Arkadaşlar lütfen yardım. Focusrite ses kartı ve condenser mikrofon

MXL 440 model condenser mikrofonu Focusrite Scarlett Solo model ses kartına bağlıyorum ve dip gürültü ve cızırtı geliyor. Ses şiddeti de beklediğimden çok az. Ayrıca ses bir alçalıyor bir yükseliyor. Bazen tamamen kesiliyor ve ardından yavaş yavaş yükseliyor. Ancak sürekli değişken. Acaba sorun nerede değerli fikirlerinizi bekliyorum. Ben kabloda olduğunu düşünüyorum. Condenser mikrofonlara özel kablo mu var acaba ben rastgele aldım kabloyu. Aynı ses kartının gitar girişi de var, sorunsuz çalışıyor, cam gibi.. Mikrofon girişini ilk defa kullanıyorum. Mikrofonu ve kabloyu sıfır aldım mydukkan'dan. İlk kez mikrofon kullanıyorum ve büyük hayal kırıklığı oldu.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Başka bir mikrofon ses kartı ya da kablo yok deneyebileceğim. Yarın müşteri hizmetlerini arayıp iade edeceğim sanırım..

MXL 440 model condenser mikrofonu Focusrite Scarlett Solo model ses kartına bağlıyorum ve dip gürültü ve cızırtı geliyor. Ses şiddeti de beklediğimden çok az. Ayrıca ses bir alçalıyor bir yükseliyor. Bazen tamamen kesiliyor ve ardından yavaş yavaş yükseliyor. Ancak sürekli değişken. Acaba sorun nerede değerli fikirlerinizi bekliyorum. Ben kabloda olduğunu düşünüyorum. Condenser mikrofonlara özel kablo mu var acaba ben rastgele aldım kabloyu. Aynı ses kartının gitar girişi de var, sorunsuz çalışıyor, cam gibi.. Mikrofon girişini ilk defa kullanıyorum. Mikrofonu ve kabloyu sıfır aldım mydukkan'dan. İlk kez mikrofon kullanıyorum ve büyük hayal kırıklığı oldu.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar.

Adobe audition ile deneyin.
Yada ses kartı yüklemeyi deneyin.
Mesela ben mxl770 kullanırken ses kaydedicisinde ses çok kötü iken adoube audition profesyonel programda çok güzeldi.

Teamspeak3 te sesim çok kötüyken ses kartı driverimi yükleyip treble boost gibi ayarları yükseltince düzelmişti.

Condenser mikrofonlar direk tak kullan tarzında değiller maalesef biraz ayar istiyorlar.

Geri