Amfi ses sorunu

Marshall g30r cd amfi var çok üst model bir şey değil ama fena da değil. Yalnız clean kanaldayken ritim veya solo fark etmez çalarken güzel gelen ses overdrive kanala geçtiğimde solo sesleri normal gelirken tellere grup halinde vurduğumda yani ritim çalarken veya herhangi iki tele aynı anda vurduğumda çok gürültülü bir ses çıkıyor. Atıyorum önce alttaki mi teline vurdum amfiden normal bir overdrive tel sesi çıkıyor fakat ses bitmeden bir üstteki si teline vurunca mi telinin sesi ile birlikte kötü gürültülü bir ses çıkıyor. Bu bütün amfilerde böyle mi anlamadım? Amfide problem olsa clean kanalda da ses sorunu olması lazımdı. Sorun overdrive kanalındaysa(böyle bir şey oluyorsa) distortion pedalı alsam yani amfinin kendi overdrive'ini kullanmasam sorun düzelir mi? Daha doğrusu en başta bu bir sorun mu?

Bu normal bir durum Drive kanallarında üst üste binen sesler sizin deyiminizle gürültü oluşturabilir aslında amaçlanan da budur zaten :)

Drive kanallınızın gain'ini kısarsanız bu iç içe geçmiş sesler biraz daha net anlaşılır olacaktır tonunuzun sertliği de biraz düşecektir :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet elektrik gitara geçiş yeni sayılır ama sorun benim kulakta değil hocam. Böyle marshall veya fenderin küçük, Transistörlü amfilerin distortion kanallarını dinleyin derim. Normal distortion sesi değil bildiğin cızırtılı bir gürültü. Normalde distortion kelimesi bozmak anlamına gelse de o gürültüde notayı, akoru duyarsın. Bunda o yok.

Evet elektrik gitara geçiş yeni sayılır ama sorun benim kulakta değil hocam. Böyle marshall veya fenderin küçük, Transistörlü amfilerin distortion kanallarını dinleyin derim. Normal distortion sesi değil bildiğin cızırtılı bir gürültü. Normalde distortion kelimesi bozmak anlamına gelse de o gürültüde notayı, akoru duyarsın. Bunda o yok.

Dostum şimdi 1000 tl'lik setuplarla 50-60 bin tl'lik setupları kıyaslamamak lazım o amfilerin dist performansı tabi ki de düşük seviyede olacak ama bu bir bozukluk değil hata değil kalitesizlik diyebiliriz
marshall da olsa fender de olsa ne kadar kaliteli marka da olsa düşük bütçeli en alt seviye performanslı amfiler bunlar :)

o amfiden muhteşem drive tonları çıksa kimse gidip 15-20 bin tl diğer amfilere vermezdi zaten bir de böyle düşün :)
eğer güzel bir drive pedalı alıp amfine girersen bir nebze daha iyi soundlar alacaksındır fakat muhteşem bir şey bekleme.

Geri