stüdyoda kendimi duyamıyorum

stüdyoya girdik.benim 4.stüdyom.2 gitar davul bas ve vokal girdik.amfileri diğer gitarist ayarladı.çalmaya başladık bası net duyuyorum diğer gitarı net duyuyorum fakat anfinin sesini sonuna kadar açmama rağmen çaldığım tek notayı bile duymuyorum.adamlara söyledim beni çok net duyduklarını söylediler.ilk önce amfileri değiştik diğer gitaristle.adamın gitarından cayır cayır ses geliyo.bende ses aramakla uğraşıyorum.sadece çok derinden ne olduğu belli olmayan bi ses geliyo.acaba kulağım yüksek sese alışık olmadğım içinmi bu başıma geldi.çünkü evdede çok kısık sesle çalışıyorum.öyle bara mara yüksek sesli ortamlara girip çıkan bi eleman değilim.ondanmıdır.bide çıktığımda kulağım hem acayip çınlıyordu hemde dış sesleri ogün için zor algılıyordum

kulağımda sorun olamaz çünkü diğer elemanların her vuruşlarını çok rahat duyabiliyordum.

psikolojik olmadığını biliyorum çünküğ çok rahattım ve kendimede çok güveniyorum.ama stüdyodan çıkınca adamlar nediyo bu deli
der gibi bakıyorlardı. sizce bunun nedeni ne olabilir

Stüdyoda bulunduğun yer ile ilgili olabilir misal eğer kendi amfinin dibinde duruyorsan genel olarak amfi sesi ileriye doğru yönlendirirken senin kulağın bu yönün biraz dışında kalır bu yüzden duyamayabilirsin. Amfinden biraz daha uzaklaşmayı dene. Yüksek sese alışık olmamakta bir sebep kulak aşırı yüksek seslerde kendini otomatik oalrak koruma içgüdüsüyle birçok frekansa karşı duyarsızlaştırmayı dener fakat diğer enstrümanları net duyuyorum diyorsan stüdyodaki yerini değiştir bir meselen kalmaz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
devamlı yer değiştirdiğim halde değişen bişey olmadı.(garip bi cümle oldu)ayrıca konumumdan kaynaklandığını düşünerek sık sık yer değiştirdim.amfinin dibine de girsem değişen hiç bişey olmadı.2 hafta önce yine 2 gitar fakat bassız girmiştik.başka bi stüdyoda.o zaman sorun yoktu.zaten tek sorunda kendi çaldığım hiçbirşeyi duyamamam.diğerlerini çok net duyuyorum.ben alışık olmadığım için diyorum.çünkü kulağım hakkaten sağlamdır.arkadaşların çıkaramadığı karmaşık soloları çıkarırım.anlıycağın kulağımın iyi olduğunu düşünürdüm.en kötüsü elemanlara rezil olduk.bu adam gitarist mitarist değil demişlerdir.çünkü büyük ihtimalle bol bol sıçmışımdır.ben doğaçlama takılmayı severim dolayısıyla çaldığımı duyamayınca öyle olmuştur.

şimdi adamlarada bide beni evde dinleyin diyemedim.işin yoksa stüdyoya girecek yeni grup ara..

ayrıca bu bitek benim başımamı geldi çok merak ediyorum.yani ilk stüdyoya girişinde bu sıkıntıyı yaşayan hiç olmadımı

Eğer diğer insanlar seni ve kendi enstrümanlarını duyuyorlarsa ve bu problem sadece sende ise o zaman düşündüğün kadar iyi duyamıyor olabilirsin. Gitarın tonlaması da etken olabilir diğer enstrümanlar altında eziliyor olabilir ve o karmaşa içinde ayırt edemiyor olabilirsin. Bilemiyorum içinde olan sensin sorunun nerde olduğunu sen teşhis etmelisin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
işin daha ilginci bende onları çok net duyabiliyorumdum.gerçi bu bi kez başıma geldi.o gün bugündür stüdyoya girmedim.grup arıyorum.can sıkıcı olan herşey iyi giderken tekniğimi iyi bi seviyeye getirdiğimi düşünürken böyle acayip bir şeyin
başıma gelmesi

Geri