Fret sorunu

Merhaba arkadaşlar sonunda Gibson les paul uma kavuştum. Fakat fretlerde ince mi teli 16-17. Perdelerde bend yaptığım zaman ses kesiliyor. Bunun için fret tesviyesi yeterlimi yoksa komple yeni fret mi çakılması lazım?

Merhaba arkadaşlar sonunda Gibson les paul uma kavuştum. Fakat fretlerde ince mi teli 16-17. Perdelerde bend yaptığım zaman ses kesiliyor. Bunun için fret tesviyesi yeterlimi yoksa komple yeni fret mi çakılması lazım?

Fretler iyi çakılmamışsa küçük bir operasyon yeter. Dengesizlik varsa orta çapta bir fret levelling operasyonu ile halledilir. Görmeden bir şey söylenemez.

Hayirli olsun yeni gitariniz.

Genellikle (sap ayari duzgunse) ince tellerin yuksekligini biraz yukselterek cozebilirsiniz bu durumu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki aşağı yukarı bu işlemler için İzmirde ortalama ne kadara patlar? Ve önerdiğiniz bir yer varmı? Teşekkür ederim bu arada.

İstanbul'da olsa çapına göre 30 ile 100 arasına hallolur. En pahalı işlem yeni perde çakmak. O da 350-400 arası. Ama İzmir piyasasını bilmiyorum.

Benim anladigim kadariyla buyuk ihtimal sadece sap ve/veya tel yuksekligi/egimi ayari ile cozulebilecek bir sorun. Ufak bir ucret karsiligi halledilecegini
dusunuyorum.

Geri