Europe

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Loogie tarafından 23 Mart 2004 tarihinde açılan konu

 1. Europe'u bir çoğunuz "The Final Countdown" şarkısıyla bilirsiniz eminim... Ama gerçekten çok sıkı bir rock grubudur. Vokali davulu ,gitarları hepsi çok iyidir.

  90 lı yıllarda dağılan grup sanırım 2003 te gene toplandı ve turlara başladı. Hadi bakalım!

  Europe'un en sevdiğim şarkısı "Yesterday's News" dır söylemeden edemeyeceğim!! Çok gaz bir şarkı gerçekten ya! ;) Eylenceli de insanın dans edesi gelio ;p

  Evet , bu adamlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
   
 2. John Norum derim abicim.
   
 3. Rock now rock the night diyorum. Başarılı bir grup, toplandıklarından haberim yok. Nasıl peki eskiye nazaran ?
   
 4. Zamanın grubudur. Çok severim. Yaz anılarını depreştirir.
   
 5. Evet JOHN NORUM abicim! ;)

  Eskiye nazaran bilmiyorum dinlemedim sadece okudum toplandıklarını ama hala John Norum varmış... O zaman pek eksiklik olacağını sanmıyoruM ;)

  Daha fazla bilgi alınca yazarım... Siz de yazın !!!
   
 6. İlk izlediğimde vokali bayan sanmıştım, kabarık sarı saçlı, boncuk gözlü, al dudaklı bi elemandı kendisi :) Güzel müzik yaparlardı gerçekten, 80'li yıllarda çocuk olan yaşıtlarım final countdown'un melodisiyle büyüdü desem yeridir :) Ama ben de rock now, rock the night derim.
   
 7. Europe' un bu kadar seveni olması ne güzel! ;)

  Vokal abimisin sesi gerçekten çok iyidir yanlız yani öyle sıradan bir ses değil ;)!!!!
   
 8. Bir yerde okudum
  John Norum'un üstüne anfi düştüğü için Dokken turunu yarıda bırakmış Amerika'da ama ne zaman bilmiyorum...
   
 9. Tekrar toplandıkları doğruymuş , yazıyor her yerde baktım...
  Joey Tempest, John Norum, Mic Michaeli, John Levén ve Ian Haugland
  ile Europe geri döndü! KAyıtlara başlamışlar!
   
 10. İkinci albümleri de çok güzeldi. Özellikle "Tomorrow" adlı slow'ları mükemmeldi. Hala ara ara dinlerim. Dinlemeyenler bir şekilde bu şarkıya ulaşsınlar. Çok iyi bir slow dinleyeceklerine dair garanti veririm.
   
 11. Gaz şarkı olarak da "YEsterday's News" gerek soloları gerek vokal gerek de rhytm çok gaz...
   
 12. Open your heart ta ne güzel bir slowdur.
   
 13. Carrie...
   
 14. 7-8 yıl önce tanıştım europe'la..Final Countdown sayesinde tabii.En sevdiğim hard rock grubudur.John Norum,Tempest,Michaeli,Leven,Haugland mükemmeldir.
  En çok Stormwind'i severim solosu ders niteliğindedir,Ready Or Not acayip gazdır,Open your heart'da mükemmeldir.Yeniden birleşmeleri harika hele norum varsa.
   
 15. vaaaaar varrrr ;)
   
 16. evet arkadaşlar..europe olağanüstü bi grup..herkes onları final countdown veya carrie ile biliyor..ama on the loose, heart of stone ,ninja,cherokee,prisoners in paradise,tomorrow,danger on the track,supertitious, open your heart,...daha ne diyim ki...üstüne üstlük gitaristleri de virtüöz,,kee marcello ve john norum....vokal harika ve yeni albümleri de çıktı...www.europetheband.com...burdan yeni parçalarından küçük bi kısım dinleyebilirsiniz...ama 2005'in ilk 2 ayına kadar turneleri arasında türkiye yok maalesef...final countdown'ı canlı canlı dinlediğinizi düşünsenize:)
   
 17. E bende "Ninja" diyim tam olsun bari.. :)
   
 18. Music box ve mtv'nin o zamanlar rock diye dayatmaya çalıştıkları klibi günde 1000 kere dönen ve bence modern talking'in bile yanında şorololar güruhu diye kalan carrie, open your heart ve fc dendiğinde tüylerimi diken diken eden uyuz olduğum bir grup. bu kadar sevmemin altında o zamanki kız arkadaşımın odasında boy boy joey tempest posterleri asılı olmasının da bir etkisi var mı bilmem.
   
 19. Europe basligi varmis ben hic görmememistim...Carrie,Ninja,The Final Countdown falan super sarkilardir...kendileri Isvec grubu ve bi konser versinler kesin kosarak gidecegim kesin...
   
 20. işte benim bahsettiğim de buydu: herkesin europe deyince aklına final countdown veya carrie geliyor...bu parçaların ne kadar kaliteli olduğunu söylemeye zaten gerek yok..mtv'de günde 1000 defa döndüğüne göre müzik otoritelerinin bi bildiği vardır heralde...acaba europe'un bu parçalarını rock müzik tanımlaması kapsamında tutmuyorsan sevgili fenerbahçeli kardeşim bunları arabesk sınıfına sokabilir miyiz acaba?
   

Bu Sayfayı Paylaş