Satılık İbanez TS9

Takasa
Kapalı
Fiyat
600
Para Birimi
TL
PEDALI NEW YORK'TA ALMIŞTIM. TÜRKİYE'DE BİR TANE DAHA BULMANIZ PEK MÜMKÜN DEĞİL. JAPON ÜRETİMİ İBANEZ TS9. SINIRLI SAYIDA ÜRETİLMİŞ KOLEKSİYONLUK BEYAZ RENKTEDİR. HİÇBİR ÇİZK VURUK VB. YOKTUR. ÖZENLE SAKLANMIŞ VE EVDE KULLANIŞMIŞTIR. KUTUSU İÇERİSİNDE TESLİM EDİLECEKTİR.
IMG-2757.JPG

IMG-2760.JPG

IMG-2758.JPG

IMG_2841.jpg

Bu ürün elinize nereden geldi ? Bilmiyorum farkında mısınız? Ancak bunun limitedla alakası yok ibanez bb9 kutusuna konmuş Japon bir ts bu. Zaten kutusundan da belli beyaz ve limited olsa her yerinde limited vs yazar. İnternette bir tane bile kaynak olmaması da cabası.

Ibanez ile yaptığım yazışma ve konfirmasyon yeterli olur mu acaba sizi ikna etmek için?
Varsa yazışma örneğini paylaşabilirsiniz kutusu bile sıradan yeşil ts kutusu bu ürünün dünya üzerinde eşi yok sanırım bir tane bile Google görsel örneği yok. Burda ts9 için isterseniz 600 lira yazabilirsiniz ancak olmayan bir şeyi varmış gibi satmaya çalışmaya çalışmak forum etiğine aykırı olduğu için yazdım. Ayrıca paylaştığınız mailde ne limited ne de beyaz olmasıyla ilgili bir yazı göremiyorum sattığınız ürün ts9 bu konuda hemfikiriz ancak ts9 devresi sökülüp bb9 kutusuna konmuş bunu söylemek istedim. Neyse bu konuyu kendim adına daha fazla uzatmak istemiyorum iyi günler dilerim.

Yukarıda ilgili maili eklemeye çalıştım. Sizden varsayımsal bir ithamda bulunmadan önce daha daikkatli sorgulamanızı öneririm. İlk mesajımda ifade ettiğim gibi ürünü 2008 yılında NY'da aldım. O tarihte bahsettiğiniz pedal üretimdemiydi bilmiyorum ancak aldığım mağazadaki satıcının ifadesi ile bunun sınırlı sayıda üretilmiş bir TS9 olduğunu biliyorum. Fahiş bir fiyat veya sahte bir ürün satılmadığına göre ithamınızı uygun bulmadığımı belitmek isterim. İlginiz için teşekkürler.

Yukarıda ilgili maili eklemeye çalıştım. Sizden varsayımsal bir ithamda bulunmadan önce daha daikkatli sorgulamanızı öneririm. İlk mesajımda ifade ettiğim gibi ürünü 2008 yılında NY'da aldım. O tarihte bahsettiğiniz pedal üretimdemiydi bilmiyorum ancak aldığım mağazadaki satıcının ifadesi ile bunun sınırlı sayıda üretilmiş bir TS9 olduğunu biliyorum. Fahiş bir fiyat veya sahte bir ürün satılmadığına göre ithamınızı uygun bulmadığımı belitmek isterim. İlginiz için teşekkürler.
Bana varsayımda bulunmuşsunuz dediğiniz için biraz iftiracı konumda kaldım o yüzden açıklana gereği duyuyorum
İbanez böyle bir pedal üretmediğini bildirdi.
AD9A87AB-D704-400F-96FC-E049A291539C.jpeg
81DE77CF-E46D-4B2B-8C89-A443E073AADF.jpeg

@Oramiral pedalı mağazadan sıfır olarak mı aldınız? Öyle ise kafalar daha çok karışacak. Değil ise diğer ihtimaller mümkün olabilir. Satıcı yanılmış ya da yanlış bilgi vermiş olabilir.

