Mixer almayı düşünüyorumda ne önerirsiniz?

G

genc13

bi bass ı çift kanal , 2 elektroyu sağ ve sol gerektiğinde çift kanal oalrak girmek istiyorum üzerinede vokal olucak back vokalede imkan olursa daha güzel olur nasıl bi mixer önerirsiniz ucuz yollu bişey arıyoruz

Ben de bu işlerde çok iyi olmadıım için yardım edemiycem ben de bir mikser almak istiyorum büyük ihtimal 2 elektro ve 1 elektro klasik veya klasik elektro tabi mikrofon falan bi mikser istiyorum nerde bulabbilirim ne ler almam gerekir(jak kablo ve ses kartı falan) lütfen biri yarım ederse sevinirim sevgilerlimle

plaROCK

• Konu Sahibi Konu Sahibi
pro bir şey lazım değil ya evde kullanıcaz 700 ytl acayip uçuk bir fiyat ::D

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

behringer ub802 8 kanal var tam sana göre, 150 ytl istiyorum almanydana getirildi 2-3 kere kayıt için kullanıldı...

kayıt içinse ve 8 ya da daha az kanal kullancaksaniz paranizi mikser yerine iyi bi ses kartina yatirmaniz daha mantikli olur.. bende 32 kanal bi behringer var ama mecbur kalmadikça direk ses karti üzerinden kayit aliyorum.. zira mixerin 1500 kanal olsun en iyisi olsun ama ses kartin tek girisliyse alacağin kayit tek kanal olarak atilacak bilgisayarina.. o saatten sonra her türlü mix - edit - tonlama vs'yi de o tek ses dosyasına yapacaksın.. öbür türlü ise her bir enstrümanı ayrı ayrı oynayabilirsin.. yok konser vs icinse behringerler ucuz ve iş gören bi alternatif.. bu ve daha iyileri işini her şekil görür..

yada tek tek kaydetmek zorundasın ayrı kanallara e haliyle bu durumdada ztn bir mixere ihtiyacın olmayacak.. arkadaşın söylediği gibi bir mixer yerine çok kanallı bir ses kartı düşünsen daha iyi olur..

genc13 demiş ki:
bi bass ı çift kanal , 2 elektroyu sağ ve sol gerektiğinde çift kanal oalrak girmek istiyorum üzerinede vokal olucak back vokalede imkan olursa daha güzel olur nasıl bi mixer önerirsiniz ucuz yollu bişey arıyoruz
bu anlattıkların kanal kayıt yapacağın anlamına geliyor ve sana tavsiyem mixer konusunu fazla ciddiye alma.sana önerim behringer ub802 al.pre ampide var.işine yarıyacak.bu sana yeterlidir. ardındanbir ses kartı edin ama iyi birşey olsun m-audio firewire audiophile bence alacağın en alt seviyedeki ses kartı bu olsun sen ses kartından bahsetmemişsin ama ben söyleyeyim dedim. herkes mixere yükleniyor oysa iş ses kartında bitiyor. mıdı klavye,mic. konularına hiç girmiyorum. kolay gelsin.

dingdongdaddy demiş ki:
kayıt içinse ve 8 ya da daha az kanal kullancaksaniz paranizi mikser yerine iyi bi ses kartina yatirmaniz daha mantikli olur.. bende 32 kanal bi behringer var ama mecbur kalmadikça direk ses karti üzerinden kayit aliyorum.. zira mixerin 1500 kanal olsun en iyisi olsun ama ses kartin tek girisliyse alacağin kayit tek kanal olarak atilacak bilgisayarina.. o saatten sonra her türlü mix - edit - tonlama vs'yi de o tek ses dosyasına yapacaksın..
kesinlikle..

Geri