Flash&Splash (Bursa)

Flash & Splash yeni kadrosu ile birlikte dün gece cok iyiydi.
şu anda Bursa'nın en iyi grubu , daha da iyisi her geçen daha da iyi oluyorlar :)

Askin, bir sonraki konser/program ne zaman, nerede olacak, bilgi verebilirmisin ??

arkadaşlar öncelikle başarılar diliyorum yolunuz açık olsun

grubu dinlemedim.forumdaki yorumlarda fikir sahibi olmamı sağlamadı.etkinlik duyuruları
şeklinde sürmüş mesajlar ve de süperdiniz,çok kalabalıktı,yine gelicem ..vs şeklinde
yorumlar.bi cem karaca ismi geçiyor bir nirvana.popüler müzik anlaşıyla aynı sahnede çalınabilir
şeyler belki ama başka hangi isimler bekliyor bizi konserlerde. bu karışık repertuarı hangi
tarzda bir zemine oturtuyorsunuz.incubus parçası bekleyen biri teoman la, cem karaca isteyen biri
muse parçasıyla karşılaşırsa ortak eğlence güme gider barın tadı tuzu kalmaz.
eminim ki sizde kuru bir kalabalıktan ziyade beraber eğlenen bi kitle karşısında müzik yapmak
istersiniz..
neyse fazla uzatmadan grubunuzun müzik anlayışı,repertuarı nedir?
varsa demo veya konser kaydı paylaşımlarınızla kendinizi biraz daha detay tanıtmanızı rica edicem.
bursada müzik piyasasının mekanların hali ortada alkol ve müzik ziyafetli eski bursa gecelerini arar
oldum.
madem foruma konu açıldı tanıtımınızı yapın beni konserinize gelmeye ikna edicek paylaşımlarda bulunun
beraberce eğlenelim.

saygılar,sevgiler

Merhaba,
Oncelikle samimi yazindan dolayi tesekkur ediyorum.Su ana kadar forum hep konser haber araci olarak kullanildi.Umarim senin gibi daha birçok kişide bu şekilde yorumlarini ve beklentilerini dile getirir ve detayli konusuruz. Ben F&S davulcusu Aşkın...F&S gecen sene haziran ayında kuruldu ve o gunden bugune birçok konserler verdi. Şu an için grup cover grubu zamanla beste çalışmalarına da girecek.Repertuar konusunda çok haklisin,sonuc itibariyle max.sayıda kitleye hitap etmek durumundasin bu yüzdende populerlik şu an için on planda.Repertuar karışık,turkçe ve yabanci...Turkçe dendiginde bizde şu anda dikkate alinmasi gereken gruplardan kimler var: Mor ve Otesi,Duman,Athena,Pinhani gibi...Yabancilardan Muse,311,Jet,Lenny Krawitz,White Stripes ilk aklima gelenler...Repertuari çok spesifik tutmamak gerektigi kanaatindeyim cunku optimum seviyede bir kitlenin nabzini tutmak lazim...
Kişisel zevklere gelirsek mesela ben davula Dio ile başladim ve ilk idolum de Vinny Appice'dir...Ama bir bar konserini Stand up and shout'un trampet introsuyla actigimi dusunsene kaç kişi devam edebilir :))
veya We rock... ben heavy metal severim,şu anda İstan bul'da ozel ders aldigim ünlü bir davulcunun etkilemesiyle tarz degiştirdim baska spesifik muzikler dinliyorum..Yani diyecegim,gelen kitle gaz, bizde gaz...Turkce de egleniliyorsa onu çaliyoruz veya ya banci olarakta genelde begenileni secmeye çaliisiyoruz...Repertuarda seçiminde çok mu başariliyiz,hayır zaten her zaman isteklerinizi F&S face book'a yazabilirsiniz,amacimiz hep beraber eglenmek...Nisanda Highout'tayiz,mutlaka bekleriz...Hatta konuşma firsatida olursa muhabbetleşiriz...

Saygilar
Aşkın

sağolasın aşkın.yazımın eleştiri değil merak odaklı olduğunu düşünmene sevindim.
anlatmak isteğimi anlatabilmişim demek ki.repertuar seçimini eleştirmenin aksine
kitleyi genişletme ve gaz anlamında aynı düşünceyle hareket ediyorduk bizde grup olarak.
bu arada sana mesajı yazdıktan sonra öğrendim ki grup arkadaşım kadirle tanışmışsınız bi vesileyle
onu da kadirden öğrendim.tesadüf oldu.ondan da size dair yorum aldım.biçok konserinizde görüşeceğimizden
eminim bu açıdan.
yolunuz açık olsun tekrardan!

Geri