Peavey classic 30 ve line 6 podhd500 bağlantısı

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese güzel mutlu bir hafta sonu dilerim.
Çok uzun zamandır kullandıgım line 6 pod hd500x procesorumun artık ciğerini çözmüş durumdayım.
Sitesinde buunan 5000 kusur tonu bıle tek tek ındırıp denemıs bırı olarak artık bu cok sevdıgım procesörümü satmadan send returnu olan bır lambalı amfi olan peavey classic 30 a geçmek ıstıyorum.
Ama dıger konuda pedal board ıle ugrasmayıp bu procesorumu kullanmak ıstıorum.
2 cıhazında tonal anlamda gereklı bılgısıne sahıbım
Sorumma gelecek olursak bu 2 lı nasıl bır uyum saglar?
''ben olsam soyle yapardım'' dedıgınız bırsey varmı?
Procesorumu send returna baglayıp 4 kablo yontemı ıle.Procesorn looper mp3 ın gıbı medya ozellıklerınden de faydalanabılırmıyız acaba?
Kısaca artıları eksılerı ne olur?
Bu konu ıle ılgılı forumda cok konusulmus ama tam buralara degınılmemıs
Bu konu baslıgının faydalı oalcagını dusunuyorum.
Bu konuya guzel bır karar getırelım.
Cevaplarınız dogrulusunda hareket edecegım herkese selamlar saygılar..

Bu konulara aslında çok değinildi. Sorgu için arama sonuçları: 4 kablo metodu

Benim ekleyeceğim, 4 kablo metodunda ucuz prossesörler ile kaliteli bir amfide bir takım sıkıntılar yaşanabileceği.
Boss serisi prossesörlerde yaşadığım en önemli sıkıntı şuydu; amfinin preamp sinyali dijital işlemciye girdiğinde, amfi tonunu doğallığını kaybediyor ve matlaşıyordu. Muhtemelen AxeFX gibi üst düzey cihazlarda bu sorun olmuyordur. Line6 ile ne sonuç çıkar ? emin değilim. Drive karakterini prossesörden almadan paralel send-return e sahip bir amfi ile kullanacağınız prossesörlerde sıkıntı yaşamazsınız.. Diğer türlü amfi tonunuzu dijital işlemciye sokacaksınız.

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese güzel mutlu bir hafta sonu dilerim.
Çok uzun zamandır kullandıgım line 6 pod hd500x procesorumun artık ciğerini çözmüş durumdayım.
Sitesinde buunan 5000 kusur tonu bıle tek tek ındırıp denemıs bırı olarak artık bu cok sevdıgım procesörümü satmadan send returnu olan bır lambalı amfi olan peavey classic 30 a geçmek ıstıyorum.
Ama dıger konuda pedal board ıle ugrasmayıp bu procesorumu kullanmak ıstıorum.
2 cıhazında tonal anlamda gereklı bılgısıne sahıbım
Sorumma gelecek olursak bu 2 lı nasıl bır uyum saglar?
''ben olsam soyle yapardım'' dedıgınız bırsey varmı?
Procesorumu send returna baglayıp 4 kablo yontemı ıle.Procesorn looper mp3 ın gıbı medya ozellıklerınden de faydalanabılırmıyız acaba?
Kısaca artıları eksılerı ne olur?
Bu konu ıle ılgılı forumda cok konusulmus ama tam buralara degınılmemıs
Bu konu baslıgının faydalı oalcagını dusunuyorum.
Bu konuya guzel bır karar getırelım.
Cevaplarınız dogrulusunda hareket edecegım herkese selamlar saygılar..
Drive tonlarınızı amfiden mi alacaksınız ? Bu durumda 4 kablo metodu ile bağlanıp ona göre tonları düzenlemek lazım.
Yok eğer ben bütün tonlarımı prosesörden alacağım diyorsanız bu durumda return jakı üzerinden amfiye bağlayıp, prosesörden kabin simülasyonunu vb kapatnak gerekir.
Bunun daha ötesinde eksi-artı konuşmak kolay değil, çünkü iş zevklere bağımlı. Benim elimde Peavey Classic gibi bir amfi olsa POD'u yanına bile yaklaştırmam mesela:) POD olsa olsa doğrudan bilgisayara kayıt için işe yarayabilir benim açımdan.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Drive tonlarınızı amfiden mi alacaksınız ? Bu durumda 4 kablo metodu ile bağlanıp ona göre tonları düzenlemek lazım.
Yok eğer ben bütün tonlarımı prosesörden alacağım diyorsanız bu durumda return jakı üzerinden amfiye bağlayıp, prosesörden kabin simülasyonunu vb kapatnak gerekir.
Bunun daha ötesinde eksi-artı konuşmak kolay değil, çünkü iş zevklere bağımlı. Benim elimde Peavey Classic gibi bir amfi olsa POD'u yanına bile yaklaştırmam mesela:) POD olsa olsa doğrudan de bilgisayara kayıt için işe yarayabilir benim açımdan.
Düşünmüyorum değil açıkçası sadece bir sure masraf yapmamak için procesörle takılırım diye düşündüm ama tabikide analog pedal gibisi yok. Peki hocam hep dijitalle çalışmış biri olarak lambalı amfilere çok uzak biri olduğum için soruyorum fx loop üzerinden bir lapper pedaliyla backing track oynatabilirmiyiz yada bunun başka bir formülü varmi

Düşünmüyorum değil açıkçası sadece bir sure masraf yapmamak için procesörle takılırım diye düşündüm ama tabikide analog pedal gibisi yok. Peki hocam hep dijitalle çalışmış biri olarak lambalı amfilere çok uzak biri olduğum için soruyorum fx loop üzerinden bir lapper pedaliyla backing track oynatabilirmiyiz yada bunun başka bir formülü varmi
Ben looper işine hiç bulaşmadım ama kullanan birileri çıkar illa ki.

Geri