Amfiye Effects Loop ekleme

Herkese selam, yakın zamanda Fender Blues Junior 4 alacağım, tek sorunu herkesin bildiği üzere effects loop'u yok. Modlatarak eklenilebilir mi? Veya eklemek için kitleri var mıdır? Elimdeki multi-modulasyon ve delay pedallarını ekleyeceğim.

Herkese selam, yakın zamanda Fender Blues Junior 4 alacağım, tek sorunu herkesin bildiği üzere effects loop'u yok. Modlatarak eklenilebilir mi? Veya eklemek için kitleri var mıdır? Elimdeki multi-modulasyon ve delay pedallarını ekleyeceğim.
Aşağıdaki link'te jenerik kit bir var, ancak ampli spesifikasyonuna ve şematiğine göre bilen birinin monte etmesi (hatta gerekiyorsa revize etmesi) gerekir:
Kit Serieller FX-Loop LND150 - Tube-Town GmbH
https://www.tube-town.net/info/datenblaetter/kits/kit-fxloop150-revc-en.pdf

Temel prensip, pre-amp ile power amp arasına send-return devresi eklemek. Bir ara Vox Night Train kafa amplim için araştırmıştım ama İstanbul'da bu işlerden anlayan birilerini bulamadım açıkçası. Sonra satıp fx loop'lu bir ampli aldım. Bu yüzden yeni ampli alıp modlatmak yerine eski alıp modlatmak ya da fx loop'lu almak yerinde olur diye düşünüyorum. Nihayetinde garantisi de gidecek. Bir de hep ampli bu tip modlarda iyi sonuç vermeyebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aşağıdaki link'te jenerik kit bir var, ancak ampli spesifikasyonuna ve şematiğine göre bilen birinin monte etmesi (hatta gerekiyorsa revize etmesi) gerekir:
Kit Serieller FX-Loop LND150 - Tube-Town GmbH
https://www.tube-town.net/info/datenblaetter/kits/kit-fxloop150-revc-en.pdf

Temel prensip, pre-amp ile power amp arasına send-return devresi eklemek. Bir ara Vox Night Train kafa amplim için araştırmıştım ama İstanbul'da bu işlerden anlayan birilerini bulamadım açıkçası. Sonra satıp fx loop'lu bir ampli aldım. Bu yüzden yeni ampli alıp modlatmak yerine eski alıp modlatmak ya da fx loop'lu almak yerinde olur diye düşünüyorum. Nihayetinde garantisi de gidecek. Bir de hep ampli bu tip modlarda iyi sonuç vermeyebilir.
Aklımda bulunacak, teşekkürler. Alacağım amfi 2.el piyasada olmadığından 0 almam gerekicek, garantinin gitmesi sorun yaratabilir, en iyisi bir süre kullanıp sonrasında yaptırmak olacak sanırım.

Bu aralar sevilen amfilerden olan Blackstar ID Core 20 V3'te de FX Loop girişi yok örneğin. Kendi içerisinde, programında falan bayağı bir efekt çeşitliliği var ama bir pitch shifter, bir octave pedalı muadili bir şey yok mesela. Kullananlar modülasyon pedalları bakımından amfidekilerle mi yetiniyorlar acep?

Esas sorum da şu: İnternette Effects loop shifter pedalı falan gördüm. Türkiye'de de göremedim bakabildiğim kadarıyla. FX Loop'u olmayan amfi sorunsalını tam olarak o cihaz mı çözüyor basitçe?

Geri