Vokal Tekniklerim ve Sizden Tavsiye Önerileriniz

Öncelikle merhaba. Yaşım 20 Endustriyel Metal üzerine geliştiriyorum kendimi. Vokal olarak sanırım bariton sese sahibim.
Genel olarak Rammstein cover deniyorum bunun yanı sıra Amon Amarth, Behemoth ve bir kaç grup.
Kullandığım bi enstrüman yok sadece DAW(Fl Studio) kullanıyorum ve birazcıkta Synthesizer vstler.

Rammstein - Mein herz brennt Demo cover
Vokal terimlerinde yanlışım olabilir..
Vokalde AutoTune / Melodyne gibi vstler kullanmadım.
4 ayrı vokal kullandım:
1.Ana vokal
2.Alt ton vokal
3.Sağ bass keskin vokal
4.Sol bass yumuşak vokal
Preview için link:
RS - Sandmann vocal preview - Clyp
--
Geliştirme için önerilerinizi ve vokalim hakkında yorumlarınızı yazarsanız sevinirim... :)

Kaydı dinledim, evet, bence de baritonsunuz ve kuvvetli pesleriniz var.
Ama "vokal tekniği" konusunda pek bir şey duyamadım burada açıkçası.
Galiba "vokal kaydetme/miksleme tekniği" demek istemişsiniz. Alt ton vokal, sağ vokal, sol vokal gibi terimlerin vokal tekniği ile ilgisi yok çünkü:)

Vokal konusunda herkese ilk önerim şu: İstediğiniz müziği dinlemeye devam edin. AMA vokal açısından kendiniz geliştirmek için mutlaka ÇOK İYİ vokalleri dinleyin. Bunu müzik dinlemek olarak düşünmeyin.
Vokalin bir tür efekt ya da atmosfer yaratma havasında kullanıldığı müziklerle bile ilgileniyor olsanız, yine de kendiniz geliştirmek için farklı tarzlarda ve özellikle de çok iyi temiz vokal yapan kişileri dinleyin.
Kendiniz müzik yapmak istediğiniz zaman ne istiyorsanız onu söyleyin elbette. O size kalmış. Ama eğer kendinizi geliştirmek konusunda ciddi iseniz çok spesifik tarzlar ve özellikle de soundlar içerisinde kaybolmamaya özen gösterin. Mutlaka genel bir temeliniz olsun.

Geri