@wolkN Rica etsem ilana eklediğim tüm görseller ile tekrar mail gönderir misin? Bir pedalın aslı PCB'dir. Bana gelen mail tüm görselleri göndererek aldığım cevaptır. Lütfen eksiksiz yapınız argümanınızı.

@sinan123 Pedalı ikinci el olarak aldım. Hatta ilk etapta ilgilenmeme neden olan beyaz bir ts9 olması idi. Alırken denemekle kalmadım üşenmeden içini açtırarak kartı kontrol ettim. Satış görevlisinin verdiği bilgiyi aynen aktardım yukarıda. "Sınırlı sayıda üretilmiş bir ts9".

Açıkçası ilana koyana kadar da ibanez'e mail atıp kontrol etme gereği görmedim. Onlarca boost pedalını aldım sattım ancak bunu bugüne kadar kullanmaya devam ettim. Haksız bir itham nedeniyle bu açıklamaları ekledim. Almak isteyen kişi ile her türlü güven zeminin oluşturacak şekilde bilgi paylaşacağım. Ancak bundan sonraki iletişimi insanların zamanını almamak adına devam ettirmeyeceğim. Farklı bir konuda soru gelir ise cevaplarım.

İyi akşamlar

@wolkN Rica etsem ilana eklediğim tüm görseller ile tekrar mail gönderir misin? Bir pedalın aslı PCB'dir. Bana gelen mail tüm görselleri göndererek aldığım cevaptır. Lütfen eksiksiz yapınız argümanınızı.

@sinan123 Pedalı ikinci el olarak aldım. Hatta ilk etapta ilgilenmeme neden olan beyaz bir ts9 olması idi. Alırken denemekle kalmadım üşenmeden içini açtırarak kartı kontrol ettim. Satış görevlisinin verdiği bilgiyi aynen aktardım yukarıda. "Sınırlı sayıda üretilmiş bir ts9".

Açıkçası ilana koyana kadar da ibanez'e mail atıp kontrol etme gereği görmedim. Onlarca boost pedalını aldım sattım ancak bunu bugüne kadar kullanmaya devam ettim. Haksız bir itham nedeniyle bu açıklamaları ekledim. Almak isteyen kişi ile her türlü güven zeminin oluşturacak şekilde bilgi paylaşacağım. Ancak bundan sonraki iletişimi insanların zamanını almamak adına devam ettirmeyeceğim. Farklı bir konuda soru gelir ise cevaplarım.

İyi akşamlar
Hocam burda art niyetli olduğunuzu söylemedim zaten cevaplarınızdan niyetiniz anlayabiliyorum sadece ts9 için hiç bir zaman böyle bir kasa kullanmadıklarını yazdılar benimde iddia ettiğim bu. içindeki devre kesinlikle orjinal bir ts9 devresi hatta seri numarasına bakarak 80ler 40th anniversary ts devresi gibi duruyor.

Bu konuyla alakalı bir anımı anlatayım. Günün birinde İngiltere Stamford civarlarında bir müzik mağazasındayız. İngiliz arkadaş bir gitar alma derdine düşmüş. Fakir olduğundan fazla da parası yok, biriktirmiş bişeyler. 5 dakika dolaştıktan sonra beğendiği bir gitarı kurcalamaya başlar başlamaz orada satış yapan bir çocuk geldi (kurcaladığı gitar squier affinity strat fakat rengi bir garip, arkası komple siyah önü sunburst. Ben de kenarda olayı kesiyorum, yanaşmıyorum). Çocuk başladı anlatmaya, işte bu gitar amerikada 90'larda yapılmış da, limitli sayıda üretilmiş de, normalde 1000 Quid'miş de bize 150'ye bırakırmış.

Bizim ingiliz çıkardı cebinden paraları saymaya başladı. Bir anda olan bu gelişmeler yüzünden girdiğim şoktan kurtuldum ve "hold on mate!" dedim. "watafakaryuduink!" diye ünledim bir an. Van münüt!

