yamaha markası hakkında ne düşünüyorsunuz???

'Elektro Gitarlar' forumunda whatever tarafından 12 Temmuz 2007 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar yamahanın bas modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz???Yamaha BB414 LH - Solak Bas Gitar almayı planlıyorum bi bilgisi olan var mı???

2. basliga yamaha markasi yerine yamaha baslari desek daha uygun olur sanirim. cunku yamaha davuldan dozere kadar genis urun yelpazesi olan bir marka

3. Burda dozer kullanan da binlerce kisi vardir ya :D sabit basliklari filan arastirirsan biseyler bulabilecegine inaniyorum.

4. ygt

ygt

169
    0
    300
    hayko cepkinin bascısında vardı bi tane yamaha bass 5 telli

5. ailecek izliyoruz..

yamaha baslığı yok mu forumda? bi Arama yapsak tam süper olucak ;)

6. yamaha deyince aklıma hep yamaha yarış motorları geliyor :D
    yamaha yı bir enstürman olarak düşünemiyorum :lol:

7. aman abi "taka" gelirse başını alır 8O

8. harbiden ha taka görmesin:D

9. motorları takdire şayan, dehşetengiz

10. Duymamış olayım. :evil: Yaklaşık 40 senedir enstrünman üreten, 2005 yılında en fazla müzik aletini üretmeyi başaran, Japonya ve Tayvan'da kendine ait fabrikası olan, Amerika'da ise el yapımı atelyesi ve ürün geliştirme laboratuarı bulunan önemli bir üreticidir. Mike Stern, Santana, Petrucci,Myung gibi ünlü gitaristler Yamaha gitarlarını kullanmışlar ve kullanmaktadırlar.

Yamaha motorları ise Yamaha müzik aletleri bölümünden tamamen farklı bir bünyede olup, Yamaha Corp. USA çatısı altındadır (evet Yamaha Amerika markasıdır).

Ayrıca burada Yamaha Başlığı bulunmakta:

http://www.turkrock.com/ftopic55447.html

11. kötü bir şey demedim ki :lol:

adamların hakkını yememek lazım güzel motor üretiyorlar :twisted:

Shot at 2007-07-18

12. Alırsan o fiyata o kalite , pişman olmuyacağın bi tercih yaparsın.
    Seni idare eder şimdilik.Sonra bakarsın ki yamahalardaki mid tonun çok olduğunu keşfedersin ben gümbür gümbür bass duymak istiyorum kolayca satar daha üst model bi gitara yönelirsin.
    Ya da yamahadaki o mid tone hayran kalırsın , daha üst bb model bakarsın yada trb lere atlarsın.
    Özetle olay bu :)

kolay gelsin ...

13. Bak hala motor diyor. :dan :sniper

:D

14. ygt

ygt

169
    0
    300
    motorda güzelmiş bayaı ha :mrgreen:

15. yamaha bence türkiyede en çok satılması gereken gitar (ve bas) markası ki fiyatları amerikadan bile ucuz bazı modellerde.

16. yamaha deyınce aklıma ilk ve ortaokulda zorla çaldırdıkları blok flut geliyor, en prestijlileri beyaz ,inci gibi parlayan yamaha idi... :)

17. ygt

ygt

169
    0
    300
    bize helvacıoğlu flüt kullandırmışlarıdı yamaha daha mı iyi :D

18. para yoktukı zaten bende helvacıoglu tayfasındanım :)

19. Yamaha flütleri hatırlıyorum. Sınıfta 2-3 kişide olurdu ve cidden inci gibi parlardı. İsterdik bizde de olsun diye ama sarı bir helvacıoğlu'na kaldım :)

Yamaha her üründe ve her konuda belli standartların üzerinde üretim yapan bir firma. Ucuz pacifica modellerinde bile çok güzel gitarlar gördüm. Fırsat olursa klasik konser gitarlarından çalmak istiyorum. Çalanda görmediğim için çok merak ediyorum.

20. ygt

ygt

169
    0
    300
    forumda halilpazarlama da vardı galiba bir yamaha flüt :D

Bu Sayfayı Paylaş