Bilgisayar Mixere Bağlama

Arkadaşlar TUS-04C markalı bi mixer aldım 2 gün önce bir adet kondensatör mikrofon 2 adet sahne mikrofonum var
amacım mikrofonu mixere takıp pc de kayıt almak bu mümkün müdür ?

Dosyalar

• 20180815_171618.jpg
    20180815_171618.jpg
    408.1 KB · Gösterim: 180
Hem evet hem hayır; mikserden stereo line çıkacağın için stereo line girişi olan bir ses kartına girmen lazım yada direk ses kartı gibi USB çıkışlı mikser ile bilgisayara girmen lazım. Eğer 48V sağlayan ve en az 2 adet girişi olan (bkz. Line6 UX2) ses kartı alırsan bu miksere ihtiyaç duymazsın. Mikserden aynı anda kayıt yapmak genelde canlı çalışmalarda kullanılan bir yöntem ve USB yada Cat5 network hattı üzerinden yapılıyor. İlla mikser kullanmak gibi niyetin varsa Yamaha MG10XU-12XU uzun vadede hem kayıtta hem canlıda işini görür :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hem evet hem hayır; mikserden stereo line çıkacağın için stereo line girişi olan bir ses kartına girmen lazım yada direk ses kartı gibi USB çıkışlı mikser ile bilgisayara girmen lazım. Eğer 48V sağlayan ve en az 2 adet girişi olan (bkz. Line6 UX2) ses kartı alırsan bu miksere ihtiyaç duymazsın. Mikserden aynı anda kayıt yapmak genelde canlı çalışmalarda kullanılan bir yöntem ve USB yada Cat5 network hattı üzerinden yapılıyor. İlla mikser kullanmak gibi niyetin varsa Yamaha MG10XU-12XU uzun vadede hem kayıtta hem canlıda işini görür :)
bir yere kadar anlayabildim., normalde mikserden hoparlöre sesi maın out ile sağlıyorum , mikserin bir kanalında bilgisayarımın kulaklık çıkısından gelen bir kablo diğer kanalındada mikrofonum takılı yani hem pc sesi hemde mikrofonumun sesi hoparlörden geliyor, benim asıl amacım miksere bağlı olan mikrofonumu bilgisayara iletmek , bunun için bir ses kartı şart çünkü bilgisayarım dizüstü , şuanda tek sıkıntım mixerin hangi çıkışından ses kartının hangi girişine bir kablo bağlantısı kurmam gerekiyor bunu bilmiyorum yardımcı olduğun için teşekkür ederim

Geri