Digitech/DOD kapatılabilir

Haziran 22'de bütün Digitech ve DOD çalışanlarının işten çıkartılacağı haberi bir digitech çalışanı tarafından duyuruldu, henüz resmi açıklama yok.

Haziran 22'de bütün Digitech ve DOD çalışanlarının işten çıkartılacağı haberi bir digitech çalışanı tarafından duyuruldu, henüz resmi açıklama yok.
Çok acı haber. 80-90ların en iyi cihazlarının bazılarını bu adamlar üretmişti. Ama şaşırmadım, Digitech uzun süredir doğru düzgün ürün geliştirmiyordu, herhalde elde bütçe filan yoktu. Çünkü Digitech'in de bağlı olduğu Harman Corp. bildiğim kadarıyla Samsung tarafından satın alınmıştı, onlar da otomobil ses sistemleri üzerine odaklanılacağını duyurmuştu. Digitech uzun süredir kendi kulvarında rekabetin dışındaydı zaten, Trio pedalı dışında ortalıkta bir şey yoktu epeydir.
Muhtemelen Samsung bilançoya baktı ve "sallayın bunları" dedi...
Benim Digitech GSP 1011'i tekrar satılığa koyduğum hafta bu haberin gelmesi de ilginçtir:) Adamların yaptığı son rack cihaz olarak tarihe geçecek anlaşılan.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Line6 falan alır gibime geliyor (cakewalk örneği gibi), ellerinde telifler var bildiğim kadarıyla. Whammy, DOD250 sırf bunlar zaten başka firmaların iştahını kabartıyordur...

Ek; ilana baktım bence satma :) transparan hardware, impulse kabin, lexicon reverbler... 2. el piyasası bu üründe düşük olabilir bilemiyorum ama fiyat farkları göze alındığında (hele dolar tırmanırken) yerine başka alet düşünemiyorum.

Geri