Manyetik Karar Veremiyorum

Merhaba, elimde kestane ağacı olduğunu ve kendim bir gitar yapmayı deneyeceğimi söylemiştim.
Bugün gitarın telecaster gövde şeklinde kestik ama iç oyuklara daha girmedim çünkü kararsız oldugum nokta var.

H-H H-S S-S arasında hangi düzende manyetik oyuklarını açmalıyım karar veremiyorum.
Karar versem bile hangi manyetikleri kullanmalıyım emin değilim.
Ayrıca belki işe yarar köprü hard tail
İstediğim şey blues e uygun olması ve geniş bir yelpazede ton sunabilmesi.
Ne kadar ilk denemem olsa da eğer aksilik olmazsa çok uzun yıllar kullanmak istiyorum.
Kendi amfim IBANEZ TBX65R ve biliyorum ki pedallarda prosesörlerde tuşe çok etken var.

Ses örneği olarak ilk 15 saniye tarzı

Buradada ilk 1 dakika

Son düzenleme:
2 videoda da karakteristik bir tele tonu yok.Paylastiginiz videolardaki tonu pedal/processor yardimiyla her gitardan cikartabilirsiniz ki zaten onlarda oyle yapmis.

Oyuk konusunda eger kararsizsaniz HH acin istedigniz zaman pickguard degisikligi ile SS e bile donebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam sizin sevdiğiniz ton aslında bir pedaldan geliyor, adını hatırlamıyorum efektin tam olarak çok sık kullanılan bir efekt te değildi benim eski Vox vt20 de vardı sanırım. Bi araştırın o tonun hangi pedaldan geldiğini. Oyuk olarak ta bence ikisini de single açın, humbucker oldu mu gitar telelikten çıkıyor bence, çok istenirse single boyutlu humbuckerlardan takılır.

Geri