2018'de Kim Ne Almak Istiyor?

Baslik icin biraz erken olsa da, doviz kurlarinin gidisatindan dolayi basligi simdi acmak iyi olacak. Cunku ortam duruldugunda yazacak bir sey kalmayabilir buraya. :D

Birkac yildir surekli hale gelen bir basligi devam ettirmek istiyorum. 2018 yili icin planladiginiz, aklinizda olan, almayi dusundugunuz muzik ekipmanlarini yazarsaniz, sene sonunda ufak capli bir degerlendirme (ve aradiklarinizi satanlar icin de bir ulasma yolu :D) olur. Ayrica bir yil icerisinde isteklerin ne kadar degistigini farketmek gercekten sasirtici oluyor. :D

Kendi adima bu kurlarda zor olsa da, uygun sartlarda, elimden cikarmayi dusundugum seyler satildikca istedigim birkac malzeme soyle;

-Projem icin fender srv sig. strat sapi almak istiyorum. Bu listedeki en cok istedigim is bu sanirim.
-Supro black magick ya da comet
(Bu tarz bir amfiyi bayagidir istiyordum ama bu yil kararliyim.)

-Kaliteli Patch Kablolari
-Gretsch G9202 Resonator
-Fulltone Deja Vibe
-Foxrox Octron
-Ibanez TS808/TS808HW
(Pedalboardun temellerini artik tamamlamak istiyorum ama bu kesin sarkacak gibi)

-Seymour Duncan Pearly Gates Set
(Les paulum icin, uzerindeki set satilirsa..)

- Uygun fiyatlara denk gelirse kayit isleri icin amfimi kullanabilecegim bir sistem toplamaya giris yapabilirim.
-Gretsch Double Jet
(Bu da fantezi bolumuydu :D)

Forumdaki canliligi biraz daha arttirmasi umidiyle. Sizlerin de mesajlarini bekliyorum.

Ayrica bkz.
2015'te Kim Ne Almak Istiyor?
2016'da Kim Ne Almak Istiyor?
2017'de Kim Ne Almak Istiyor?

Son düzenleme:
Hehehe. Helal abi, diğer başlıklar gibi yardırmayacağım bu sefer; olmuyor. :D

Kaliteli bir gitar; tabii gönülde Music Man var anayı olur. Güzel fiyatlı bir M-1000 veya güzel bir Schecter'a atlayabilirim.

4X12 Boogie kabin.

Boss Dimencion C, Carbon Copy ve JP95.

Sene sonu gelelim bi' daha. :D

Baslik icin biraz erken olsa da, doviz kurlarinin gidisatindan dolayi basligi simdi acmak iyi olacak. Cunku ortam duruldugunda yazacak bir sey kalmayabilir buraya. :D

Birkac yildir surekli hale gelen bir basligi devam ettirmek istiyorum. 2018 yili icin planladiginiz, aklinizda olan, almayi dusundugunuz muzik ekipmanlarini yazarsaniz, sene sonunda ufak capli bir degerlendirme (ve aradiklarinizi satanlar icin de bir ulasma yolu :D) olur. Ayrica bir yil icerisinde isteklerin ne kadar degistigini farketmek gercekten sasirtici oluyor. :D

Kendi adima bu kurlarda zor olsa da, uygun sartlarda, elimden cikarmayi dusundugum seyler satildikca istedigim birkac malzeme soyle;

2017'de Kim Ne Almak Istiyor?

Oğulcan Sen gençsin istersin tabii :)

Geçen seneyi evin bütçesinde açtığım delikle anıyorum, fakat söz konusu 2018 ise GAS’ım aşağıdaki gibidir;

Strymon el capistan (Timeline’a evrilebilir, ikisi birden de kabul)
Blackout effects musket fuzz (muhtemelen bu baştan yalan olacak)
Ehx pog micro
Digitech polara (tamamen keyfi)
Darkglass b3k yahut mxr m80
Two notes torpedo C.A.B
İsp decimator
Adam a7x set (hayaller aleminde bile imkasız aşklar mevcut)

Son olarak indie, post-rock, dark pop, ambient semalarında gezinen bir grup toparlamak? Neden olmasın.

Jackson KV2
Kramer Made In USA Jersey Star
Edit;
TRde bulunmaz bir nimet: Jackson Double Rhoads (Robbin Crosby için üretilenler)

İmkansız ama :) . Öğrenci iken bir de...

Forumu öldüren yöneticileri buradan lanetliyorum. Sitenin geldiği hale bak, kıdemli bir üye banladınız üstüne de tasarım berbat oldu hiçbir şeye erişilemiyor.
IBANEZ RGAIX6FM-TGF Elektro Gitar
Schecter Blackjack SLS C-1 A STBB Elektro Gitar - Dore Müzik
Ibanez rgaix6fm şu aralar görünüş olarak en beğendiğim model, dore'de denedim ama çalım hissiyatı olarak pek iyi değildi, bolt on kendini belli ediyordu direk.
Schecter Blackjack SLS C1'de o Ibanez'le yan yana denedim. Hissiyat olarak ikisi arasında gerçekten fark bulunuyor. Schecter daha tok ve daha güçlü palm mutelar verebiliyor. Çalımına aşık oldum ama şöyle bir durum var ki köprüsü tune o matic. Bana hiç rahat gelmiyor bu köprü, sanki elim boşta kalıyor. Köprüsü hipshot tarzı sabit köprü olsa görüntüsüne bakmadan alacağım ama malesef durum bu.
Görünüşü Rgaix6fm, çalımı, yapısı, hissiyatı ise SLS C1 gibi olan bir gitar yaptırmayı düşünüyorum son çare. Schecter'ın sapını da hiç sevmiyorum, tasarım kötü.

MJT veya Warmoth(diğer opsiyonlara da bakıyorum) gibi bir üreticiden bir Tele, bir de Strat gövde almak istiyorum.

Sap konusunda çok kararsızım. Türkiye'de mi yaptırsam diye düşünmüyor değilim. Şöyle güzel bir Flame Maple sap üstü koyu mu koyu bir Indian Rosewood tuşe. Medium Jumbo SS fret sap istiyorum.

MJT veya Warmoth(diğer opsiyonlara da bakıyorum) gibi bir üreticiden bir Tele, bir de Strat gövde almak istiyorum.

Sap konusunda çok kararsızım. Türkiye'de mi yaptırsam diye düşünmüyor değilim. Şöyle güzel bir Flame Maple sap üstü koyu mu koyu bir Indian Rosewood tuşe. Medium Jumbo SS fret sap istiyorum.

Türkiyede Fatih Yılmazda bir ara iyi Brazilian Rosewood stoğu vardı. Bir arkadaşın stratında görmüştüm gerçekten çok başarılı idi.

2018 yılı için; öncelikle biraz kilo vermek.:D sonra yüksek lisans tezimi tamamlamak. ve olursa güzel bir gibson les paul sahibi olmak istiyorum. geçen seneki gibi listeyi doldurmayıp, grubumla sahne almaya başlamak istiyorum. bu kadar yeterli sanırım :)

Geri