Neden fiyatı bu kadar ucuz ?

Soran da haklı ... cevap veren/vermeyen de.
Ben şunu bilir şunu söylerim, bu foruma üye bile olmadan aylarca dışarıdan okudum, tartışmaları takip ettim, bilgilendirmeleri dönüp dönüp tekrar okudum ancak ondan sonra üye oldum ve soru sormaya başladım. Kimse bana engel oldu mu yooo ama ben de eaabi onu mu alam bunu mu satam diye kimsenin vaktini almadım. Bunu yaptığımda da yeni başlamıştım, gitaristliğim forum üyeliğimden 6 ay filan eskidir.

Sevgili @VanHalen

Ne sizinle, ne de baskasiyla bir derdim yok, paranoya yapmaniza da gerek yok...Burada, irdelemeniz gereken kendi tavriniz, “boyle gitar alan, boyle soru sormaz”, “yok benim tavrimi gosteriyormus” vb. asli olmayan iddialar yerine, soru soran bir kisiye cevap, verin yada vermeyin...Ha, soru soran kisinin samimi olmadigini mi dusunuyorsunuz, o zaman cumleleriniz sonuna, “bu sekilde degerlendiriyorum” diyin ki, yanilma payiniz olabilecegini belirtmis olun...Yani siz yaptiginizi dogru buluyorsaniz, zaten soylenecek bir sey yok...Soyle diyebilirdiniz, “Bu kadar para verecek adamin gerekli arastirmayi yapmis olmasi gerektigini dusunuyorum”...

Sevgiler ve saygilar...

Sevgili @VanHalen

Ne sizinle, ne de baskasiyla bir derdim yok, paranoya yapmaniza da gerek yok...Burada, irdelemeniz gereken kendi tavriniz, “boyle gitar alan, boyle soru sormaz”, “yok benim tavrimi gosteriyormus” vb. asli olmayan iddialar yerine, soru soran bir kisiye cevap, verin yada vermeyin...Ha, soru soran kisinin samimi olmadigini mi dusunuyorsunuz, o zaman cumleleriniz sonuna, “bu sekilde degerlendiriyorum” diyin ki, yanilma payiniz olabilecegini belirtmis olun...Yani siz yaptiginizi dogru buluyorsaniz, zaten soylenecek bir sey yok...Soyle diyebilirdiniz, “Bu kadar para verecek adamin gerekli arastirmayi yapmis olmasi gerektigini dusunuyorum”...

Sevgiler ve saygilar...

Nasıl ve ne şekilde cevap verip veya vermeyeceğim bana kalmış saygı çerçevesinde kaldığı sürece. Derdimi güzelce anlatabildiğimi düşünüyorum siz düşünmüyor olabilirsiniz o da sizin fikriniz. Yani, bu şekilde değerlendiriyorum'a veya Bu kadar para verecek adamın gerekli araştırmayı yapmış olması gerektiğini düşünüyorum'a gerek kalmıyor hatta bu yüzden uzun uzun açıklayıp yazıyorum anlatmak istedikleri mi ki yanlış anlaşılma olmasın. Paranoya yapıp yapmama konusunda gerekli cevabı bir önceki mesajda yazdım zaten, orta gelsin de bir gol atayım tarzı hareketiniz vardı bunu da üslubunca anlattım, :D işareti ve iğnelemek için kendi içinde çelişen cevaplarınız insanı, alaycı üslubunuza götürüyor. Bu yüzden hiç de paranoya gibi görünmedi ki o zaman kullandığınız jargonda sıkıntı var demektir, çünkü burada 'yazarak' anlaşıyoruz.

Sorum size göre boş ihtiyacı olana göre dolu olabilecek şekilde değişmektedir. Foruma bilgi paylaşımı için giriyorum, 15 bin TL vermeyi düşündüğüm bir aletin sizinde söylediğiniz gibi içini dışını gövdesini ağacını öğrenmek istiyorum. Bu yüzden dükkan dükkan gezin demeden önce bulunduğum ortamda nasıl bir gitar shop nüfusu var bilmeniz gerekir. Burada deneyen kişilerin tecrübelerinden yardım almakta dükkan dükkan gezmenin başka bir alternatifidir. Internet bunun için var değil mi ?

