AFFİNİTY STRAT İLE BULLET STRAT ARASINDAKİ FARK??????

Arkadaşlar bir gitar almayı düşünüyorum strat affinity ve bullet arasında kaldım ne gibi farkları var birde orta seviye gitar çalıyorum affinity strat yeterli olur mu???

Bullet sanirim ihamur Affinity ise alder.Affinity'de maple neck opsiyonu var ve buyuk headstock.Klavyesi nispeten biraz daha rahat.ikisi de baslangic ve orta seviye icin uygun.hatta profesyonel olarak kullananlar da var.

bullet başlangıç affinity ise bir tık daha üstü. üstte arkadaşın yazdığı gibi gövde ağaç farkı var. bazı bullet'ler çok güzel olabiliyor daha önce elime bir tane geçmişti ve gerçekten çok hoş tınıları vardı. sıfır alacaksan kesinlikle affinity'e 1500 lira civarı bir para verme. ikinci el 90'larda üretilmiş bir squier alman çok çok iyi bir tercih olur.

Youtube'da Fender, Squier ve SX arasında birçok karşılaştırma videosu görebilirsiniz.
İmkanınız varsa Do RE Müzikte, SX Amerikan ağaçlardan üretilmiş olanlardan muhakkak deneyin.

Ayrıca SX gitar Türkrock ailesinin modifiye etmeyi çok sevdiği bir markadır.
Çeşitli tecrübeleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

SX gitarlar hakkında

Srv975 Squier zaten Fender'in yaptığı gitarları satıyor. Zaten gitarın sapının ucunda Squier yazısının altında küçük bir yazıyla yazılan "by Fender" yazıyor. Anlamını bilmiyorsan "Fender tarafından" diyor , yani gitarın Fender tarafından yapıldığını belirtiyor. Umarım anlamışsındır

Youtube'da Fender, Squier ve SX arasında birçok karşılaştırma videosu görebilirsiniz.
İmkanınız varsa Do RE Müzikte, SX Amerikan ağaçlardan üretilmiş olanlardan muhakkak deneyin.

Ayrıca SX gitar Türkrock ailesinin modifiye etmeyi çok sevdiği bir markadır.
Çeşitli tecrübeleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

SX gitarlar

İlk başta fender alacaktım ama malum fiyatlar yüksek ve sonra Sx i gördüm. Sx alacaktım ama kalitenin gitara göre değiştiğini fark ettim ve şimdi Squier almayı planlıyorum.

Ben bulletstrat'tan uzak durulması taraftarıyım en aşağı affinity squier ya da SX strat almanızı tavsiye ederim, bulletstrat gerçekten çok yetersiz kalıyor zaman ilerledikçe.

Srv975 Squier zaten Fender'in yaptığı gitarları satıyor. Zaten gitarın sapının ucunda Squier yazısının altında küçük bir yazıyla yazılan "by Fender" yazıyor. Anlamını bilmiyorsan "Fender tarafından" diyor , yani gitarın Fender tarafından yapıldığını belirtiyor. Umarım anlamışsındır
Evet, sağ olasın engin İngilizcenle bizi bilgilendirdin.
Senin gibileri "by Fender" yazısıyla yıllarca keklediler.
Gitar çalan hiç kimse Squire gitar almaz.
Çünkü o fiyata diğer markalar çok daha iyi gitarlar yapıyor.
Şuan Fender Amerikan serisi bile kalitesi düşüktür.
Fender bile kaliteli gitar istiyorsan Custom Shop bir gitar almalısın diyor sana.
Bir gün gitar çalmayı öğrendiğinde ve gitarların tonunu ayırt etmeye fark ettiğinde; gitarın elindeki hissiyatı, tele vurunca ağacın ve tellerin titreşirken oluşan rezolansı, bend attığında susteindeki gücünü görünce Squire gitar mı ya diyeceksin...

Kardeşim hakkını helal et. Saatlerdir bu yorumu açıp açıp gülüyorum. 🤣 Umarım ingilizce bilgin seni yanlış ürün almaya sevk etmemiştir.

Geri