Line6 POD X3 serileri

end_of_beginning demiş ki:
SiLeNoZ demiş ki:
Gitarist adam efekt kullanmaz :)

bence efektleri fena değil bu aletin. Asıl özelliği anfi simülasyonu zaten. Fx makinesi alıp loopdan kullanabilirsiniz öyle bir avantaj da var

Hocam forumdan takip ettiğim kadarıyla senin de hi-gain tonlar sevdiğini biliyorum. X3'teki favori amfi sim'lerin ve favori tonların nedir ? Eğer vaktin varsa bunları parametreleriyle yazabilir misin? :) Mesela benim en favori tonum dual rectifier üzerine tube screamer boost'lamak...

Klasik ve geçerli bir durum olsa gerek :)

Prosesörlere rağbet düştü heralde :) gt-8 ve xt ilk çıktığında herkes merakla ton kaydı beklerdi ne zaman türkiye'ye gelicek diye sorardı ve sayfalarca yazı dolardı başlık :) Herkes analoğa mı geçti ya :)

Yok abi, bu yeni çıkan prosesörler bekleneni veremedi, o yüzden millet ilgi göstermiyor. Bunların bi eski modellerine hala ilgi bol. Eski modellerin de zaten büssürü kayıt vs vs si olduğundan millet pek yazmıyor.

Dün gece içime kurt düştü acaba bende mi bir tane X3 alsam takım taklavatı satıp da :) İyi olur mu bilmiyorum daha önce hiç bu tarz bir processor kullanmadım. Açıkcası analog setup'ın çok zahmetli olması ve bu tarz processorlerde imkanlarının daha fazla olması beni cezbetti.

Bir de rakibi var bunun GT-10 ile GT-8 :) Bir de eski modeli var XT Live. Kullananlar varsa bunlardan bir artısı eksisi var mıdır? Silenoz'un incelemesini okudum ama diğer processorlere karşı farkları artıları eksileri nedir diye düşünmekteyim. Amerikadan alma ihtimalim olduğu için de bunları göz önünde bulundurmak istiyorum. Herkes FX'de Boss'un Simulasyonlar vs.de ise Line'ın daha iyi olduğunu söylüyor. İyice kafam karıştı :LOL:

Bir kaç arkadaş aydınlatmaya çalışırsa çok iyi olur... :)

Ben senin düşündüğün şeyi yaptım sattım her şeyi X3 Live almak için ama şimdi getirtemeyince sap gibi kaldım :) Kesin Amerika'dan getirtebilirim diyorsan X3 Live almanı öneririm orda sadece 100$ fark var XT Live ile aralarında. Ama bu farkı bence fazlasayıla hak eder çünkü üstünde packler yüklü geliyor. Metal çalıyorsan içinde metal pack yüklü. Ne biliyim evde grupça kayıt yapcaz dersiniz vokal kaydını bile bu aletle yaparsınız. DI Box gerektirmez balanslı çıkışları var vs.
Eğer şuanda analog falan kullanıyorsan iyi bir amfin varsa GT-8 seni kesmez(GT-10u bilmiyorum). Sana POD lazım :)

20 Watt vasat bir Yamaha amfim var :) Analog olarak öyle bi ton pedalım yok ama distortion, compressor, wah kullanıyorum. Buna EQ ekleyecektim ama Pod işte öne çıktı cezbetti beni. Bir kaç video izledim. Sanırım X3'ü alacağım gibi :) Fiyatı da uygun yurtdışında.

Clesk demiş ki:
Yok abi, bu yeni çıkan prosesörler bekleneni veremedi, o yüzden millet ilgi göstermiyor. Bunların bi eski modellerine hala ilgi bol. Eski modellerin de zaten büssürü kayıt vs vs si olduğundan millet pek yazmıyor.

Haklısın hocam. Yeni çıkan prosesörlerde aşırı bir değişme yok. Buna rağmen X3 benden 10 üzerinden 9 aldı. Daha önce gt-8 kullandım ve gt-8'den çok daha kaliteli bu cihaz.

