Luthier Hakan Seçkin Fret değişimi yorumları..

#1
Merhabalar, öncelikle amacım övgü veya reklam yapmak değil. Gitar tamiri için kimi önerirsiniz, işiyle ilgili, işçiliği iyi luthier tavsiyesi başlıkları mevcut. Objektif olarak bu başlıkta referans veriyorum, şu konuda istediğimi alamadım, bu konuda daha ilgili olabilirdi diye düşünsem çekinmeden yazarım.

Hakan Seçkin ile tanışıklığım fret değişimi işlemine kadar yoktu. Forum üzerinden tavsiyeler üzerine hareket ettim.
İstanbul Atatürk Oto Sanayi tarafında metroya yakın buluştuk. Bir iki dakika yürüme mesafesiyle atölyedeydik. Çok ilgili davrandılar. Gitarcı olarak gitardan bir düzeyde anlarım. Çok bilgili ve gerçekten çok ilgili bir dost.
Gitarın her şeyi ile özel olarak ilgilendiler. Gitarı ikinci el olarak satın almıştım, sağolsun satan arkadaş manyetik bölgesine kola dökmüş. Onun lekeleri ve kalıntılarını herhangi bir ek ücret almadan uğraştı ve temizledi, ne kadar uğraştı bilmiyorum. Fret boyutu tavsiyesinde bulundu. Şu daha iyi olur, sen ne düşünüyorsun gibi yaklaştı. Bu yaklaşım sayesinde luthierin kafasındaki ve sizin kafanızdaki istek ortada buluşuyor ve ortaya güzel bir iş çıkıyor.
Fretler değişti, floyd rose ayarları yapıldı. bütün ayarlarına bakıldı. Gitar şu anda mekanik kondisyon olarak harika durumda. Fret değişimi işçiliği harika. İsteyene fotoğraflayabilirim. Gitar kendine geldi. Gitar tamir işleri zor ve uğraştırıcı olabiliyor. Özellikle İstanbul-Ankara-İzmir dışında oturan arkadaşlar için.Gitar tamir İstanbul için Hakan Seçkin işçiliği ve ilgisini tavsiye ediyorum. Referans olarak yazdım. Tecrübelerimi paylaşmak istedim. Sorularınız olursa özelden yanıtlayabilirim.
İyi forumlar
 
#2
Abi sözüne güvenim tam. Ben de zaten bazı eski arkadaşların tavsiyeleriyle, gitarı ona götürmeyi kafaya koymuştum. Netleşti her şey. Çok teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için.
Özelden bir iki soru daha sorarım duruma göre.
 
#5
Abi sözüne güvenim tam. Ben de zaten bazı eski arkadaşların tavsiyeleriyle, gitarı ona götürmeyi kafaya koymuştum. Netleşti her şey. Çok teşekkür ederim tecrübelerini paylaştığın için.
Özelden bir iki soru daha sorarım duruma göre.
Kaan hiç düşünme, ulaşım da çok kolay. Her konuda yardımcı oluyor sağolsun. İletişim konusunda hiç problem yaşamazsınız. Yarın veya öbür gün fotoğraflayacağım. İşçiliği kendiniz görün.
 
Alınan Beğeni: tuff

Üst