Boş sorular ile forumu meşgul ettiğimi düşünenler varsa daha dolu soruların sorulduğu forumlara geçebilirler. Geçmek istemeyen ise konulara cevap vermemekte özgürdür. Kimse cevap vermiyor diye insanlara lanet ettiğimiz yok.

Ama merak etmeyin bu bantta bir gitar aldığımda gitarın üstüne VanHalen yazar altına imzamı atıp fotoğraf ile konu açıp bu konunun boşa gitmediğini güzel mesajlarınız içinde teşekkür eder ispatlarım sizlere.

Teşekkür ederim. @VanHalen

Şimdi yalan yok VanHalen'a katılıdğım hususlar var. Sorduğunuz soruların büyük kısmı basit bir google araması ile cevaplanabilecek sorular. Siz bunu yapmak yerine başka insanların size vakit ayırmasını tabiri caizse mesai yapmasını istiyorusunuz. Bilgi paylaşmaya değil bilgi almaya giriyorsunuz. Açtığınız başlıkların çoğu "şunu alacağım alayım mı, böyle bir derdim var çözün lütfen". Bilgi verdiğiniz, haliyle bir şey paylaştığınız yok yani forumla.

Cort G290 marka gitarım var. Ibanez RG721 almayı düşünüyorum uygun fiyata buldum. Sizce almalı mıyım ? Nasıl bir gitardır ? Bilmem gerekenler ?

Şebnem Ferah Sigara şarkısındaki gitarın tonlarına ihtiyacım var. Nasıl yapabilirim ? Yapıp yollayabilecek bir arkadaş var mı ? Yada böyle birşey istemek mümkün mü :D Yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkür ederim.

Forum konseptinin olayı bu değil yani.

Ayrıca gitar işi beklenti işidir. Ne beklediğinizi siz de bilmiyorsunuz. (Sıcak Gibson tonları :p) Algoritma çok basit aslında. Gitardan beklentileriniz vardır, gözünüze kestirdiğiniz gitar beklentilerinizi karşılıyor mu karşılamıyor mu bunu göz önünde bulundurur seçenekleri elersiniz. Sizin yaptığınız şunu mu alayım bunu mu alayım, nasıldır, iyi midir? 15.000 TL'yi konuya ne kadar vakıf olduğunu bilmediğiniz insanlardan aldığınız geribildirimle mi harcayacaksınız? Blind test yapılsa Epiphone, Gibson veya ESP'yi birbirinden ayırabilecek misiniz? İyi gitardan sizin anladığınız şeyle başkasının anladığı şey bir midir?

Naçizane tavsiyem başlık açmayı ve insanlardan sizinle ilgilenmelerini istemeyi bırakmanız, 15.000 liranız varsa Istanbula bir bilet alıp Tünel'de bir haftasonu geçirip gitarları deneyip almanız zamanınızı daha iyi değerlendirmeniz olacaktır.

Son düzenleme:
Sorum size göre boş ihtiyacı olana göre dolu olabilecek şekilde değişmektedir. Foruma bilgi paylaşımı için giriyorum, 15 bin TL vermeyi düşündüğüm bir aletin sizinde söylediğiniz gibi içini dışını gövdesini ağacını öğrenmek istiyorum. Bu yüzden dükkan dükkan gezin demeden önce bulunduğum ortamda nasıl bir gitar shop nüfusu var bilmeniz gerekir. Burada deneyen kişilerin tecrübelerinden yardım almakta dükkan dükkan gezmenin başka bir alternatifidir. Internet bunun için var değil mi ?

