Line 6 Pod HD 500x Ton Sorunu & Analog Öneriler

Herkese merhaba ;

Hali hazırda kullanmış olduğum Hd500x prosesörüm var sorunum bir türlü kabinli amfi similatörlü temiz kaliteli ton yazamamak , bende çzöümü analog mantığında buldum kabin katını amfi katını kaldırıp analog tonlar yazdım çok daha net temiz tonlar alıyorum fakat tuşe hissiyatı malesef düşüyor böylelikle ,yanına ya bir kabin similatörü alıcam yada bu prosesörü unutup sıfırdan daha kolay sahne için bir setup kurucam mooer red truck & flyrig gibi , önerilerinizi bana iletirseniz sevinirim :)

Tarzınızı bilememekle beraber arkadaşımın da aynı processorde aynı sıkıntılara sahip. Dediginiz gibi ilk olarak kabin simülatörü (mooer radar) olayi tümden değiştirebilir. Bence ilk onu bir deneyin. Baktınız olmadi beğendiniz clean amfi simülasyonu üzerine hoşunuza giden bir distortion pedalı kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum su an gayet de memnunum. Benim processor farkli ama mantik ayni.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarzınızı bilememekle beraber arkadaşımın da aynı processorde aynı sıkıntılara sahip. Dediginiz gibi ilk olarak kabin simülatörü (mooer radar) olayi tümden değiştirebilir. Bence ilk onu bir deneyin. Baktınız olmadi beğendiniz clean amfi simülasyonu üzerine hoşunuza giden bir distortion pedalı kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum su an gayet de memnunum. Benim processor farkli ama mantik ayni.

Tarz olarak alternatif diyebilirim yeri geliyor pop yeri geliyor pop rock yada alternatif rock şarkılar çalıyoruz sahnede , haklısınız kabin similatörü duruma çare olabilir , bunun yanına ekstra ağırlık ve taşıma zorlukları eklenmeye başlıyor ama yapıcak bişey yok :) peki sahne için daha kolay taşınabilir öneriniz ne olabilir direk sisteme girebileceğimiz ?

Tarz olarak alternatif diyebilirim yeri geliyor pop yeri geliyor pop rock yada alternatif rock şarkılar çalıyoruz sahnede , haklısınız kabin similatörü duruma çare olabilir , bunun yanına ekstra ağırlık ve taşıma zorlukları eklenmeye başlıyor ama yapıcak bişey yok :) peki sahne için daha kolay taşınabilir öneriniz ne olabilir direk sisteme girebileceğimiz ?
Fly Rig'i amfide kullanmak daha iyi ama kendi kabin simülatörü başarılı değil.
Nux Cerberus çok iyi bir alternatif. Patch modu ve pedalboard modu var, efektler de Fly Rig'den çok daha fazla. Kendi kabin simülatörü olduğu gibi ayrıca IR yükleme özelliği de var. Her iki cihazı da kullanmış birisi olarak kesinlik Cerberus derim, üstelik de aynı fiyat aralığında.

Geri