KeReMmM demiş ki:
Ben senin düşündüğün şeyi yaptım sattım her şeyi X3 Live almak için ama şimdi getirtemeyince sap gibi kaldım :) Kesin Amerika'dan getirtebilirim diyorsan X3 Live almanı öneririm orda sadece 100$ fark var XT Live ile aralarında. Ama bu farkı bence fazlasayıla hak eder çünkü üstünde packler yüklü geliyor. Metal çalıyorsan içinde metal pack yüklü. Ne biliyim evde grupça kayıt yapcaz dersiniz vokal kaydını bile bu aletle yaparsınız. DI Box gerektirmez balanslı çıkışları var vs.
Eğer şuanda analog falan kullanıyorsan iyi bir amfin varsa GT-8 seni kesmez(GT-10u bilmiyorum). Sana POD lazım :)

+10

studyodream demiş ki:
Hocam forumdan takip ettiğim kadarıyla senin de hi-gain tonlar sevdiğini biliyorum. X3'teki favori amfi sim'lerin ve favori tonların nedir ? Eğer vaktin varsa bunları parametreleriyle yazabilir misin? :) Mesela benim en favori tonum dual rectifier üzerine tube screamer boost'lamak...

Valla en çok kullandıklarım 5150 ve Engl taklitleri. Güzel metal tonları onlar bence. Üzerine bir de tube drive koydun mu tadından yenmiyor.

KeReMmM demiş ki:
Ama bu farkı bence fazlasayıla hak eder çünkü üstünde packler yüklü geliyor. Metal çalıyorsan içinde metal pack yüklü. Ne biliyim evde grupça kayıt yapcaz dersiniz vokal kaydını bile bu aletle yaparsınız. DI Box gerektirmez balanslı çıkışları var vs.

Abi patchleri dert etmeyin, bildiğim kadarıyla onlar illegal yollarla elde edilebiliyor :twisted: (söylediğimi yapmayın, sorumluluk üstlenmiyorum :D )

Basa, vokale uyumlu olması bir avantaj evet, ancak bence normal bir prosesörle de vokal, bas kaydı yapabilirsiniz. Hiç denemedim ancak bir sorun çıkaracağını sanmıyorum, bir fikri olan var mıdır?

Balanslı çıkışlarının olması iyi avantaj, ancak bu alet plastik ve aceleyle çıkarıldığı için birsürü fabrika hatası var diye biliyorum.

Analog kullandıysanız GT serisinden uzak durun :D (sevmiyorum seni boss :twisted: )

illegal yola ne diyim ki yani :D Araştırmadım ama öyle pek kolay olduğunu zannetmiyorum.

Bas ve vokal kaydı elbette yapılır yani ona bakarsanız hiç prosesör olmadan da yapılır. Bahsettiğim şey bu alette nasıl gitar için pre-amplar varsa aynı şekilde bass için de, vokal için de pre-amplar var.

Abi aceleyle çıkarma olayı nedir ocakta yemekleri mi varmış :p Evet plastikmiş ama fabrika hatalarını çok bilmiyorum. Yazılım hataları olabilir onlarda ücretsiz updatelerle halledilir.

Gt serisi için aynı şeyi düşünüyorum.

Gt-10 un çıkma tarihi ile alakalı olabilir aceleleri. Fabrika hataları konusunda çok şey okudum, hatta birinin arızalı çıkıyordu gidip yenisini veriyorlardı, o da arızalı çıkıyordu, 3. sü sağlam çıkıyordu en sonunda :D .

X3'den kastım zaten X3 Live'dı yazmayı unutmuşum :) Çoğu yerden duyduduğum kadarıyla POD'un tonlarının çok da iyi olduğunu duymuştum Boss'a oranla. Sanırım alacağım ben de bir tane X3 Live.

Forumdan illegal paylaşım yapamam ne yazıkki :) , ayrıca XT Live kullanmadığımdan kesin birşey söyleyemeyeceğim. Şimdi aradığınız şeyin tam olarak ismi nedir yani örnek veriyorum amfi simulatörü mü arıyorsunuz ne arıyorsunuz ?

Geri