Boş sorular ile forumu meşgul ettiğimi düşünenler varsa daha dolu soruların sorulduğu forumlara geçebilirler. Geçmek istemeyen ise konulara cevap vermemekte özgürdür. Kimse cevap vermiyor diye insanlara lanet ettiğimiz yok.

Ama merak etmeyin bu bantta bir gitar aldığımda gitarın üstüne VanHalen yazar altına imzamı atıp fotoğraf ile konu açıp bu konunun boşa gitmediğini güzel mesajlarınız içinde teşekkür eder ispatlarım sizlere.

Teşekkür ederim. @VanHalen

Kendi yazdıklarınıza bir bakın, sonra bana sitem edin, başlıkta sorduğunuz basit bir msrp sorusu, temel ingilizceniz bile yoksa msrp nedir diye google'yınca ortaya bir sürü sonuç çıkıyor buradan kolayca istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz zaten. Sizin burada kimsenin tecrübesini sorduğunuz filan yok veya gitarı da sorduğunuz yok, benim 3. mesajımda konuyu açtıktan sonra sanki bunları siz sordunuz da ben/biz de ona göre cevap yazdık gibi konuşuyorsunuz. Açtığınız başlık ortada sorduğunuz soru ortada, forumdaki çöp ve troll başlıklar ortada, Türkiye şartlarında 15bin tl'yi sıfır gitara verecek adamın ortalama bilgisi ve profili de ortadadır. Bunların hepsi toplanınca, başlığın inandırıcılığı olmadığı için, videolu-cem yılmazlı cevap vermekten başka bir şey kalmıyor bana. Siz başlığı açarken benim değindiğim konulara veya şimdi belirttiğiniz şeyleri yazsaydınız gitar hakkında bilgi sorsaydınız ona göre durum bambaşka olurdu. Basit bir google'lama ile msrp sorusu cevaplanabiliyor ve siz bunun için başlık açmışsınız gitar için değil. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan da sıkıldım. Gitarı da alıp imzalı gtarın fotoğrafınızı da bana gönderirsiniz ben de forumdaki nicke profil fotosu yaparım, güler eğleniriz bana sıkıntı yok yani.

Sevgili @VanHalen

Nasıl ve ne şekilde cevap verip veya vermeyeceğim bana kalmış saygı çerçevesinde kaldığı sürece.

Bu çok doğru, zaten benim eleştirdiğim de bu, siz bu cevabınızı
Arkadaş o gitarı almayacağı için sormasının da bir önemi yok. Aynı hikayeyi bu forum'da 235346 kere gördüğüm için cevabı da bu şekilde oldu.
saygı çerçevesinde verdiğimizi mi düşünüyorsunuz?

Derdimi güzelce anlatabildiğimi düşünüyorum siz düşünmüyor olabilirsiniz o da sizin fikriniz. Yani, bu şekilde değerlendiriyorum'a veya Bu kadar para verecek adamın gerekli araştırmayı yapmış olması gerektiğini düşünüyorum'a gerek kalmıyor hatta bu yüzden uzun uzun açıklayıp yazıyorum anlatmak istedikleri mi ki yanlış anlaşılma olmasın.

Kendinizden o kadar eminsiniz ki, olayı çözmüşsünüz, "Bu arkadaş bu gitarı alamaz", oldu ki, yanılırsanız da "Geçmiş tecrübelere göre bu başlık sonu ' cort x6 veya shecter c1 aldım teşekkürler' kokusu alıyorum benim burnum yanlış koku almışsa, Yok, ben o milyonda bir ihtimalim derseniz eyvallah bu mesajları atmadım sayın devam edin." diyip geçirtiyorsunuz, siz bu tavrı nasıl değerlendiriyorsunuz bilemiyorum ama ben doğru bulmuyorum...Bu tavrınızı, bu mesajınızda da "Bu kadar para verecek adamın gerekli araştırmayı yapmış olması gerektiğini düşünüyorum'a gerek kalmıyor" diyerek sürdürüyorsunuz...İşte bu yüzden, ben de, biraz da, takılmak amacıyla, herhalde sizin kadar doğruları bilen birisine danışılmadan soru sorulmaması gerektiği anlamını çıkartıyorum ;)...

