Line6 POD X3 serileri

on_air demiş ki:
keremd demiş ki:
En güzel yatırım amfi almak. Bu ne böle teknolojiyimi takip edicez devamlı

Kessinlikle katılıyorum.şahsen engl invader 150 alıcam.
Olmuyo böyle bu sefer elindekide insanın içine oturuyo.Hoş bu aletin elektro gitar kısmı için pek bir farkı yok ama ne bileyim bu prosesör piyasasını takip etmek için tuzunun kuru olması lazım.Onu takip edeceğime çalışıp elimdekileri satıp amfi almaya karar verdim bende.Hiç değilse analog pedal alır satarım böylece custom bi tonum olur.
Koca satriani bile 5 tane pedalla çıkıyo :D zaten kaçımız aldığımız prosesörlerin bütün özelliklerini kullanıyo ki gerçi bu çalınan ortamada bağlı galiba.Şimdi yabancı bir forumda okudum Boss ta geliyomuşş....Bence prosesör alcaklar bunu göz önünde bulundurmalı nemelazım......

abicim o aleti alıcağın parayla piyasadaki tüm procecor leri alır dizersin :D

X3 çıktığında xt'lerin fiyatı düşecektir...

hiçbir yenilik getirmese bile bu açıdan yeni nesil pod lar sevindirici oldu benim açımdan, heyecanla bekliyorum... :mrgreen:

on_air demiş ki:
keremd demiş ki:

Olmuyo böyle bu sefer elindekide insanın içine oturuyo.Hoş bu aletin elektro gitar kısmı için pek bir farkı yok ama ne bileyim bu prosesör piyasasını takip etmek için tuzunun kuru olması lazım.Onu takip edeceğime çalışıp elimdekileri satıp amfi almaya karar verdim bende.Hiç değilse analog pedal alır satarım böylece custom bi tonum olur.
Koca satriani bile 5 tane pedalla çıkıyo :D zaten kaçımız aldığımız prosesörlerin bütün özelliklerini kullanıyo ki gerçi bu çalınan ortamada bağlı galiba.Şimdi yabancı bir forumda okudum Boss ta geliyomuşş....Bence prosesör alcaklar bunu göz önünde bulundurmalı nemelazım......

Kendi adıma konuşuyorum -bir çok kişide aynı fikirdedir diye düşünüyorum-, herhangi bi processor olabilir podxtlive olsun veya boss olsun veya digitech. 60 tane amp simulasyonu olduğu var sayalım. Bunun taş çatlasa 5 tanesini kullanıyoruz. Ve bir sürü işe yaramayan efekt de cabası. Ben çok pişman oldum ama yapacak birşey yok. Bu aletle gittiği yere kadar (param olana kadar) devam edeceğim.
Belki kafamda şuan olan sound ile 5-10 sene sonrası farkedecektir. Ama kendi zevkime tarzıma uygun bi amp alıp. Bir kaç pedal yardımıyla istediğim soundu oluşturmam en mantıklısı. Tabi bu kolay değil belirli bir maddiyat istiyor.

Bir mesa lonestar bir gsystem fena olmazmı :roll: :LOL:

sefabaser demiş ki:
on_air demiş ki:
keremd demiş ki:

abicim o aleti alıcağın parayla piyasadaki tüm procecor leri alır dizersin :D

:D de nereye kadar alcan işte söylemeye çalıştığım o.şimdi çıkp al bütün prosesörleri 1 sene sonra alcak bi o kadar daha alet çıkacak karşına...

Bencede yurtdışı fiyatlarında pek bir değişim görülmez.ancak türkiyedeki fiyatlar oynayabilir ikinci el piyasasının özellikle düşebilir.bakalım kıvılcım x3leri getirince xtlerin fiyatları ne yapcak.
bide x3deki usb bağlantısını haliyle 2.0 yapmışlar .çok çok işe yararmı bilemem belirteyim dedim.

Line6'nın bütün ürünleri Türkiye'de faiş fiyata satılıyor.Anlayamadım bu durumu gerşekten.
Bu olayın neden olduğunu bilen var mı?
Amerikada podxt live gt8'den ucuzken.Türkiyede iki katı fiyatla satılıyor.

Bu pedalın en büyük özelliği diğer podlar gibi line kayıt için ideal bir alet olması. Bence konuyu bu açıdan değerlendirmek gerek. ENGL anfi alıp evde takılmak sadece keyif verir. İş kayıda prodüksiyona gelince mikrofonu, yalıtımı vs si onunla uğraşmak işkenceye döner. Benim anfiden aldığım tonun 10 da 1 ini kaydedebilme ihtimalim olsa rockstar olmuştum çoktaaan :) Bence X3 gayet güzel bir alet. İki anfiyi aynı anda modellemesi güzel bir özellik. Ama XT Live' a sonradan yüklenen modellemelerin, bu aletin içinde gelmesi ve ekstra olmaması güzel görünüyor. Yurtdışı fiyatları makul. Buradaikinci el XT Live parasına adamlar orda X3 alıyorlar.

Muhtemelen 20 aralık gibi elimde olucak bu X3 Live. Dehşet bir sonuç beklemiyorum. Kulağım lambalı ampli sounduna çok alıştı. Ama kayıt işlerinde işkence oluyor anfi kullanmak. Ayrıca konserlere taşı et vs kabus.

Bu aleti seçmemin en büyük sebepleri ; kayıt kalitesinin yüksek olması, sahnede kullanım için ideal olması, amp modellemelerinin kaliteli olması (XTLive a dayanarak) gibi sebepler. Tek sıkıntım "fizz" problemi ve dip gürültüsü sorunu. Bakalım sonumuz hayır olsun. Uygun fiyata bir yurt dışı bağlantısı kullanarak getirtiyorum aleti. Bir sıkıntı olmazsa gelir gelmez genel bir review ve kayıtlar ile burda olacağım.

Dostlar ben bişey merak ediyorum.Daha önce pek prosesör kullanmadım.Pod serisini hiç görmedim bile.neyse uzatmadan sorayım sorumu.Mesela chorus delay falan var clean tonumuzda onları tek tek kaldırabiliyormuyuz tek tuşla.Veya aynı ton üzerine distortion ekleye biliyormuyuz?Bir nevi analog düzendeki gibi birbirinden bağımsız ekleme çıkarma yapabiliyor muyuz?

hocam sistem şölye pod xt de, muhtemelen benzer bişey kullanırlar bunda da

alette a b c d bank up bank down ton seçmene yarıyor.

bankler 13A gibi adlandırılıyor. bank up a bastığında 14A down a bastığında 12 A ya geçiyor(tam emin değilim bu hususta) a b c d den birine bastığında 13B 13C gibi 13 numaranın farklı harfine geçiyor(bir numarada 4 farklı ton var, 13A 13B 13C 13D gibi)

ayrıca üstteki comp stomp mod delay den de aynı ton içinde efekt ekleyip çıkartma olanağına sahipsin(misal 13A nın mod unda chorus var, sen ayarlıyorsun onu, o tona geçince açık olup olmayacağını da belirliyorsun, 12 a dan 13 a ya geçince 13 a nın standart haline gelmiş oluyorsun, 13a da mod a basınca chorus u açıp kapayabiliyorsun)

tap tempo da tuner ve ya delay ritmini ayarlamaya yaramakta...

Geri