Dexter

"DEXTER'LA TANIŞIN... KARANLIK DÜŞLERİNE ŞAHİT OLUN
Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir!

Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.
Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış.
Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor: Sevgilisi Rita da, kız kardeşi Debra da, patronu da... Sadece mesai arkadaşı Doakes, onda bir tuhaflık olabileceği hissine kapılıyor.
Dexter rolündeki performansıyla Altın Küre’de Drama dalında bir TV dizisinde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilen Michael C. Hall’u "Six Feet Under"da ailenin ortanca çocuğu David olarak izlemiştik. Dizideki diğer bir tanıdık simaysa, Dexter’ın sevgilisi Rita rolünde, Joss Whedon’ın "Buffy the Vampire Slayer" ve "Angel" dizilerinde Darla’yı oynayan Julie Benz."

başlığın daha önce açılmadığına cidden şaşırdım. e2 de yayınlanan bölümlerini kaçırıp diziyi merak edince bir arkadaşımdan dvd sini aldım ve 1 haftada bitirdim. bunun kitabı da varmış galiba. gerçekten zekice bir kurgulama ve insanı düşünmeye itiyor. oyunculuklar da iyi. sezon finali beni üzdü biraz :) ikinci sezonun ilk iki bölümü de internete düşmüş indirebilirsiniz.
çok kopuk kopuk yazdım her zamanki gibi ama böyle işte.

ben de bu zaman kadar senin bu başlığı açmadığına şaşırdım :)
nehirmavi dexter'ın başından kalksanda gelen mesajlara baksan fena olmaz diye düşünüyorum :)
ama e2 deki bu dizinin ben de bir kaç bölümünü izledim, gerçekten gerek senaryo gerekse kurgu açısından çok başarılı..
ama nehirmavi kadar müdavimi değilim..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok bitirdim zaten artık dexter ı. bakabilirim artık mesajlarım falan :D boşluktayım ama, kötü oldu. insanı baya sarıyor bu dizi.

Benim de sıkı sıkı takip ettiğim dizilerden. Evet divx vasıtasıyla 8)

İkinci sezonun ilk iki bölümü geride kaldı. Özlemişim allaan psikopatını niyeyse :D

Geçen haftaki bölümünü izledim! SÜperdi bence... Bu diziyi 22.00 de değil de gece 1de izleyince(tekrarını) daha heyecanlı oluyor.
Özellikle robot resimli kısmı çok heyecanlıydı...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
birinci sezonun tamamını izledim ama ikinci sezon e2de başladımı ya??
yok daha amerika'da da başlamadı. ilk iki bölüm internete düştü sadece (ve onlar da bugün elime geçti oley :D.)
dexterın kardeşine aşık oldum (=
valla cinsiyetini bilmediğim için hangi kardeşine aşık olduğunu anlamadım jacksonke1n ama ben de sonradan çıkan erkek kardeşine karşı büyük bir hayranlık beslemekteyim :D bir insan bu kadar mı çekici olur...

neyse şu ikinci sezonun ilk iki bölümünü izleyeyim, onların da yorumunu belki buraya aktarırım

Bende bu hafta sonu başladım ilk 4 bölümünü zledim çok beğendim

Spoiler yememek için bir daha uğramayı düşünmüyrum bu topiğe

Teyzesi falan çıkar Dexter'ın falan :D

dexterın kardeşine aşık oldum (=
valla cinsiyetini bilmediğim için hangi kardeşine aşık olduğunu anlamadım jacksonke1n ama ben de sonradan çıkan erkek kardeşine karşı büyük bir hayranlık beslemekteyim :D bir insan bu kadar mı çekici olur...

neyse şu ikinci sezonun ilk iki bölümünü izleyeyim, onların da yorumunu belki buraya aktarırım[/quote]
Kız olan tabi ki :D

Buz Kamyonu Katili Dexter'ın babasını nerden tanıyordu peki ? Ben diziye ortalardan başladım o yüzden bu ikisi birbirini tanımıyor sanıyordum ... Biri cevap versin lütfen. Kafam soru işaretleri ile doldu.

dizinin son bölümünde anlaşılıyor bu. kendin izlesen, kimseye sormasan daha iyi edersin. çok önemli ve şaşırtıcı bir ayrıntı çünkü bu.

The_Memory_Remains demiş ki:
nehirmavi demiş ki:
dizinin son bölümünde anlaşılıyor bu. kendin izlesen, kimseye sormasan daha iyi edersin. çok önemli ve şaşırtıcı bir ayrıntı çünkü bu.

Oy oy . Çok sağol . Bekleyeceğim. Ben Tv'den takip eden zavallı insanlardanım :( Kusura bakma . Acayip sardı , herşeyi öğrenmek istiyorum.
internetten indirsen daha iyi edersin bence. her gün 3 bölüm falan izliyordum ben beklemek zorunda kalmıyordum, gayet de hoş oluyordu. (o 'oy oy' un manasını kavrayamadım ama neyse. çok merak ediyorsan pm at.)

nehirmavi demiş ki:
The_Memory_Remains demiş ki:
nehirmavi demiş ki:

Oy oy . Çok sağol . Bekleyeceğim. Ben Tv'den takip eden zavallı insanlardanım :( Kusura bakma . Acayip sardı , herşeyi öğrenmek istiyorum.
internetten indirsen daha iyi edersin bence. her gün 3 bölüm falan izliyordum ben beklemek zorunda kalmıyordum, gayet de hoş oluyordu. (o 'oy oy' un manasını kavrayamadım ama neyse. çok merak ediyorsan pm at.)

Çok önemli ve şaşırtıcı bir ayrıntı olduğunu duyduğum için ... Neyse uyarı gelmeden susayım ben. :D

Son iki bölümdür müthiş bir gerginlikle izliyorum!
Umarım Dexter, Deb'in aşık olduğu iğrenç katili yakalar. Yakalayacağı kesin de, Deb ölmeden olursa iyi olur ...!

Son iki bölümdür müthiş bir gerginlikle izliyorum!
Umarım Dexter, Deb'in aşık olduğu iğrenç katili yakalar. Yakalayacağı kesin de, Deb ölmeden olursa iyi olur ...!

her bölümünü heyecanla izlediğim ender dizilerden, hoş bi durum dexter'ın kendisiyle konuşmalarını falan dinlememiz,ayrı bi hava katıyor diziye

beğenerek izliyoruz :LOL:

Geri