Paranoya yapıp yapmama konusunda gerekli cevabı bir önceki mesajda yazdım zaten, orta gelsin de bir gol atayım tarzı hareketiniz vardı bunu da üslubunca anlattım, :D işareti ve iğnelemek için kendi içinde çelişen cevaplarınız insanı, alaycı üslubunuza götürüyor. Bu yüzden hiç de paranoya gibi görünmedi ki o zaman kullandığınız jargonda sıkıntı var demektir, çünkü burada 'yazarak' anlaşıyoruz.

Bir yerde, bir sorun olduğu aşikar, ancak bunun çift taraflı olabileceğini unutmamak gerekiyor...Yine, olayları yorumlamak istediğiniz gibi yorumlamışsınız, "orta gelsin de bir gol atayım tarzı hareketim varmış" " :D işareti ve iğnelemek için kendi içinde çelişen cevapları"m varmış, "alaycı üslubuma götürüyor"muş, (;) vayy beah ben neymişim), "jargonumda sııkıntı varmış", ama siz herşeyi doğru anlamışsınız öyle mi? Yani, sizin yanlış anlama şansınız hiç yok, hem de "yazarak" anlaşırken...Ee, tebrik ederim, o zaman ...

Bir kere daha özetleyeyim, temelde bahsettiklerinize katılıyorum ancak ne sebeple olursa, olsun, herhangi bir üyeye bu şekilde bir davranışı doğru bulmuyorum...Ki üye, haksız olduğunuzu, gitarı 15K TL vererek almak istediğini belirtiyor, özür dilemek yerine, halen "Gitarı da alıp imzalı gitarla fotoğrafınızı da bana gönderirsiniz ben de forumdaki nicke profil fotosu yaparım, güler eğleniriz bana sıkıntı yok yani." diyorsunuz, bunların hepsinin saygılı, düzgün ve doğru davranışlar olduğunu değerlendiriyorsanız, diyecek bir şey yok :(...

Sevgiler ve saygılar...

Sevgili(!) @Grundar, Pek Sevgili, Saygılı ve Samimi(!) pasif agresif modunuz yüzünüze vurulunca daha önce de benzer cevapları verdiğim halde 10 tane alıntılama yapmadan duramamışsınız, milyon ihtimalli cümlenin sonu 'ben mesaj atmadım sayın, devam edin' ile bitiyor 'Eğer derdim laf geçirtmek olsaydı'. Ayrıca bu mesajın muhattabı siz de değilsiniz, ama bana 'etli' cevap veren sizsiniz ben değilim. Forumun polisi gibi davranıp bu şekilde laf çarptıran sizsiniz o da ben değilim. 15bin tlsi olan birisinin msrp fiyatının ne olup ne olmadığını biliyor olduğunuzu düşünüyorum, eski bir üye olarak. Bu başlığın bu yüzden cort x2 mi alsam ibanez grg 170 mı alsam başlıklarından hiç bir farkı yok troll ve çöp olarak. Eğer ki bu milyon da bir ihtimal gerçekleşirse dediğim gibi imzalı fotoyu profil fotosu yaparım güler eğleniriz hatta gerekiyorsa milyonda bir ihtimal gerçek olmuş özür dilerim de diyebilirim. Bana bunlar hiç koymaz inanın. Ama sizin için troll başlıklara verilen cevaplar çok dert olmuş anlaşılan işte ben de diyorum ki aynı efor ve enerjinizi cort x2 vs ibanez grg 170 başlıklarında da gösterin lütfen, oradaki mesajlara da sana da sorarız filan deyin kuul olun filan ama sonra şu kullanıcıya da çok yüklenmeyelim :DDD şeklinde kendinizi açık etmeyin ki sizin tabiriniz ile 'geçirtmeniz' ince olsun, yoksa ironiye aşina olmayan bir nesle alışkın değilim. Yaşın verdiği de bir aşınma sanırım veya sizin için kendimi 'alışmış, kudurmuştan beterdir' diye de betimleyebilirim eğer hoşunuza gidecekse, geçmişte hatırlamadığım konuda umrumda olmadığınız gibi şimdi de umrumda değilsiniz. Saygılı(!) Sevgili(!) Aziz Dostum(!) @Grundar Güle güle.

