Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

kaçta sahne alacağımız hakkında kesin bir bilgim yok...

tek bildiğim 19:00 veya 19:30 gibi kapının açılacağı.. yani bizde herhalde 20:00 gibi sahne alırız diye düşünüyorum...

2 more daysss.... bi de Heavy Metal Daze huehueh :twisted:

İşte gün geldi :D :D :D

Bugün organizasyonla ilgili çok ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmazsak saat 8de sizlerle birlikte olacağız...

Konserde Knightmare'e bazı parçalar için, Celestial Asylum'dan da tanıdığınız Evren Kalaycıoğlu klavyelerde eşlik edecek...

Dün yaptığımız ilk ve tek provadan sonra yeni bir cover eklemeye karar verdik bugünkü konser setlistine... bakalım beğenecek misiniz?

Akşam görüşmek üzere :metalhead :metalhead :metalhead

Bu arada forumdan tanıdığımız herkezi konser öncesi/sonrası sohbete de bekleriz :D :D :D

Konserle ilgili düşüncelerinizi de forumda görmek istiyoruz...

Therion sevmiyorum sevenleri de kınıyorum :p= Şaka bir yana inşallah gelebilirsem size desteğe gelicem :)= Kemal ve Barış'da güç birliğiyle iyi iş yapacaklar sanırım :)=
Başarılar...

Bugün bayağı bir rezalet yaşandı.. Sizinle olan problem neydi neden çıkamadınız? Olayı öğrenebilir miyiz?

Bu arada saklıkentte bir daha rock olmayacak. Bu da bu gece yönetimin son sözü idi..

Ben demiştim zaten size, Therion sizin alt grubunuz olsun demiştim, :D siz "boşver, bir kıyak yapalım Ankara'ya kadar gelmişler!" dediniz! :D

Hiç üzülmeyin, nasıl olsa artık bu tarz konserler yoğunlaştı, bu olmadı başkası olur. Ben çok güveniyorum şahsen size, en yakın zamanda başka büyük konserlerde sizi görüceğimden eminim! :metalhead

tühh ya.. Önce ztn Kemal biz çıkamioruz galiba diince üzüldüm. Kıl oldum.. Soora bi de elektrik kesintisi cabası oldu. Arkadaşlar sonra elektrik geldi mi? Ben astım krizine falan gireceğimi sandığımdan, bi de sevgilim askerden uçakla gelme süprizini gerçekleştirdii için çıktım konserden. En son sarışın iri abla milleti susturup şarkı söölemeye çalışıodu.. Kıyamam:)
Neler oldu ki sonra bilmiorum??... Ben verdiim 27 milyona, ve bi süre sakız alacak bile param olmayacağına sööleniyorum sadece.... ve Knightmare seeredemememe....

Açıkcası verdiğiniz tepkiler beni çok rahatlattı, sağolun arkadaşlar. Sanırım herkez sorunun bizden kaynaklanmadığını anlamış, bu çok güzel. Bir açıklama, grup menejerimiz apo-namı diğer "raikhor"- çıtırından gelecek merak etmeyin, sadece olay sinirliliği ile kimseyi hedef göstermeyelim diye biraz bekleyelim dedik. Yakında herşey detayları ile burada olacak.
Bu arada beleş dinlediğim heh heh Therionu hiç beğenmedim, bu grup nasıl bu kadar popüler, nasıl seyirciyi bu kadar coşturdu anlamadım. (gerçi çok iyi anlıyorum ama neyse başka sefere). Gelen gelmeyen destekleyen herkeze çok teşekkürler. Tam gaz konserler ve albüm devam ediyor (yıkılmadık, ayaktayız)

Valla iyiki Knightmare çıkmadı.Ve iyiki biletimi satıp konseri Knightmare le birlikte,onların sayesinde beleşe izleme daha doğrusu izleyememe fırsatını yakaladım.Yoksa verdiğim o 27 buçuk millon liraya üzülecektim.Sırf Knightmare i izlemek için vermiştim o parayı,Therion'uda merak etmiştim az buçuk.Therion fanları kızmasın ama değmezmiş!Ama olsun ben yukarda paramıda geri almanın mutluluğuyla Knightmare le daha çok eğlendim,hatta konser başlamadan önce bi ara Helloween-I Want Out çalınca,Knightmare izlemesekde dinlemiş gibi olduk:p.Zten konser başladıktan yarım saat sonra sıkıntıdan patlamak üzereyken çıkmaya karar verdik.Tam çıkarkende elektrikler kesildi.Zamanlamamız süperdi.O kadar saat orada kalmamız hataydı :evil:
Neyse sonuç olarak o gün üzüldüğüm tek şey Knightmare'in çıkamamış olması ve benim gibi onlar için gelmiş olan insanların da Knightmare'i izleyememiş olmasıydı.Diğer olaylarda umrumda değil açıkcası.Hiç şaşırmadım.Türkiye gibi bir ülkede böyle ilginç,traji komik olaylara rastlamak gayet doğal.Bi dahaki sefere Knightmare'i doya doya izleriz işalla.Siz yıkılmadınız ayaktasınız bizde arkanızdayız Bülo ;) :metalhead

Herkeze içten teşekkürler, desteğiniz için :D :D :D
Konsere çıkmamış olsak da en azından moral kaynağı oldu yazdıklarınız ve söyledikleriniz :p :p

Apo'dan "resmi" açıklama gelecek çok yakında ama, ben sadece Knightmare'in sahne performansı için gereken minimum teknik şartların sağlanamaması nedeniyle sahne almadığımızı söylemek isterim...

