Ankara Luthier Önerisi

O da bir seçenek malum deneyimim yok bu konuda ikinci gitarım çok değerli bir şey değil ancak hacamat etmek de istemiyorum zaten kendim denerken sıkıntı verdim gitara ringleri değiştirmeye çalışırken çatlattım vida kenarını. Floyd konusunda pek bir tecrübem de yok bu yüzden luthier en iyisi olacaktır diye düşündüm :)

tecrübe, kendisine sahip değilken yaptıklarınızdır.. denemedikçe tecrübe kazanılmaz.. ring dediğiniz 3-5₺.. ama bir kez daha çatlatmazsınız.. fr'u da ne yapsanız kırabileceğinizi sanmam.. en kötü çok fena ayarları bozarsınız, luthiere gittiğinize adamın da uğraştığına değer :)

Merhabalar herkese. Öncelikle bu konu olmasına rağmen açtım çünkü çoğu eskiydi ve luthierlerin yeri değişmiş vs. olabilir. Gitarimin ayarlarını Ankarada hızlıca ve güzel bir şekilde yapacak bir luthier arıyorum. Kenan Usta'yı önermişler fakat yoğun olduğunu da söylemişler, ben biraz daha hızlı bir şekilde almak istiyorum gitarımı bu şekilde gitarimi verebilcegim bir yer onerirseniz cok tesekkur ederim.

LuthierTurk var Çankaya/balgat'ta güvenilir biri işine özen gösteriyor tavsiye ederim bende ortadan ikiye kırılmış gitarımı bıraktım birkaç gün önce..

Selamlar,
Benimde ankara icinde bir luthiere ihtiyacim var. Bu sabah Kenan Turgutu aradim fakat Kasim a kadar tamir almayacagini soyledi. Siz bulabildiniz mi?

LuthierTürk kesinlikle...
İstanbul ve Ankara dahil toplamda 10 u geçmeyecek luthier tanıdım. Aralarında bu kadar ticaret değil, müzik düşünen biriyle tanışmadım. Mutlaka herkesin para kazanması gerekiyor. Lakin bu adam bir başka <3

Kendisiyle sahibinden.com dan bir manyetik ararken hasbelkader tanıştım.60 yaşlarında, blues'a gönül vermiş. Muazzam bir ağabey. Abonesi oldum. Gerek sohbeti, gerek el becerisi fevkalade. Ayrıca bir gitar bıraktığınız zaman gitarın rengini unutmuyorsunuz :) şaka bi yana çok kısa sürelerde verdiği sözleri tutuyor. Yarım yamalak iş yapmıyor. Ve emeğin hakkı ne ise onu istiyor. Fazlasını değil. Yapamayacağını ya da iyi olmayacağını düşündüğü şey için yapmayalım bence diyor. Yani piyasadaki yamyamlardan değil.

Bu zamana kadar yaptığımız işlemler;
Gitar gövde polyster cila söküldü - nitro cila yapıldı.renk değişimi yapıldı.
2 adet manyetik değişimi
gitar bakımı
amfi bakımı

Hepsinden de çok memnun kaldım. Burayı takip ediyorsa TEŞEKKÜRLER LUTHİERTÜRK.
Umarım size de faydası olur. Sevgi ile kalın.

LuthierTürk kesinlikle...
İstanbul ve Ankara dahil toplamda 10 u geçmeyecek luthier tanıdım. Aralarında bu kadar ticaret değil, müzik düşünen biriyle tanışmadım. Mutlaka herkesin para kazanması gerekiyor. Lakin bu adam bir başka <3

Kendisiyle sahibinden.com dan bir manyetik ararken hasbelkader tanıştım.60 yaşlarında, blues'a gönül vermiş. Muazzam bir ağabey. Abonesi oldum. Gerek sohbeti, gerek el becerisi fevkalade. Ayrıca bir gitar bıraktığınız zaman gitarın rengini unutmuyorsunuz :) şaka bi yana çok kısa sürelerde verdiği sözleri tutuyor. Yarım yamalak iş yapmıyor. Ve emeğin hakkı ne ise onu istiyor. Fazlasını değil. Yapamayacağını ya da iyi olmayacağını düşündüğü şey için yapmayalım bence diyor. Yani piyasadaki yamyamlardan değil.

Bu zamana kadar yaptığımız işlemler;
Gitar gövde polyster cila söküldü - nitro cila yapıldı.renk değişimi yapıldı.
2 adet manyetik değişimi
gitar bakımı
amfi bakımı

Hepsinden de çok memnun kaldım. Burayı takip ediyorsa TEŞEKKÜRLER LUTHİERTÜRK.
Umarım size de faydası olur. Sevgi ile kalın.
Cevabiniz icin tesekkurler. Luthierturkun internet sitesine goz attim. Fakat ne bir adres var, ne de isim. Sadece cep telefonu vardi. O yuzden cok guvenemedim.

LuthierTurk oldukça iyidir hem manyetik değişimini temiz yapar hemde diğer işleri yılmaz bey (luthierturk) oldukça işinin ehli biri ortadan ikiye ayrılmış gitarımı yaptı gayet memnunum güvenilir biri

Merhabalar tekrar,

Gitarimi 3 gun once luthierturk(yilmaz bey) e goturdum. Aksam saat 7 den 10 a kadar beraber hem gitarlarimin sorunlarini cozduk hem de muhabbet ettik. İsini duzgun yapan birisi. İhtiyaci olan arkadaslara tavsiye ederim.

Merhabalar,

Ben de LuthierTürk (Yılmaz ağabey) ile amfimi tamir ettirmem gerektiğinde tanıştım. Daha sonra bir SX strat alıp modifiyeye girişitim, gitarı tamamladım ama sapında beni aşan bazı sorunlar vardı. Yılmaz ağabey sağolsun keyifli bir muhabbet eşliğinde gitarımın sap kısmındaki problemleri giderdi, fretler düzeltildi. Kendisi de gitar çaldığı için kesinlikle tavsiye edeceğim bir Luthier.

Yılmaz Abi'nin (luthierturk) konusuna rastlayınca ben de bir şeyler yazmak istedim.. Konuyu hortlatmak gibi olmasın afedersin :)
Kendisi iki türde ele alınabilir. 1 Sohbeti, enstrüman hakkında teknik ve doğru bilgi alırsınız. Keyifle anlatır işini ve elinizdeki cihazı. Tüm sorularınıza cevap bulursunuz. Hayat kurtaran önerileri kaparsınız ayrıca kahvesi meşhurdur :) 2 Teknik becerisi, bir kere el yordamı alet edevat kullanmaz, işin gereği gereçleri getirtip kullanmaktadır. Gitarınız için sağda solda göremeyeceğiniz bakım, onarım, kalibrasyon ve montaj aletleri sahibidir. Bürosunda boya ve modelaj için kullandığı bir atölye de bulunur. Perde ve köprü değişimi için gittiğimde bir anda fenderim full check-upa uğradı. Bir sonraki gün diğer iki gitarımla da kapısını çalmıştım :) Biraz da gitar çalmıştık... Bu noktada LuthierTürk'ü tavsiye ederim.

Selam, Ankara için tavsiye edebileceğiniz luthier ler var mıdır? Genel bakım, sap ayarıdır, entonasyondur vs için. Hem de pickup değişimi, elektronik değişimi konusunda ihtiyacım olacak daha çok.
Teşekkürler :)

Geri