama benim aradığım keskin ve köşeli bi sound,bu kadar tok değil yani,üzerindeki parametleri oynadığım zaman da istediğim neticeyi alamıyorum.eq pedalıyla istediğim şekilde bişey elde edebilir miyim?

ve bu bahsettiğim sound metal muffta mevcutmudur?

msn den yazıyorum sızmışsın sanırım bu saatte (5),burdan yzayım.ben ml2 ye sen metalmuff a takmış durumdasın arkadastan bir ara alayım geleyim sana ya da sen kap gel ml2 yi hem vizelere calısalım (bis..) hem pedalları deneyelim (amin)...ge7 yi de takarsın arkasına bakarız ama metalmuff bikac dakikalık denemelerime göre daha köşeli&tiz bir pedal ml2 ye göre.sanırım mt2 den de tiz dir ses örneklerine göre.ama cidden "tiz" ve "mid" olayında üst bir pedal...msnden titret gıdıkla bişey yap zamanlaşalım bir ara...

Geri