donNie darko

insana, filmdeki tabiriyle "paranoyak şizofren" bir sevgili bulma hususunda gaz veren yegane film.. geçen gün okulun internet odasındayken tanıdık bi ses duyup çevreme baktım, hafızamın kuyusundan çektiğim ipin ucunda donnie darko'nun saund track'i çıktı.. kimdir bunu söleyen bilen var mı? (filmin sonunda olanı)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben hep burdayım :p gece yatmadan önce seyretmiştim, sabah kalktığımda ilk işim yeniden seyretmek oldu.. sound track hakikaten güzel ama kimdir bunu söleyen?

Bu film benim için çok önemli bir yere sahip şarkını adı Mad world

Children waiting for the day they feel good
Happy Birthday, Happy Birthday
Made to feel the way that every child should
Sit and listen, sit and listen
Went to school and I was very nervous
No one knew me, no one knew me
Hello teacher tell me what's my lesson
Look right through me, look right through me

sazanmıyız soloist.Gözüme görünme laf koyma falan yok öyle.hiç sevmediğim olayı yapıyorum şu anda.Donnie darko mu?donie darko mu?Ne var bunda?herkese niye ön yargılı yaklaşılıyor onu anlamadım ben.Birdaha gözüme gözükme'ymiş
hadi ordan öyle şey mi olur.Babanın yeri mi burası?Tartışacaksan özelden tartışılır!Sorun değil ki!Ha tartışmayıp ben laf koyarım,ağayım,efeyim triplerine giriyorsan allah akıl fikir versin.Ne diyeyim.Ah şu ön yargı yok mu!Neler yapptırıyor insana.Hanzo için özür dilerim ama direk hödölö höö filmden konuş öyle yazı mı olu falan diye bir cevap yazarsan dayanamaz insan işte.Neyse uzun lafın kısası ön yargı yoruyor insan bünyesini.Ben hanzo lafından dolayı tekrar özür dilerim,ama donnie darko diye biliyorum sadece bunu sordum!!!Cümlemize akıl sağlığı bol şifa!Net te yoruyor insanı vallahi...

CHRONOS demiş ki:
sazanmıyız soloist.Gözüme görünme laf koyma falan yok öyle.hiç sevmediğim olayı yapıyorum şu anda.Donnie darko mu?donie darko mu?Ne var bunda?herkese niye ön yargılı yaklaşılıyor onu anlamadım ben.Birdaha gözüme gözükme'ymiş
hadi ordan öyle şey mi olur.Babanın yeri mi burası?Tartışacaksan özelden tartışılır!Sorun değil ki!Ha tartışmayıp ben laf koyarım,ağayım,efeyim triplerine giriyorsan allah akıl fikir versin.Ne diyeyim.Ah şu ön yargı yok mu!Neler yapptırıyor insana.Hanzo için özür dilerim ama direk hödölö höö filmden konuş öyle yazı mı olu falan diye bir cevap yazarsan dayanamaz insan işte.Neyse uzun lafın kısası ön yargı yoruyor insan bünyesini.Ben hanzo lafından dolayı tekrar özür dilerim,ama donnie darko diye biliyorum sadece bunu sordum!!!Cümlemize akıl sağlığı bol şifa!Net te yoruyor insanı vallahi...

Boşver paşam germe kendini.... suç sende muhattap olma boş konulara.... :p

Böyle bir film bir kavga da karambole gitmesin. Yukarda yazıldığı gibi özelden hallolması çok daha iyi olur.
İlk başladığında filmin ne olduğunu anlayamıyorsun. Yine aptal bir teen-slashmi, gençliık filmi mi diye. Ama sonradan anlıyorsun ki bu film kendine özel bir film. Film bittiğinde de nasıl yani bitti mi diye kalıyorsun. Saatlercede üstüne konuşulucak bir film. Kurgusuyla, diyaloglarıyla, konseptiyle, çekimleriyle.
Ayrıca Şirinler hakkında olan konuşma bölümü mükemmeldi ;) Tarantino'nun zekasıyla yazılmış bir diyalog. Yönetmen ya da hiçbir oyuncunun adını hatırlamıyorum gerçi ama Drew Barrymore yapımda yer almakla hayatında yaptığı en iyi şeylerden birini yapmış.

Geri