"Bak kardeşim" dedim, "headstock kısmında kocaman indonesia yazıyor, üstündeki kocaman etikette 70 Sterlin yazıyor, sen kimlen dans ediyorsun?"

Bir hışım çıktık oradan, baktılar arkadaş parlak yüzlü sarı kafalı bön bön bakan bir tip verdiler coşkuyu çocuğa. Olm dedim manyak mısın? Aldığın iki kuruş maaş, etrafa dağıtıyorsun. Eleman hala elinde paralar bön bön bakıyor. Sok onları cebine iki dakika.

Sonuç olarak; satış elemanları o aleti satmak için "bu pedalı yapan kör oldu" bile diyebilir, şaşırmamak lazım.

Ibanez <[email protected]>
12 Haziran Sal 17:26
Alıcı: ben
İngilizce
Türkçe

İletiyi çevir
İngilizce için kapat
Hi Gokhan,

That is a TS9!

Let us know if you have any other questions!

-Ibanez USA
Ben bu mail örneğine daha çok inandım şahsen. Ayrıca "white ibanez ts9" diye aratınca binlerce görsel çıkıyor.
Aynı maili ben de attım, cevap böyle geldi;

Ibanez <[email protected]>
12 Haziran Sal 17:26
Alıcı: ben
İngilizce
Türkçe

İletiyi çevir
İngilizce için kapat
Hi Mahmut Tuncer,

Dalgalandım da duruldum
Koştum ardından yoruldum
Binlerce güzel sevdim de, sevidim deee
En son sana vuruldum

Let us know if you have any other questions!

-Ibanez USA

@kçöpçüleri Neyse ki ergen yıllar geride kalalı çok çok uzun zaman oldu.. Çabuk geçiyor yıllar aman dikkat diyeyim.. Küçük bir de ağabey tavsiyesinde bulunayım.. Bu mesaja cevap vermekle harcayıp tükettiğin ve hiçbir değer üretmemiş olan zamanda, birkaç sayfa kitap okuyabilir, kısa bir eğitim videosu izleyebilir, toplu taşıma sorununa kafa yorabilir ve hem kendine hem dünyaya katkıda bulunabilirsin..
Ama yine de seni kırmayayım.. İyi kazıklanmışım, sahte ürün satıyorum, hayali bir email paylaşmışım gibi seçeneklerden kalbine hangisi uyuyorsa özgürce seç lütfen..

Ayrıca yukarıda yazdığımı tekrar edeyim.. Endişe duyan alıcılara gerekli izahati yaparım.. Diyen alır dileyen almaz.. Lakin hiçbir anlam ve amacı olmadan başlık altında sadece kirlilik yaratmayınız, karşılıklı saygı prensibinden ödün vermeyiniz..

Teşekkürler

Eski defterleri açmayalım Gökhan abim, "Alışveriş yaptığınız kişiler" başlığı nickinle çalkalanıyor. Çatlak gitar sapları, bozuk pedallar havalarda uçuşuyor.

Umarım bu pedalı istediğin fiyata satarsın. 30 küsür yaşında bir ergen olarak özür diliyorum abim, bu işte ne kadar eski olduğunu bilemedim. Tavsiyene uyup kitap okuyayım biraz,

İyi satışlar.

