Vintage tonlar hakkında

Selam arkadaşlar gitarımdan vintage tonlar almak istiyorum,bu doğrultuda manyetik tavsiyelerinize ihtiyacım var,gitarımın manyetik dizilimi hsh buna göre tavsiye verirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Efekt aletlerini denesen daha iyi olur. Vintage sound için uygun efekt aletleri var. Manyetikten önce ekipmanların ile ilgili detaylı bilgi verirsen yardımcı olabilecek birileri çıkar mutlaka

• Konu Sahibi Konu Sahibi
haklısın hocam,ilk olarak pedallara geçtim ilk etapta bi tane sd-1 aldım(processor vardı sattım)bunun yanına alacağım pedalları halen araştırıyorum biraz karışık çünkü bu pedal mevzusu,ama manyetik konusu iyice kafamı karıştırıyo 8O ,bu yüzden alacağım pedallarla uyum sağlayacak manyetikler arıyorum,dediğim gibi şuan sadece sd-1 var pedal olarak.

Bak hişştt! aramızda kalsın. Ben konuşunca kızıyor millet :) Manyetik en son iş! Ondan önce vintage soundu veren bir efekt pedalı bul. Manyetik %5 verecekse vintage sound emin ol pedal + ampli %70 verir. Kalan %25 nerde dersen parmaklarının ucunda :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum sağol ;) ama efekt pedalları olarak şimdilik bi dd-3 yanınada bi tane pedal var line-6 nın 2li bir pedal modeli aklımda değil onu alıcam tabii birde lambalı amfi gerekecek yetenekte var biraz ;) ama manyetik bilgisi dersen işte kaybettiğim yer burası ondan manyetikler önemli şuan 8)

Bu forumda manyetikler ile ilgili bir başlık var. Orda çok detaylı bilgi bulabilirsin. Mutlaka aradığın özelliklerde manyetikler ile ilgili birileri yazmıştır birşeyler.
Kolay gelsin.

blues_whisky_woman demiş ki:
dostum sağol ;) ama efekt pedalları olarak şimdilik bi dd-3 yanınada bi tane pedal var line-6 nın 2li bir pedal modeli aklımda değil onu alıcam tabii birde lambalı amfi gerekecek yetenekte var biraz ;) ama manyetik bilgisi dersen işte kaybettiğim yer burası ondan manyetikler önemli şuan 8)

Sen amplini al, pedallarini al, sonra gitarinin onlara nasil tepki verdigini bana ilet, sonra dert etme sana uygun manyetigi soylerim bulursun. Ama su anda manyetik olayi senin icin onemli degil.

B ;)

sağol stratomaster yardımın için ö.m. attım sana bi bakarsan anlarsın derdimi :( burayada yazıyımda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yine yardımlara açığım ;) lambalı amfi almak istiyorum,eğer iyi bi manyetikle işi kotarabilirsem öle gidicem eğer kurtarmazsa mecburen ilk fender strat alıcam sonra lambalı ampli alıcam 8O

Kotu bir amfi ile meksika strat ile amerikan strat arasindaki tek fark kullanim rahatligi olacak senin icin. Meksikalar kotu degil, yarin obur gun manyetiklerle iyi sonuclar verebilir, elbette senin gitarinin tahtasi hakkinda bir fikrim yok.

Bence sen ilk once kendine guzel bir lambali amfi al. Ancak ondan sonra manyetik degisikliginin veya hatta gitar degisikliginin farkina varabileceksin. Sen aldiktan sonra manyetikti gitardi falan ancak konusuruz.

B ;)

Geri