Marshall MG100 anfi kullananların tecrübelerine ihtiyacım var....

Merhaba Arkadaşlar,
Prova için stüdyolara gittiğimizde, genellikle stüdyocuların en çok tercihi olan Marshall MG100 anfi kullanmak zorunda kalıyoruz.
Yalnız ben tonundan hiç memnun olmuyorum.
Doğallıktan uzak ve digital tonlar veriyor.
Ses açıldıkça da durum daha vahim oluyor.
Genellikle maun gövde saplı gitarlar ile seymour duncan humbucker manyetikleri tercih ediyorum.
Benim sıkıntım, solo gitar için değil, ritim çalarken yaşıyorum.
Rock ritm ve Metal ritm için iki pedal kullanmayı düşündüm.
Rock ritm için Boss SD-1, Metal ritm için Metalmuff kullanabileceğimi düşündüm ama denemedim.

Siz stüdyoya gittiğinizde, (clean tonlar hariç) drive tonlarında ritmleri sıçak ve dolgun hale getirmek için neler yapıyorsunuz, paylaşabilir misiniz.
En uyumlu drive pedalları nedir.

Benim aklıma şöyle bir şey geldi. Bu amfi de FX Send/Return varsa preamp katını iptal edip, Mesela JCM800'ü taklit eden preamp pedalları kullansanız sonuç nasıl olur acaba? Yani gerçek JCM800 gibi olmaz tabi ama JCM800'e yakın bir distortion mg100'ün distortionundan daha iyidir diye düşünüyorum.

Hiç bir şekilde kendisinden iyi ses alamazsınız. Ne eq ne fx loop. Ömrümü yedi kendileri senelerce.
Tek çözüm clean kanalına kendi zevkinizde distortion pedalı. Fakat clean kanalı nin gain ini enter sandman introsu ile ayarlıyorum. Biraz high endlerde kırılması gerekiyor. Sonra distortion pedalını zevkinize göre ayrılıyorsunuz
Başka hiçbir kombinasyonda o meretten iyi ses alınmıyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç bir şekilde kendisinden iyi ses alamazsınız. Ne eq ne fx loop. Ömrümü yedi kendileri senelerce.
Tek çözüm clean kanalına kendi zevkinizde distortion pedalı. Fakat clean kanalı nin gain ini master of puppets introsu ile ayarlıyorum. Biraz high endlerde kırılması gerekiyor. Sonra distortion pedalını zevkinize göre ayrılıyorsunuz
Başka hiçbir kombinasyonda o meretten iyi ses alınmıyor
Neredeyse tüm stüdyoları var. Ucuz amfi gibi ses çıkartıyorlar. Siz hangi drive pedalı tercih ediyorsunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Arkadaşlar,
Prova için stüdyolara gittiğimizde, genellikle stüdyocuların en çok tercihi olan Marshall MG100 anfi kullanmak zorunda kalıyoruz.
Yalnız ben tonundan hiç memnun olmuyorum.
Doğallıktan uzak ve digital tonlar veriyor.
Ses açıldıkça da durum daha vahim oluyor.
Genellikle maun gövde saplı gitarlar ile seymour duncan humbucker manyetikleri tercih ediyorum.
Benim sıkıntım, solo gitar için değil, ritim çalarken yaşıyorum.
Rock ritm ve Metal ritm için iki pedal kullanmayı düşündüm.
Rock ritm için Boss SD-1, Metal ritm için Metalmuff kullanabileceğimi düşündüm ama denemedim.

Siz stüdyoya gittiğinizde, (clean tonlar hariç) drive tonlarında ritmleri sıçak ve dolgun hale getirmek için neler yapıyorsunuz, paylaşabilir misiniz.
En uyumlu drive pedalları nedir

Geri