Rg370dx E Manyetik Önerisi

Progresif metale uygun, JP6 tarzı bi ton alabileceğim, gitarın tonunu versatilleştirecek güzel manyetik tavsiyesi istiyorum. Bütçe 700 lira civarına kadar.

Ampliniz iyi degilse bir fark olusturmaz manyetik degisimi. Bir tek manyetik degisimiyle Petrucci tonu alinmiyor.

Ekipmaniniz iyiyse ancak sizi bir adim daha yaklastirir, o kadar. Air Norton gercekten cok güzel bir manyetik...

Ampliniz iyi degilse bir fark olusturmaz manyetik degisimi. Bir tek manyetik degisimiyle Petrucci tonu alinmiyor.

Ekipmaniniz iyiyse ancak sizi bir adim daha yaklastirir, o kadar. Air Norton gercekten cok güzel bir manyetik...
Kesinlikle katılıyorum ve bununla birlikte çalım şekliniz (tuşe deniliyor galiba) JP gibi olmalı notalara vuruşunuzdan gitarı tutuşunuza kadar her şey tonu etkiliyor. JP amfi olarak hep Mesa kullanmıştır. Mesa'lar ise 7000 tl civarından başlıyor. Manyetiğin çalışma prensibi düşünüldüğünde tona en çok etkisi olan elementin amfi olduğunu söyleyebiliriz.

Eski post ama ufak bir ek;

Petrucci air-norton'ı aslında sevmemiş ve manyetiği ibanez dönemi sig. gitarında ters yerleştirilmiştir (yakın dönemde Mark Sfogli aynı şekilde).

Geri