KTN-50'mi yoksa Ses kartı mı ?

Arkadaşlar başlık tam açıklayıcı olmadı onu baştan belirteyim. Ben boss ktn-50 hatta zorlayabilirsem 100 almayı düşünüyorum (bütçe 2000-3000 arası) fakat ev ortamında ve çoğunlukla kulaklıkla çaldığım, artı olarak kayıt da yapmak istediğim için ses kartı+kaliteli bir kulaklık daha mantıklı geliyor. Monitör de aynı nedenlerden dolayı şuan gereksiz gibi duruyor. Kulaklık, monitörün yerini tutmaz gerçi ama yine de bu şekilde iyi bir kayıt alıp, çaldığım şeyden zevk alabilir miyim merak ediyorum. Muhtemelen parayla bir amfi simulatörü de almam gerek. Bu dediklerimle belirttiğim fiyat aralığında bir şeyler yapabilir miyim sadece ? Gerçi dolar bu haldeyken muhtemelen almak saçmalık sadece amfi simulatörü bile çok pahalı...

Son düzenleme:
ikinci el: yamaha hs8 veya hs5 referans hoparlör , steinberg ur22mk2 ses kartı (cubase steinbergle birlikte geliyor), audio technica atx-30 kulaklık , positive bias fx yazılım

bütçeniz dahilinde mükemmel bir sisteminiz olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ikinci el: yamaha hs8 veya hs5 referans hoparlör , steinberg ur22mk2 ses kartı (cubase steinbergle birlikte geliyor), audio technica atx-30 kulaklık , positive bias fx yazılım

bütçeniz dahilinde mükemmel bir sisteminiz olur.
referans monitörleri çok az kullanırım o yüzden ileride alırım ona vereceğim parayla alabilirsem pedal alırım nasıl olur ? Tavsiye için teşekkürler.

ben olsam katana alırım...kulaklıkla senenin 3-4 ayı gitar çalmak eziyettir gençler...monitör almam kulaklıkla idare ederim lafı da büyük ofsayta düşürür pişman eder...

ses kartı vb işlerine girmeden iyice bi öğrenmek gerek artısını eksisini...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben olsam katana alırım...kulaklıkla senenin 3-4 ayı gitar çalmak eziyettir gençler...monitör almam kulaklıkla idare ederim lafı da büyük ofsayta düşürür pişman eder...

ses kartı vb işlerine girmeden iyice bi öğrenmek gerek artısını eksisini...
vallahi kaç aydır jak dönüştürücüyle anakartın kendi dandik ses kartını kullanarak ve 200tlik telefon kulaklığı ile idare ediyorum muhtemelen bana eziyet olmaz :/

ses kartı ve kulaklık kullanıyorum 2 saat çaldığımda kulaklık biraz kulağımı acıtıyor ama arada çok hafif kaydırırsam oda olmuyor. amfide kullanabilirim ama böylesi bence çok daha iyi.

Eğer işin içerisinde kayıt olacaksa Ses Kart + Kulaklık + VST. Katana müthiş bir amfi özellikle dün 2x12 100W denedim dibim düştü. Fakat dediğim gibi eve fazla boyut olarak bir de kayıt için pratik olmayabilir.

Bir de Referans Monitöre sadece çalmak için girmeyin. Monitöre mix & mastering vs gibi açılımlar yapacaksanız girin. Basit kayıtlar için kulaklık idare edebilir fakat kayıt işine ciddi eğilim olacak ise monitör mantıklı.

Eğer işin içerisinde kayıt olacaksa Ses Kart + Kulaklık + VST. Katana müthiş bir amfi özellikle dün 2x12 100W denedim dibim düştü. Fakat dediğim gibi eve fazla boyut olarak bir de kayıt için pratik olmayabilir.

Bir de Referans Monitöre sadece çalmak için girmeyin. Monitöre mix & mastering vs gibi açılımlar yapacaksanız girin. Basit kayıtlar için kulaklık idare edebilir fakat kayıt işine ciddi eğilim olacak ise monitör mantıklı.
zaten daha gitarda orta seviye bile değilim. Şuan sadece basit kayıtlar yapacağım ve alacağım ses de beni memnun etsin istiyorum.

vallahi kaç aydır jak dönüştürücüyle anakartın kendi dandik ses kartını kullanarak ve 200tlik telefon kulaklığı ile idare ediyorum muhtemelen bana eziyet olmaz :/
herkesin durumu farklı tabi...ben başlangıç seviyesi için ses kartı amp sim yinede önermem...çok gitar çalacağın, çok çalman gereken dönemdesin bilgisayara bağımlı kalmak doğru değil ayrıca yazılım işi çok sorunlu bir olay nereden ne problem çıkacağını bilemezsin
...
id core lar katana lar line6 spider lar boşuna peynir ekmek gibi satılmıyor emin olun...tak çal işi her zaman iyidir...

herkesin durumu farklı tabi...ben başlangıç seviyesi için ses kartı amp sim yinede önermem...çok gitar çalacağın, çok çalman gereken dönemdesin bilgisayara bağımlı kalmak doğru değil ayrıca yazılım işi çok sorunlu bir olay nereden ne problem çıkacağını bilemezsin
...
id core lar katana lar line6 spider lar boşuna peynir ekmek gibi satılmıyor emin olun...tak çal işi her zaman iyidir...
Zaten üniversite sınavına hazırlanacağım için günde kısıtlı bir zamanım olacak çalmak için bütün gün çalma gibi bir durumum yok.

bence ciddi bir hedefin varsa sınav konusunda bi şey almamalısın. bi yerden sonra zaman kontrolü kaybediliyor kendimden biliyorum.
O konuda kendime güvenim var ya geçen sene okul varken de çalıyordum ama yine de bana göre kötü olsa da çoğu kişiye göre iyi bir sonuç yaptım, bu sene daha çok vaktim olacağını düşünüyorum ve kendimi kontrol edebileceğime inanıyorum.

Bence katana 50 al. Usb çıkışından bi kere deneme yapmıştım eğer eq ı iyi ayarlarsan iyi sonuç alabilirsiniz.Bende evde kullanıyorum ve 50 wat modunda çeyreği zor geçebiliyorum.Ev için daha fazlası sıkıntı olabilir

Geri