Eklemlerin Kıtlatılması

maresal demiş ki:
bird-y demiş ki:
parmak kütletmeyi bi nebze anlarım,arada rahatlıyor insan.Ama bazıları var bi eliyle kafasının arkasını tutup diğer eliyle çenesini,önce hafifçe sağa sola sallayıp böyle topla oynuyomuş gibi sonra çöttenek boynunu kütletenler var..insan nasıl dayanır bu duruma yahu??

Dayanamayıp boynu kırılanlar oldu :!:

güzel olmus onlara o kadarda ılerı gıdılmez ki be hocam...

bu parmak kıtlatmak(bizim buralarda kütletmek de derler) hakkında bende okumuştum bişiler tam olarak hatırlamıyorum ama orada eklem kabarcıklarından bahsetmiyorduda başka zararlarından bahsediyordu... eğer arşivlerden bulabilirsem sizinle paylaşabilirim

dumanduman demiş ki:
maresal demiş ki:
bird-y demiş ki:
parmak kütletmeyi bi nebze anlarım,arada rahatlıyor insan.Ama bazıları var bi eliyle kafasının arkasını tutup diğer eliyle çenesini,önce hafifçe sağa sola sallayıp böyle topla oynuyomuş gibi sonra çöttenek boynunu kütletenler var..insan nasıl dayanır bu duruma yahu??

Dayanamayıp boynu kırılanlar oldu :!:

güzel olmus onlara o kadarda ılerı gıdılmez ki be hocam...

Evet boynu kırılan olduğunu duydum.Birde berberler kafayı sağa sola çevirir ya o sırada boynu kırıp ölen bir adam var.Hatta nette "Türklere Özel Ölüm Şekilleri" diye bir başlıkta vardı.

arkadaslar ilk basda inanmamistim yok daha neler dedim...ama arastırdım hakikaten berberin biri rahatlatır amaclı müsterinin kafasını aniden saga sola cevrıryor ve adam ölüyor... olay erzurum merkez berber salonunda gerceklesiyor...

Çetin Alatan 01/Subat/2004 tarihli yazısında belirtmis bu olayı oda Deniz Som'un "Rönesansta Neredeydin? - karşılaştırmalı tarih" kitabından ögrenmiş...

kaynak: http://www.milliyet.com/2004/02/01/yazar/altan.html

bu berber o müsteriye gıcıkmıs herhalde... :D
ulan bari adamı öldürdün ben bir sey yapmadım kendisi intihar etti deseydin intihar süsü verseydin oldu olacak :D :D
hey allahım ya bu ülke daha neleri görecek acaba ?

ölen adam için söylenecek tek sey "ne sehit ne gazi bok yoluna gitti niyazi"

Geri