Elektro Gitar Ve Amfi Önerisi

Öncelikle merhabalar foruma daha yeni katıldım. 3 aydır klasik gitar çalıyorum kursa falan gitmiyorum kendim öğreniyorum yavaş yavaş. Aslında klasik gitar almayı düşünmüyordum direk elektro falan alırım diyodum fakat bütçe yetersizliğinden bari çalmayı öğreniyim diye klasik gitar aldım ve başladım. Metal ve eski tarz riffli müzikler dinlediğim için klasik bana çok yetersiz kaldı bu yüzden elektro gitar almayı düşünüyorum. Klasik gitarla metal çalmaya çalışıyorum fakat bikaç parça harici hiçbirşeye benzemiyor. Diyeceğim şu maksimum 1200 tlye kadar gitar önerirmisiniz. Yanınada evde kullanabileceğim rahat taşınabilir bi amfi önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. Aklımda schecter sgr c1, squier bullet yada affinity var dediğim gibi yeni başladığım için pek anlamıyorum bi yanlışım varsa affola.

Schecter kötü bir gitar değil fakat olur da tarz değişikliği yapmaya karar verirsen ton yelpazesi o kadar geniş değil. Squier bence daha iyi bir seçim olur ama HSS olursa daha iyi olur illa metal çalıcam diyorsan. Amfi olarak da bir sürü güzel model var ama blackstar id core 10 tavsiye edebilirim.

1200tl ye Squier classic vibe 50's stratocaster aldım 1 ay önce 2.el bir arkadaştan ve arkadaşta o kadar güzel ve temiz bakmışki gitara cidden 0 almış kadar oldum diyebilirim. internetten 2. el kovalayabilirsin squierin classic vibe serisinden telecaster stratocaster 50's 60's farketmez tonu sana uygun olanını al. birde klavye tavsiyem maple klavye olanını seçmeye özen göster. yanında amfi olarakta roland cube serilerine bakabilirsin yine 2. ellerine

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Schecter kötü bir gitar değil fakat olur da tarz değişikliği yapmaya karar verirsen ton yelpazesi o kadar geniş değil. Squier bence daha iyi bir seçim olur ama HSS olursa daha iyi olur illa metal çalıcam diyorsan. Amfi olarak da bir sürü güzel model var ama blackstar id core 10 tavsiye edebilirim.
bende blackstar id core 10 v2 almayı düşünüyorum zaten ama önemli olan gitar şuan. schecter sgr c1 deneme fırsatım oldu gerçekten çok hoşuma gitti aynı şekilde squier inde modellerine baktım ama onlar çok ağır geldiler bilmiyorum. clean tonda da sgr c1 baya hoşuma gitti açıkçası. sizin tarz değişikliğinden kastınız ne yani clean çalmak falanmı. squier alırsam eğer çok bi fark yok zaten ama hss ler metalde iyimi yani bilmiyorum. birde çoğu sss zaten. tekrardan teşekkürler.

Schecter’ın üst seviye gitarlarını metal ve türevleri için biçilmiş kaftan. Sgr çok inceleme fırsatım olmadı ama Schecter’ın kötü iş çıkaracağını sanmam. Eski tarz rifflerden kastınız Rock n Roll veya Blues’a kaçan tınılarsa Squier daha mantıklı. İyi bir ampli seçimiyle köprüde humbucker olan Squier ile çok güzel metal tonları alınabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Schecter’ın üst seviye gitarlarını metal ve türevleri için biçilmiş kaftan. Sgr çok inceleme fırsatım olmadı ama Schecter’ın kötü iş çıkaracağını sanmam. Eski tarz rifflerden kastınız Rock n Roll veya Blues’a kaçan tınılarsa Squier daha mantıklı. İyi bir ampli seçimiyle köprüde humbucker olan Squier ile çok güzel metal tonları alınabilir.
Bende şuan squier e döndüm o konuda clean çalıcağım zaman çift humbucker sıkıntı yapıcak gibi geliyor

Geri