Sevgili(!) @Grundar, Pek Sevgili, Saygılı ve Samimi(!) pasif agresif modunuz yüzünüze vurulunca daha önce de benzer cevapları verdiğim halde 10 tane alıntılama yapmadan duramamışsınız, milyon ihtimalli cümlenin sonu 'ben mesaj atmadım sayın, devam edin' ile bitiyor 'Eğer derdim laf geçirtmek olsaydı'. Ayrıca bu mesajın muhattabı siz de değilsiniz, ama bana 'etli' cevap veren sizsiniz ben değilim. Forumun polisi gibi davranıp bu şekilde laf çarptıran sizsiniz o da ben değilim. 15bin tlsi olan birisinin msrp fiyatının ne olup ne olmadığını biliyor olduğunuzu düşünüyorum, eski bir üye olarak. Bu başlığın bu yüzden cort x2 mi alsam ibanez grg 170 mı alsam başlıklarından hiç bir farkı yok troll ve çöp olarak. Eğer ki bu milyon da bir ihtimal gerçekleşirse dediğim gibi imzalı fotoyu profil fotosu yaparım güler eğleniriz hatta gerekiyorsa milyonda bir ihtimal gerçek olmuş özür dilerim de diyebilirim. Bana bunlar hiç koymaz inanın. Ama sizin için troll başlıklara verilen cevaplar çok dert olmuş anlaşılan işte ben de diyorum ki aynı efor ve enerjinizi cort x2 vs ibanez grg 170 başlıklarında da gösterin lütfen, oradaki mesajlara da sana da sorarız filan deyin kuul olun filan ama sonra şu kullanıcıya da çok yüklenmeyelim :DDD şeklinde kendinizi açık etmeyin ki sizin tabiriniz ile 'geçirtmeniz' ince olsun, yoksa ironiye aşina olmayan bir nesle alışkın değilim. Yaşın verdiği de bir aşınma sanırım veya sizin için kendimi 'alışmış, kudurmuştan beterdir' diye de betimleyebilirim eğer hoşunuza gidecekse, geçmişte hatırlamadığım konuda umrumda olmadığınız gibi şimdi de umrumda değilsiniz. Saygılı(!) Sevgili(!) Aziz Dostum(!) @Grundar Güle güle.
Gerçekten, beni deşifre etmişsiniz, maşallah, pasif agresif modumu yüzüme vurdunuz, tebrik ederim, benim çok umrumdaynız, şimdi çöktüm...Forumun polisi gibi davrananın, kime ne yapılacağını, kimden izin isteneceğini de belirtenin ben olduğu gayet açık, bravo burada da, üstünlüğünüzü ispatladığınız, "hay maşallah"...Siz de, bildiğiniz gibi yapın, büyük başarılar bekliyor belli ki sizi...Hoşça kalınız...

Şu işaretleri de koyayım de tam olsun !, ?, :), +^, 2...

Bence 15K gibi bir bütçe var ise ve illa Headstock'ta Gibson yazsın takıntısı yoksa lawsuitlerden herhangi biri + Kemper veya iyi bir amfi bile alınır.

Ben de bundan 2 sene önce takmıştım Gibson olsun diye sonra mecburiyetten lawsuitlere kaydım. Edwards aldım ve iyi ki almışım diyorum. Parça kalitesi işçilik vs muazzam...

Kesinlikle Edwards - Tokai - Fujigen bunlara bakılmalı. Yarısı hatta daha az fiyatlara aynı kaliteyi yakaladığınızı söyleyebilirim rahatlıkla. Ama illa Gibson olsun deniyorsa o zaman pamuk eller cebe gidecek mecburen...

