Gitar,Anfi ve Pedalların Bozulan Parçaları

Gitar,anfi veya pedallarınızdaki bozulan elemanlar (pot,switch gibi) hakkında buradan soru sorabilirsiniz.
Sorununuzun ne olduğundan emin değilseniz lütfen sorunuzu ilgili ekipmanın sabit başlığında sorunuz.

yav bana yeşil-kırmızı renkte üç bacaklı en küçük boy led lazım boss sd dual o.d. için ledin ucu koptu da :D çalışıyo ama görmek zor oluyo rengi izmirde elektronikçilerde yoktu napcam bilmiyom :roll:

Ledin ucu nasil koptu? Ledin ustunde optik olarak iletken bi malzeme olabilir.
Bulamazsan 3bacakli bir eleman olan cift renkli led takabilirsin ancak bunlarinda 3mm likleri yok.5mm var.

ya pedalın üstüne bişey düşmüştü sanırım ledin o hafif yuvarlak olan ucu koptu yanıyo ama tam parlak değil. bu arada led yuvası 3mm led için şuan alette duran orijinal led 3 bacaklı kızrmızı-yeşil ve 3mm :D sanırım bulmam imkansız???

benim carl martin-crush zone distortion ım var gitarıma bağladığımda amfi ya da bilgisayara taktığımda çok cızırtılı ses geliyo neden kablo değil bunu biliyorum

Bu gibi sorunlari Pedallar & Prosesörler hakkinda (sorunlar) basliginda soruyoruz ama ben aklima gelen sebepleri soyleyim pili bitmis olabilir veya pedalin kendi dip gurultusu olabilir veya gitarin single manyetikse single bir miktar gurultu yapar.