90'ların Kore yapımı Squier gitarları hakkında.

Merhabalar. Son zamanlarda strat istediğimden Epiphone Les Paul Standard gitarımı bir arkadaşın 1994 Kore Squier Stratocasterı ile takaslamak için konuştuk fakat geçmişte hiç Kore malı Squier deneyimim olmadı. Epiphone Les Paul Standard'ın Do-Re müzikteki güncel fiyatı şu an 3.890 tl. Sizce takas işine girmeye değer mi yoksa başka bir strat mı bakmalıyım? Kore Squierların sıfır piyasası olmadığı için kıyaslama yapamıyorum, bu da fiyat konusunda zararlı çıkma ihtimalimi düşündürüyor. Siz Les Paul'den Stratocaster'a geçiş yapmayı düşünseydiniz ve Epiphone Les Paul Standard sahibi olsaydınız 94 model kore yapımı bir squier ile takaslar mıydınız? Daha önce Kore Squier kullanmış arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Kore yapimi 89 ve 94 strat gitarim oldu.89 maple neck olanin sapi tuhaf bir sekilde iyi olmasinin disinda cok ozel olmayan gitardi ikisi de.Ikisinin de stock manyetikleri cok tizdi.bazen ilanlarda goruyorum 1500-2000 isteyenler var.Bana cok abarti geliyo bu fiyatlar.Kalite olarak derseniz bana gore Endonezya yapimi affinity/standard ile Cin yapimi classic vibe arasinda bir yerde kore squier'lar.Fiyat referans isterseniz bana gore 1000 TL lik gitarlar ki ben 1000 liranin cok altina satabilmistim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hic Kore Squier strat kullanmadim ama bence Meksika Standard strat ya da Squier Classic Vibe strat ile takas yapmaya calisin gitarinizi.
Haklısınız fakat les paul standard ile classic vibe takasına pek yanaşmıyor arkadaşlar. Ki les paul standard kötü ya da ucuz bir les paul modeli olmamasına ve hatta classic vibe ile aynı fiyatta olmasına rağmen konuştuğum classic vibe sahipleri kendi gitarlarına american custom shop muamelesi yaptığından takaslayamadım aralarında les paul isteyenler olduğu halde.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kore yapimi 89 ve 94 strat gitarim oldu.89 maple neck olanin sapi tuhaf bir sekilde iyi olmasinin disinda cok ozel olmayan gitardi ikisi de.Ikisinin de stock manyetikleri cok tizdi.bazen ilanlarda goruyorum 1500-2000 isteyenler var.Bana cok abarti geliyo bu fiyatlar.Kalite olarak derseniz bana gore Endonezya yapimi affinity/standard ile Cin yapimi classic vibe arasinda bir yerde kore squier'lar.Fiyat referans isterseniz bana gore 1000 TL lik gitarlar ki ben 1000 liranin cok altina satabilmistim.
Haklısınız ben de biraz araştırdığımda gövdenin plywood olduğunu ve manyetiklerin seramik olduğunu gördüğümde biraz dumura uğramıştım. 2000 tl istenecek gitar en azından alder body ve alnico manyetikli olmalı diye düşünüyorum

Geri