Simpsons The Movie

'Forum Meydanı' forumunda Balrog_burn tarafından 27 Temmuz 2007 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

YÖNETMEN: David Silverman
    OYUNCULAR: Seslendirenler: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright,Yeardley Smith ...
    SENARYO: Matt Groening, James L. Brooks
    FİLM TÜRÜ: Komedi/Animasyon

Homer her zamanki sakarlıklarıyla bu sefer tüm dünyanın başını belaya sokar. Dünyayı kurtarmak gibi bir görev üstlenen Homer, bir yandan da ailesinin çevresinde gelişen olayları halletmek zorundadır.

Saat olarak bu gün vizyona girdi diyebiliriz.saat 3 şu an ve ben bekliyorum :)

2. simson nedir mason gibi ? ben pek tutucağını zannetmiyorum ama hadi hayırlısı.

3. Cok tutatacek ve hem de nasil tutacak. 18 yildir beklenen bir filmin tutmayacagini sanmiyorum. Star Wars`un son uclemesi kadar beklendi bile diyebilirim. Amerika`da ilk hafta biletleri tamamiyle satilmis diye duydum ve burda da bilet bulmak zor...

4. the simpsons a gitmeden kendinize the simpsons dan bi avatar yaratmak isterseniz:

http://www.simpsonsmovie.com/main.html
    Kendi kafa resminizi uploadlıyorsunuz ve sizi çıkartıyor.

bu gün izlemeye gidiyorum.Sitede güzelmiş ha

Eger ben sims karekteri olsaydım beni böyle resmetceklermiş :)

5. Ya heryerde dublajlı ya türkiyeye getirmemişler galiba orjinalini lanet olsun izlemem dublaj saçma yapmışlar.

6. Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

7. buarada saol link için :p

8. DVD sini alır izlerim daha iyi.;)

9. Galiba 80 küsürtanesi filimin tr dublajlı.Ve sadece 1 tanesi tr alt yazılıymış.Aranızda tr alt yazılı halinin yerini bilen varmı acaba.

10. Link için teşekkürler...

Bu arada filmi en kısa zamanda izleyeceğim...Dublajsız versiyonu tabiki...Sabırsızlıkla bekliyordum... :) Fragmanları bile yetti be...

11. dünyada en çok sevdiğim çizgifilm ve her karakter sesiyle özdeşleşmiştir.

yahu neden dublaj yaparlar anlamam böyle bi filme çoçuk filmi değil ki bu. filmi çok beğendim gayette başarılı buldum ama o dublaj beni benden aldı iğrenç felaket kimblir ne güzel espriler vardı da çeviremediler herkesin klasikleşmiş bi lafı var mesela hiçbirini duyamadım:(

12. filmin dublajı dışında eksiği yok bence süper hatta ben bu kadar gülceğimi tahmin etmiyordum
    ama simpsonları sırf çizgifilm buna bebeler gider diyerek nerdeyse tüm türkiyede dublajlı gösterime sokanları kınıyorum

13. istanbulda 4. levent-kanyon.

14. Sagol kardeş.

15. krmz

krmz

96
    0
    300
    Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

16. Tr deki tek alt yazılısına gitdim sonunda ve keyifle izledim.Filimde bir kusur yokdu gayet zevkliydi.Sadece normal tv serisi gibi yapılmış sinemaya birazdaha özel yapılabilirdi.

17. Dublaj mublaj şahsen ben çok beğendim, gayet başarılı olmuş :D Ama yine de orjinalini izlemeyi tercih ederdim, eğer sahiden "bunu bebeler izler, eh anlamazlar Türkçe gösterelim" mantığıyla o kadar kopya arasından yalnızca 1 tanesi altyazılıysa ne diyeyim aptallık parayla değil.

18. Evet,Balrog_burn arkadaşıma katılıyorum:Sinema için daha özel bişeyler yapılabilirdi.Ama böyle de hiç fena olmamış,zevkle izledik bizde.Tavsiye ederim.

19. şu tür filmlerin neden dublajını çıkarırlar anlamam..dublaj hiç fena olmamıs diyen arkadasa katılmıyorum yani..homer ın çığlığını , bart un gülüşünü , lisa nın üslubunu , moe nun bağırışını , krusty nin ses tonunu duyamassınız dublajda mesela :)..Fimin zevk alıcı kısımları birazda bunlar bence..Alt yazıdan şaşmayın diyorum ;)

20. dublajlı iğrençti.. ayrıca salonda 3-4 yaşında çocuklar doluydu.. onların ebeveynlerine en güzel cevabı brat'in pipisi vermiştir sanırım :D

ayrıca green day sahnesine hasta oldum :D american idiot'a da :D