Behringer V-amp Serisi

bir kac hafta once behringer vamp2 aldım tonları falan baya memnun etti beni ama bu sahne olayı yuzunden fcb 1010 u da aldım.. buraya kadar iyi simdi ben bu midi olayını pek bilmiyorum bikac gundur ugrastım yol kat ettiğim soylenemez bu konuda detaylı yardımlarınızı bekliyorum tesekkur ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
pardon biraz acele yazdımıştımda kusura bakmayın
benim derdim tam olarak su:
vamp2 den foot controller a dataları nasıl gonderecegimi bilmiyorum yanı varsa pratık bı yolu yardım beklıyorum her turlu ayrıntı işime yarar ,püf noktalar falan....
sunuda belırtıyim bu konuda gercekten neredeyse hiçbirsey bilmiyorum
saolun tekrar

herhalde kimse bişey yazmayacak ben belki cok genel sordum ondandır...
derdimi madde madde yazayım cevaplamak isteyen olursa diye...
1-vamp2 den fcb1010 midi foot controller a bilgi gonderirken midi baglantı kablosunu her iki makinedede hangi midi giriş cıkıslarına girmem gerekiyor(bilgiyi fcb1010 a kaydettikten sonra normal kullanımda yanı sahnede falan girişlerle ilgili bir degişiklik yapmam gerekir mi?)
2-v-amp2 de midi moduna gelmeye kadar anladım olayı,bundan sonra hem v-amp da hem fcb1010 da gorev atamaları icin ne yapmam gerekiyor
3-v-amp2 nin kullanma kılavuzun sonunda MIDI IMPLEMENTATİON(tab.8.1) diye bir tablo var bu tablo ne anlatıyor ve nasıl kullanılıyor
4-yine dedidiğim gibi eklemek istediğiniz püf noktalar varsa bekliyorum yorumunuzu.

lutfen cevap yazın bilgilendirin kafam cok karıstı bu v-amp2 nin herseyini biliyorum ama bu miding olayı beni mahfetti

tesekkurler tekrar

İkisinide kullanmadım bilmiyorum ama V-amp'in phantom power'ı ile çalışıyo sanırım FCB1010
FCB1010 konusundada bende bilgili değilim ama yakında bende alıcam.Mahcem hocada vardı sanırım o baya bilgilidir bu konuda...

Şimdi oldu. Spesifik sorular sorun, genel olarak bütün MIDI olayını iki forum mesajını nasıl anlatayım ki sana? Bir kitap dolusu bilgi.

Şu an yoğunum o yüzden yazamıyorum ama bu soruları detaylı cevaplayacağım.

Yapmak istediğin FCB nin gönderdiği "hadi v-amp şu presete geç" türünden komutları V-Amp e göndermek. Bu aletlerin muhabetlerinde "FCB saol abi aldım msg'ı geçtim preset ikiye " gibi bir mesaja ihtiyaç olmadığından(Çünkü FCB gönderdiği msg'ın yapıldığını farz eder otomatik olarak) yapman gereken şudur.

FCB nin midi outundan ( Midi out: Aletin dışarıya seslendiği çıkış ) V-AMP ın midi in ine (Midi in: Vamp ın kulakları olarak düşün)bir kablo çekersin istediğin olur.

Midi implementation chart aletin gelen komutlara ne reaksyon vereceğini, hangi komutları dinlediğini vs anlatan bir tablodur. Genel olarak okumana gerek yoktur. Daha çok troubleshooting de kullanırsın onu kompleks işlerde başın sıkıştığında

skatheist tesekkurler kalın kafalı olmama ver ama bu giris cıkısla ilgili olarak, hem gorev atamalarında hem normal kullanım da bu midi kablonun yerleri hep aynı mı kalıyor
mahem senin de yardımlarını beklıyorum halen...
sağolun tekrar

Bir aletin midi out unu bağlayacağın yer, "ne olursa olsun" başka bir aletin midi in idir. VAMP2 ninde fcbye herhangi bir komut gönderme ihtiyacı olmadığından kafan karışmasın, FCB nin midi outunu VAMP2 nin midi in ine bağlayacaksın, bukadar :)

ugrasıyorum ama hala fazla ilerledigim soylenemez ben yaptılarımı ve kullanım kılavuzundakıleri yaziyim yanlışımı duzeltin lutfen..

benim anladıgım kadarıyla:
fcb 1010 un kullanım kılavuzua gore;

fcbnın glabal setup menusune girip v amp2 den banka ve preset secmenın 2 yolu var;

1-direct select aktifken preset foot switchleri kullanarak banka ve presetleri secebilirsiniz,şöyleki;
örnek verilmiş,bank#3den preset#1'in seçilmesi;

direct select aktifönce switch #3 banka sonra switch #1 preset bu kadar
diğeri ise
2-direct select kapalı iken, up/down dan bankayı gırıyoruz ve yıne switch den preseti seciyoruz.
olay bu .. ama ben bunları uyguladım hiç bir sey olmadı buradakı yanlış yapılan ne midi kanalları ile alakalımı yada baska birseyle??....
herhalde bir kac ayrıntı atlıyorum .. .

bu switchlerin midi fonksiyonlarıylada ilgili sorularım olacak daha sonra ama basamak basamak once sunu bir atlatayım da...

Mahcem demiş ki:
Şimdi oldu. Spesifik sorular sorun, genel olarak bütün MIDI olayını iki forum mesajını nasıl anlatayım ki sana? Bir kitap dolusu bilgi.

Şu an yoğunum o yüzden yazamıyorum ama bu soruları detaylı cevaplayacağım.
abi seninde yardımını beklıyorum buna cevap vermek o kadar da zamanını almaz heralde simdiden saol

V-amp'in forumunda sana faydalı olabileceğini düşündüğüm bir döküman buldum (The Idiot’s Guide to Setting up the FCB1010 to work with the V-Amp 2) Amerikalıların bişeyin en basitini açıklayan tipik dökümanı tarzında -idiots guide... şeklinde- incele istersen (kendi websiteme koydum oradan download edebilirsin)

http://www.qoolsoft.net/temp/V-Amp.doc

Geri