Gökçe

Shot at 2007-07-02

Kendi müzigini “eglenceli rock” olarak tanimlayan Gökçe; parçalarinda darbuka, keman, trompet, saksafon gibi degisik enstrumanlari rock müzigin genel kaliplari çerçevesinde kullanarak farkli bir müzikal tarz yaratti…

Bögürtlenli Reçel albümünün kayitlari Duman gurubunun davulcusu olarak tanidiginiz Alen Konakoglu prodüktörlügünde, “The Kulube” stüdyosunda 6 ayda tamamlandi. Mixlerini Alp Turaç’in (ATM) yaptigi albümün masteringi Sari Ev stüdyolarinda Baris Büyük tarafindan hazirlandi.

Bögürtlenli Reçel albümündeki bir sarkinin söz ve müzigi Ferda Orçun Aca’ya, iki sarkinin müzikleri Alen Konakoglu’na, albümdeki diger sarkilarin söz ve müzikleri Gökce’ye ait.

Müzisyen bir babanin kizi olan Gökçe, müzik hayatina ilkokul yillarinda aldigi piyano dersleriyle basladi. Daha sonra vurmali çalgilara olan ilgisiyle davul kurslarina devam etti. Üniversite yillarinda Axilic ve Sleepy Gonzales adinda vokal yaptigi iki ayri grubu oldu. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 2 yil bir reklam sirketinde sanat yönetmeni olarak çalisti. Hayatinin geri kalanini sarki söyleyerek ve davul çalarak geçirmeye karar veren Gökçe, isi birakarak 3 bayandan olusan bir grupta davul çalmaya basladi ve bu grupla yaklasik 2 sene Istanbul, Bursa, Biga, Marmaris ve Ankara’da çesitli konserler verdiler.

20 yasindan beri yaptigi besteleri ve birikimlerini bir albümde toplamaya karar veren Gökçe prodüktörlügünü ve aranjörlügünü üstlenen Alen Konakoglu ile stüdyo çalismalarina basladi. 2007 Haziran'da Pasaj Müzik etiketiyle ilk albümü yayimlanan Gökçe'nin menajerligini ise Bora Yeter yapiyor.

Gökçe bir taraftan da Ilke Devrim Duman'la kurdugu sadece iki davuldan olusan performans projeleri D-she'yle çalismalarina devam etmektedir. Önümüzdeki aylarda D-she performanslarinda Gökçe ve Ilke'yi davul basinda canli izleyebileceksiniz.

gökçe hakkında detaylar için:

http://www.myspace.com/gokce

Böürtlenli reçel ne demek acaba :?:
Sade reçel varda biz mi bilmiyoruz? Böğürtlen reçeli olsa neyse..
Bence baterist olarak devam etseydi yoluna daha iyi olurdu gibime geliyo :!:

Millet bilip bilmeden saçmalamış bir albüm bu yıl çıkmış en kaliteli albümlerden biri her parçası çok güzel bence millet kliple çıkış parçasıyla değerlendirmemeli

_merviii_ demiş ki:
Aşılması gereken asıl olay her yeni çıkanı birine benzetmektir..

arkasında çalan gruptan kıyafetine, klibin yapılış tarzına ve davranışlarına kadar avril lavigne havası var ve bu inkar edilemez nesnel bir gerçektir... ne yazık ki böyle... bu bir satış taktiğidir... istediğimiz kadar kendimizi kandıralım ama durum bu...

ya böğürtlenli reçel bana pearl jam i çağrıştırdı o da ahududu reçeli mi ne öyle birşey demek bir de bişey dikkatimi çekti bu hanımkızımızın maşallah epey uzunca bi boyu var dimi

a ben şimdi hatırladım derggi de görmüştüm ben bu hanımablayı sıkı dişi bitir işi mi ne öyle bi köşe vardı orda davulcu olarak bi sayfa ayrılmıştı orda böyle agzında bi sigara kovboy şapkalı bi fotografı faln vardı şimdiki neşeli kız pozlarından farklıydı biraz ;)

ortada taklit falan yok.
dünyada kaçbin tane grup var elbetde birbirine istemedende benziyecek olan oluyor.
türkiyede fakat genelde hep bunlar buna benziyo aynısı reklam yapmak için.
yok şöle yok böle bune böle
bu tür eleştiriler artık bayatladı.
her müzisynimize veya grubumuza bu tür eleştiri yapılıyor.
artık baydı yani.
hadi şimdi gökçenin daha iyi olabilmesi için neler yapması gerekir onu tartışalım.
fakat zaten şuanda başarılı bir durumda ama daha üstlere çıkmak için neler yapmalı onu belirtin.

birşey demiyorum artık benzemekle taklit arasındaki farkı göremiyorsanız ne diyim... direk aynısı yani... o kadar yobaz zihniyette olmayın... hala benzemek diyorsunuz...

Bite_the_Pain demiş ki:
_merviii_ demiş ki:
Aşılması gereken asıl olay her yeni çıkanı birine benzetmektir..

arkasında çalan gruptan kıyafetine, klibin yapılış tarzına ve davranışlarına kadar avril lavigne havası var ve bu inkar edilemez nesnel bir gerçektir... ne yazık ki böyle... bu bir satış taktiğidir... istediğimiz kadar kendimizi kandıralım ama durum bu...

böyle bir benzetmeye kösteklik denir ancak alakası yok

Bencede Avril ile alakası yok fakat bi arkadaş demiş ki Gökçe nasıl daha iyi şeyler yapabilir bunları konuşalım fln..Bence bu işi bıraksın..Bugün röportajını okudum blue jean`de.."değişken bi yapım var..sert müzikte yapabilirim böyle de..parçalarımı hem pop seven insan hemde rock seven insanda dinliyor" falan filan demiş...bırak bu işleri Gökçe yaa :D
Sen davuluna dön Gökçe , biz seni öyle seviyoruz..Ya da kendi tarzını bul,değişkenlik iyi olmayabiliyor bazen ;)

Hem gelip "neden Türkiye'den bir Metallica, Iron Maiden çıkmıyor?" diyorsunuz, üstüne üstlük çıkanlara da "şunun bunun özentisi" diye damgalıyorsunuz.. Cidden aşılması gereken bi olay.

olmamış klibi de şarkısını da beğenmedim , rock albümleri çoğaldı git gide kalite düşüyor az olsun iyi olsun , iyice basitleşti albümler...

Geri