İri yarı insanlar için hangi enstruman daha iyidir?

Ama her enstrümana göre bir vücut şekli gerekmez mi jazz da genellikle benim gibiler bass ı üstlenir ben hiç kilolu olup shred atan gitarist görmedim neden acaba?
Bir ton adam var... Siz görmemişsiniz. Hatta kilolu başlayıp sonra vücut yapan bile var:) AŞağıdaki Rick Graham mesela, dehşet shred çalan bir virtüöz.

Ayrıca, "dolma parmak" tabir edilen parmaklar gitar gibi enstrümanlarda çok makbuldür, çünkü çok sağlam ton çıkar öyle ellerden:)
Çok eski klişelere takılıp kalmışsınız. Her enstrümana göre bir vücut şekli diye bir şey yok da, sanırım konservatuarlarda filan halen bu gibi saplantılarla öğrenci seçiliyor. Neyse ki artık müzik okumanın bir sürü yolu var...
Geçin bunları derim, gerçekten, Zaman kaybı. Sadece kendiniz için düşünseniz hadi yine neyse, ama oturup başka insanları da bu şekilde yargılarsanız durum fena:) Hele bir de işin cinsiyetine girerseniz, basbayağı ataerkil önyargılara kapılıp gidersiniz.

Atletizm ya da yüzücü olmak gibi spor dallarında fiziksel ölçüler önemli oluyor. Enstrüman için hiç böyle bir şey duymadım ve görmedim.
Kenny G, klarnet ve saxafon çalar, parmak kadar adamdır. 300 kg luk bir adam gelse. Çeyreği kadar o nesneye üfleyemez.
Asım Can GÜNDÜZ, ciddi kiloluydu. Kaza geçirdiği için parmak araları da perdeliydi açılmıyordu üstelik. Nasıl çaldığını anlatmama gerek yoktur sanırım.

Kilonuzu kendinize yakıştırıp bununla barışık olmanız çok güzel bir durum ama bu kiloya ve cüsseye uygun bir enstrüman seçmek için tavsiye istemek bence çok sağlıksız bir durum.
Enstrüman öyle tavsiye ile seçilmez.Dnlediğiniz müzikler tarzlar sizi ne mutlu edıyorsa ona yönelmenizi tavsiye ederim.
Shaquielle Oneıl gibi bir adam bile olsan gidip kanun çalsan ben şahsen hiç yadırgamam. ''Oha la adama bak kanun çalıyor'' diyen biri hiç olmadım.
Bence enstrüman hakkını veren sahibine yakışır yeterki ona hakim olup o hissiyati karşı tarafa geçirebilmek.
İşin özü hangi enstrümandakı tonu karşı tarafa geçirebilirsen ,kendinide aynı anda mutlu edebilirsen o enstrüman zaten sana herkesin gözünde çok yakışacaktır.