@kçöpçüleri İsminizi bilemediğim ve forum kurallarında böyle bir bilgi zorululuğu bulunmaması nedeniyle; kçöpçüleri kardeşim!.. Gerekli tüm izahatların yapıldığı, tüm soruların cevaplandığı bir başlığa kişisel bir itham ve karalama çabası ile yaklaşmanıza anlam veremiyorum. Ve en açık ve sade ifadelerle anlamsız paylaşımlarla konuyu kirletmeme talebinde bulunmuşken her cevabınız bir başka açıklama gerektiriyor. Bakınız;
1.Sanıyorum 2004 yılından bu yana bu foruma üyeyim. Sayısını hatırlamadığım alışverişlerim oldu. Çok sayıda iyi insan ve müzik meraklısı ile de tanışma imkanı buldum. Neredeyse 14 yılı bulan bu zaman zarfında 2 sorunlu alışveriş yaşadım. Sanıyorum 2007 - 2008 yılları idi. Birincisi İstanbul'dan Gaziantep'e Aras kargo ile gönderdiğim ibanez rg370 gitar yolda hasar aldı. Gayet iyi bildiğinizi düşünerek hatırlatayım; uzaktan alışverişlerde taraflar bu riskin farkındadır. Hele ki bu tip ürünlerde. Yapılması gereken ise kargo görevlisi eşliğinde ürünün kontrol edilerek hasar bildiriminde bulunulması. Bu söz konusu olmadığında tarafların bir uzlaşma sağlaması hakkaniyet kapsamında mümkün olamıyor. Diğeri ise İzmir'de bir arkadaşa satıığım Crybaby wah pedalı idi. Açma kapama switchinin üst kapağı düştüğü için yerine keçe ile bir çözüm sağlamıştım ve piyasa fiyatının yarısına satmıştım. Konunun tarafı olmamanız yanı sıra "çalkalanıyor" "havada uçuşuyor" gibi kasıtlı bir art niyete dayandığı aşikar beyanlarınız gerçeği yansıtmamakla birlikte kişisel bir hak ihlali de oluşturuyor.
2.Bu foruma neredeyse 5 yıldır giriş yapmamıştım. Nedeni 2013 yılında bir başka site üzerinden mağdur olduğum dolandırıcılık olayı nedeniyle bu tip alışverişlere son vermemdi. Kaldı ki o olayda da yasal haklarımı kullanarak suç duyurusunda bulunmuş ve dava açarak birçok kişiyi mağdur eden bir dolandırıcıdan hukuk nezdinde hesap sorulmasını sağlamıştım. Burada da başlık açarak bilgilendirme ve yol gösterme imkanını sağlamıştım. Yaşadığım bazı ailevi sorunlar nedeniyle ekipmanlarımı satma ihtyiacım doğduğu için bugün buradayım.
3.Bu ilanda pedalı temin etme şeklimi, pedal ilanlarında pek nadir karşılacağınız pcb resmini ve gelen sorulara tüm açıklamaları yapmışken konuya "kişisel karalama" dışında ne kattığınızı anlamak mümkün değil. Başlığı az sonra güncelleyeceğim. Ancak şunu unutmayın ki bir alışverişte her iki taraf da taahhüt ve sorumlulukları ile yükümlüdür. Denemek isteyen dener, sormak isteyen sorar, razı gelen alır gelmeyen almaz. Yıllar önce forumda çokça tartışılan bir husus vardı. Açılan ilanlara yapılan yorumların, alışveriş ilişkisi dışındaki kirlilik yaratan paylaşımları. (Fiyatı çok yüksek, orjinal değil, ben yarı parasına sattım geçen hafta satıcıya vb.) Zamanında müzik piyasında alım-satım için en aktif olan bu forum sırf bu nedenle çokça ilgi ve üye kaybetti. Bilmiyorum son durum nedir ancak oldukça benzer bir durum olduğu için aktarmak istedim.

Son olarak; şahsınızla tanışmıyor olmam itibariyle kişisel bir iletişim sahibi değilim ve bir kişisel kanaat beyanında bulunmam mümkün değil. Ancak defaten ifade ettiğim gibi saygı prensibi çerçevesinde bu başlık altında alım-satıma ilişkin olmayan bir paylaşımda bulunmamanızı önemle rica ediyorum. Dilerseniz mesaj gönderirsiniz ve cevaplamam gerekir ise cevaplarım.

Konuyu takip eden üyelerden başlık içeriğine uygun olmayan bu uzun açıklama ve yazışmalardan dolayı özür dilerim. Moderatörler gerekli gördükleri şekilde düzenleyebilirler.

İyi akşamlar