Bas Gitar Tel Başlığı

Selamlar. Bu aralar birkaç konu açıyorum fakat benim gibi bu sorunla məşgul arkadaşlar bilgi sahibi olabilirler.

T&T sisters marka gitarım var sapı gül ağacı(rosewood) genelde metal ve hard rock parçalar çalıyorumm. Ama arada slap atıyorum bazen jazz ve rock parçalar da çalabiliyorum. d'addario çelik tel almak istiyorum metal parçalarda süper ses veriyormuş ama perde aşınma durumu da var malum. Çok kararsızım. Sizce bu dediklerimi göz önünde bulundurursak, hangi marka tel almalıyım?

Marka değişir zevkler bakımından, her çelik tel aynı tınlamıyor her tel her gitarda aynı tınlamıyor.

Tarzına çelik tel uygun olacaktır. Perde aşınması ekstrem bendler yapmıyorsan çok yakın zamanda bir problem değil. Hatta muhtemelen hiç problemin olmayacaktır.

Dadario başlangıç bütçelerinde iyi bir tel çelikleri daha uzun ömürlü olur. "Süper" ses vermez ama giriş seviyesi bir teldir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Marka değişir zevkler bakımından, her çelik tel aynı tınlamıyor her tel her gitarda aynı tınlamıyor.

Tarzına çelik tel uygun olacaktır. Perde aşınması ekstrem bendler yapmıyorsan çok yakın zamanda bir problem değil. Hatta muhtemelen hiç problemin olmayacaktır.

Dadario başlangıç bütçelerinde iyi bir tel çelikleri daha uzun ömürlü olur. "Süper" ses vermez ama giriş seviyesi bir teldir.
çok teşekkür ederim hocam

Geri