Davul kaydı imkanı olmayan ve sample kullanmayı sevmeyenlere

skatheist demiş ki:
Sevgili kazma;

Davul yazmak için portre yerine Piano roll'uda kullanabilirsin, sizi bilemem ama ben daha rahat ediyorum piano roll de. En büyük rahatlık enstruman isimlerinin çıkması. 2. büyük rahatlık ise davulu ufak senkoplarla humanize ederken yaşanıyor, tutup az çok öteye beriye itebiliyorum notaları. Gazetelerdeki yemek tarifleri gibi, gramla ölçüyle değilde kaşıkla bardakla diye tarif edebilirim portre ile piano roll arasındaki anticipation kolaylığı farkını

Çok teşekkür ederim sevgili skatheist.

Hemen deniyorum. Ve neticeyi en kısa zamanda bildiriyorum. Umarım, takıldığım yer olursa, size sormama izin verirsiniz...Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler.

Mutlu günler, başarılı çalışmalar dilerim.

kazma,

Score editor daha cok buyuk orkestrasyonlari girmek icindir, veya yaptigin bir parcayi notaya dokup diger muzisyenlere vermek icin. Davul yazmak icin en iyisi ska'nin dedigi gibi piano roll veya Sonar'da drum editor var onu da deneyebilirsin.

ska'nin bahsettigi gibi davul vuruslarini birazcik saga-sola kaydirabilmen icin "Snap to Grid" ozelliginin kapali olmasi lazim, yoksa notayi cekistirdigin zaman pat diye bir sonraki veya onceki vurguya goturur yapistirir.

Iyi eglenceler :D

domokun demiş ki:
kazma,

Score editor daha cok buyuk orkestrasyonlari girmek icindir, veya yaptigin bir parcayi notaya dokup diger muzisyenlere vermek icin. Davul yazmak icin en iyisi ska'nin dedigi gibi piano roll veya Sonar'da drum editor var onu da deneyebilirsin.

ska'nin bahsettigi gibi davul vuruslarini birazcik saga-sola kaydirabilmen icin "Snap to Grid" ozelliginin kapali olmasi lazim, yoksa notayi cekistirdigin zaman pat diye bir sonraki veya onceki vurguya goturur yapistirir.

Iyi eglenceler :D

Çok teşekkürler sevgili Doruk.

"Snap to Grid" özelliğini bilmiyordum. Aksıyordum. Şimdi her şey düzeldi.

Müzikle herşey daha güzel...:)

roni demiş ki:
kesinlikle anti. ye katılıyorum.reason gibi bir program varken.yani bir kere oldukca genis bir samle arsivi var ve sesler naturel.yeterki o seslerin yüksekligini.tonunu,ve cinsini dogru seç.üstelik eger cubase de kullanıyorsan beraber calısıyor.hatta beraber calısmasınıda istemezsen olusturdugun loop u exportla.bilmiyorum ama ben bu programın drum seslerini cok sevdim.aslında bütün sesleri güzel ama örnegin keman sesini kullanıp bir solo yazdıgınızda dinleyince kendinizi meyhanede falan hissediyorsunuz.teverna müzigi yapmıs gibi...belki cok ugrasılırsa düzgün biseyler yapılır ama bir drum un orjinaline benzedigi kadar asla benzemez. sonuc olarak bu program drum seslerinde oldukca basarılı!

yalnız reason'ın kendi içindeki davul smapleları ilk karşılaşanı şoka sokup "oh be hayatımın sonuna kadar davul yazarım bunlarla bi sürü sample" diye düşündürür, ama sonra yetmez, doğru düzgün 1-2 çeşit akustik kit çıkarılır reaosn factory soundbank'ten, benim size tavsiyem AKAI Clear Mountain Drums ve AKAI Drum Legends, bunlar benim elime geçen en iyi samplelar (daha iyisi mutaka vardır ama bende yok =) çok tuşe var, hazır Dr.REX loop'ları bile var, zaten AKAInin legends diye biten serileri harbiden legendlar tarafından kaydediliyor =) mesela bass legengs vol1 john pattituci gibi.. amaa burda da şöyle bir sorun var, akai samplelarını wav'a (hatta soundfont'a) çevirmek için CDXtract gayet iyi iş görüyor, ama mesela vurmalı değil de notalı uzamalı enstrumanlarda wav'a çevirmek pek iyi birşey değil çünkü sonra nnxt'de uğraştırır sizi, çünkü mesela bass'ın vurduğu bir notanın da loop point'leri var siz tuşa bastıkça sustain yapsın diye, bunu reason'da otomatik yapabilmek için AKAI'den refill'e çevirici bir program bulmanız lazım o da bayağı zor (ben bulamadım), ama reason'a registered user sanız username'inizle falan reason'ın sitesinden çekebiliyorsununz bu programı..

feci karışık kopuk yazdım ama aceleyle artık =)

CDXTract 4 de refill e çevirebilme özelliği olduğunu hatırlıyorum ben.

Multi-layered, baya fazla katmanlı hoş davullar için birde Steinberg Hypersonic e bakmanızı öneriyorum, gayet hoş hissiyatlı davul soundları var

Arkadaşlar ben akustik davul loop cd leriyle ilgilenenlere bir link vereyim.
www.bigfishaudio.com
çok araştırdım ve sonuçta en kaliteli ve kapsamlı loopların(daha doğrusu drum trackların) bu markada olduğunu gördüm.İlgilenenlere duyrulur
Ben 2 tane sipariş ettim "Bigfishaudio la drum sessions" ve
"Bigfishaudio l.a riot big rockin beats 2" Çok süper cd ler bunlar :LOL:

Geri