Bence 15K gibi bir bütçe var ise ve illa Headstock'ta Gibson yazsın takıntısı yoksa lawsuitlerden herhangi biri + Kemper veya iyi bir amfi bile alınır.

Ben de bundan 2 sene önce takmıştım Gibson olsun diye sonra mecburiyetten lawsuitlere kaydım. Edwards aldım ve iyi ki almışım diyorum. Parça kalitesi işçilik vs muazzam...

Kesinlikle Edwards - Tokai - Fujigen bunlara bakılmalı. Yarısı hatta daha az fiyatlara aynı kaliteyi yakaladığınızı söyleyebilirim rahatlıkla. Ama illa Gibson olsun deniyorsa o zaman pamuk eller cebe gidecek mecburen...

Bence de o bütçeye bir lawsuit+ ikinci el Mesa Mark V veya o ayarda çok iyi bir amfi alınır.

tam da aynısını yazmaya gelmiştim. o edwards tokai fujigen üçlüsünün yanına heritage yi de ekleyelim dörtlü olsun okey oynasınlar...

malum sitede 83 model bir studiolord japon yamaha var, uzun zamandır da satılık. o gitar o fiyata satılamıyor mesela. on katı sound ve çalım farkı var mıdır? yeni dönem gibsonlar söz konusu olunca hiç sanmıyorum. blade marka bir strat edindim geçenlerde, meksika fender parasına. hakikaten fiyatının çok üzerinde bir gitar. marka takıntısı gerçekten bütçeye çok zararlı. savuracak param olsa dahi bu paraları bu gitarlara vereceğimi hiç sanmam. 1990 öncesi üretim herhangi bir japon üretimi lp gerçekten günümüz gibsonlarından (standart serilerden bahsediyorum) çok daha kıymetli bir enstümandır.

Heritage H150 25th Anniversary Gitar - En Uygun Heritage Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 566207343

Şu gitara bakın bence. Gürsel Bey forum üyesidir aynı zamanda. Güzel bir Les Paul gitarınız olur. Hem parça kalitesi, hem ağaç hem işçilik bakımından Gibson'lardan çok daha iyi bir gitar. Hem de bu atölye yenilenmeden önce çıkan son özel seri. 30. yıl serileri yenilelen bir dönem ürünü. Böyle bir ihtiyacım olsa hiç düşünmeden ilk bakacağım gitar olurdu.

Benim de konuyu gördüğümde ilk aklıma gelen gitar bu oldu tam nokta atışı, hatta içimden dedim ki yahu cebinde 15000 tlsi olan ve lp almayı kafaya koymuş bir insanın bunu atlamasına imkan yok. Gel gör ki başlık msrp-street price farkı, ortada gitarla ilgili veya eş değeriyle ilgili soru yok. İşte asıl nokta da bu yani.. 15.000 tlye heritage alırsın, mesa+tokai+rack sistem kurarsın veya pedal sistmeiyle lp'yi desteklersin ama bunlar keşke sorulsa da ben de bu linki atsaydım.

Şu da pek güzelmiş, facebook'tan görmüştüm 1-2 hafta önce, tam katalog çekimi gibi bu da nokta atışlardan, renk konusu klasik lp rengi değil ama o da zevk işi tabi ki, bu renk için aged white veya fildişi donanım ve binding çok iyi gitmiş bence kontrast yaratmış, gold hardware ise tamamlamış aleti hele ki lp konusunda Çağlar Bey'in bilgisi ve deneyimini düşünürsek gerçekten süper bir alettir diye tahmin ediyorum. Kendi kendine çalan gitarlar serisinden olmalı. Bir de piezosu varmış Rus görünümlü Türk gibi sokakta akustik, mutfakta aşçı, amfiyle..

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...itage-h-155-millennium-custom-486562152/detay

Son düzenleme:
Geri