İşin doğrusunu isterseniz perşembe günü yaptığımız prova ve yeni eklenen şarkılardan sonra hangi nedenle olursa olsun sahneye çıkamadığımıza gerçekten üzüldüm :? :( :? :(

Başka konserlerde görüşmek üzere diyelim ne yapalım....

eeeee Allah' ın sopası yok tabiii....

Biz çıkamadık akabinde de onların konser elektrik olayı yüzünden moka döndü...

neyse...

Knightmare bombalaması gelecek ileride...bizden ayrılmayın ; )

Merhabalar,

Öncelikle son Therion konserinde yaşanan şanssızlık üzerine bizlere elinden geldiğince destek olmaya çalışan herkese sonsuz teşekkürler.

Ve tabii ki konser sırasındaki sorunlar nedeniyle kötü bir akşam geçiren tüm Therion fanlarına da geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz.

O akşam sahne alamayış nedenimizi, kısa ve öz bir şekilde, sizlere sahneden açıklamaya çalışmış ve kontrolümüz dışındaki teknik sorunlar ve zaman problemi yüzünden çıkmayacağımızı iletmiştim.

O akşam Knightmare'i de orada görmek isteyen çok sayıda kişiden nedenlere dair çok fazla soru hala geliyor. Dolayısıyla sizlere borçlu olduğumuz bir açıklama var.

Sahne alacağımızın kesinleştiği andan son güne kadar organizasyon ile iletişimde kalarak sizlere kaliteli bir organizasyonda, iyi hazırlanmış bir şov sunabilmek için kendi çalışmalarımızı yaptık.
Konser öncesinde bize bildirildiği kadarıyla Therion'un Türkiye şartları içinde sağlanması oldukça zor teknik listesi nedeniyle temel davul seti (ziller, zil sehpaları, trampet ve pedal hariç sadece tom, altolar ve cross) dışında tüm back-line'ımızı getirmemiz gerektiğini, PA sistemindeyse kullanabileceğimiz ayrı bir mikserin hazır olacağını öğrendik.
Bu nedenle gitar, bas anfilerimiz, kabinlerimiz ve kendi davul setimizi de hazırlayarak konser günü hazır bir şekilde mekana ulaştık.

Ancak o gün konser öncesinde PA sisteminde de, sahne düzeninde de çalmamız için gereken şartların, kendi back-line'ımızı getirmiş olmamıza rağmen, kesinlikle uygun olmadığını gördük. Therion teknik ekibinin, bizim teknik ekibimize gerekli kurulum için ekipman yetersizliğini neden göstererek hiçbir ekipmana dokunulmasını istemediklerini söylemeleriyle (isteğimize uygun olmasa da) şovumuzu gerçekleştirebileceğimiz minimum imkanlar da böylece ortadan kalktı.

Son ana kadar organizasyon ve grup teknik ekibiyle konuşarak her halükarda en azından davulumuzu kurup tonlayabileceğimiz şartları oluşturmak çabalarımız ise bize ayrılmış olan ekolayzırın da sahne mikseri için ekstradan kullanıldığını öğrenmemizle sonuçsuz kaldı.

Geçen bu süre içerisinde saatin kapı açılışını iki saatten daha fazla geçmiş olması ve zaten yeterince beklemiş olan seyirci için sorun yaratmamasını istediğimizden çabalarımızı burada sonlandırarak daha da fazla gecikme yaşanmaması için sahne almama kararı aldık.

Sonbahar ve kış süresince sorunsuz ve kaliteli organizasyonlarla sizlerin karşısına çıkmak için çalışıyoruz. Desteğiniz için hepinize tekrar teşekkürler. Yeni kadromuz ve parçalarımızla sıkı Heavy Metal konserleriyle buluşmak üzere.

Sorunun zaten sizden kaynaklanmadığı belliydi(zaten kim majör bi grupla aynı sahneyi paylaşmak istemez ki???).Albümü ve konserleri sabırsızlıkla bekliyoruz...

Evet Apocumunda belirttiği gibi Therionun (burada grubu hiç suçlamıyorum, belki olup biteni bilmiyorlar bile, bütün ukelalık grubun teknik menejeri olan keltoşun bok yemesidir) anlamsız kasışları, herşey benim olsun siz naparsanız yapın hırsları ve sonucunda saat 4te bitecek dediği soundcheckin 8:30 da bitmesi zaten gelecek felaketi hazırladı. Hayatım boyunca bir çok baba grubun konser kaprislerini gördüm ve dinledim, ama keltoşunki kadarınını hiç giörmedim. Adam sahnenin önünde duracak olan 3 vokal mikrofonunu (erkek, etli butlu bacımız ve gitaristin kullanacağı) kullanamıyacağımızı söyledi, bizde olur bizim zaten kendi mikrofonumuzda var dedik. Keltoş tamam o zaman ama bizim mikrofonların sehpalarını ve mişkrofonları sahneden kaldıramassınız, onlar önünüzde öylece duracak va kesinlikle dokunamayacaksınız demezmi. Ya arkadaşlar insan bazen harbi lanet olsun deyip bu işi bırakası geliyor ama allahtan grubu biraz dinleyince işe daha bi gazla sarılıyor.

Eeee artık edinsek adam başı birer Knightmare albümü... Zamanı da geldi, kadro da sağlam, mekan da var kaydedecek, parçalar da bitmiş ! Yapsanıza leeeennn şu albüm kayıtlarını !
Kaç sene oldu ağız tadıyla CD çalara şöyle süresi uzun bir Knightmare CD'si takıp da keyfini süremedik. :cry:
Düerim :twisted:

Geri