Kayıt ve Ses Cihazları ile Alakalı Sorular\Sorunlar

Sp/Dif girişi en uygunu gibi gözüküyor. Bu şekilde sadece bir kere analogdan dijitale çevrilir sinyal.

Yada direk analog girişler üzerinden de bağlanabilir. Deneyip gerçekten fark ediyormu görebilirsin.

Selamlar, tıkır tıkır çalışan m-audio av-40 monitörlerimde birşey deniyim isterken, arkadaki "AC select" seçeneğini değiştirdim,ve bunu monitör açıkken yapmışım dalgın bir halde. Sonucunda şu an açılmamakta doğal olarak kendileri.Sizce ne yapmalıyım ? ( Aslında zaten yeni referans monitörü alacaktım, ancak yine de bunu da kullanmak istiyordum miksaj konusunda yardımı dokunabilir diye ) Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

Me_Thus cevap için tesekkür ederim iki tarafıaki girişlere de tam uyan bir dijital ses kablosu aldım fakat ses alamadm karttan.. analog girişlerle biraz dipli oluyo ama tabi idare edicez artık.. sağolun tekrar..

tanzik

Bu Ac Select in ne işe yaradığını belirten bir kısım vardır kullanım kılavuzunda ona bir bak. Ona göre neyin zarar görüpte açılmasını engellediğini anlamaya çalışabiliriz.

volcano131

İki alette de o girişlerin sinyal iletimi yaptığından eminmisin. Kayıt programında doğru girişi seçtinmi ayrıca. Sinyal analog girişler üzerinden değil farklı bir bus üzerinden geliyor olmalı artık. Birde tabi elindeki cihazın sesi sp\dif girişine de gönderdiğinden emin ol. Sinyal alabiliyor olman gerek.

Kolay gelsin.

merhaba benim elimde digitech rp150 var usb den ses kaydı yapıyor bu cihaz uzerinde mixer ve amp cıkısı seceği fln mevcut neyse usb ses aygıtı olarak algılıyor pc ve kayıt programlarında ses kaydedebiliyorum fakat sadece kaydedilmiş sesi duyabiliyorum onun dışında ses yok bu normal bir durummu yoksa varmı bi çözümü yani prosesöre bide kulaklık takıp çaldığımı dinlememmi lazım illa

mrb arkadaşlar maddi sıkıntı yüzünden amfi ve analog pedallarımı satmış bulunmaktayım şu an elimde altta resmini koyduğum yamaha monitör kabinler ve pod xt live prosesör kalmış bulunmakta.barda doğrdudan mixere giriş yaptığım için evdede aynı yapıda bir sistem kurmam faydama olacaktır.ama şu an bütçem çok kısıtlı.alım satım forumunda 50-100 ytl arası behringer mixerler satılıyor bunlardan alsam power sorununu nasıl çözerim.power katı olan bir mikserde araştırma yaptığım kadarıyla ikinci el olarak 400-500 ytlden başlıyo.kanal sayısı önemli değil benim için 2 kanal yeterli mikserde efekt olmasıda önemli değil zatem pod kullanıyorum.bu şekilde en hesaplı olarak bunu nasıl başarabilirim.10-12 kanallı poweramplı ikinci el yerli bi mixere 400 ytl vermektense bu işi ayrı ayrı nasıl halledebilirim.özellikle bu ekipmanları izmirde nasıl bulabilirim.bu arada kabinler 125 w RMS bende 2 tane var yani toplam güç 250 w RMS.Ama daha ucuza halledebilirsem tekinide kullanırım :D ama amacım podun 2 çıkış kanalını kullanıp daha iyi delay reverb elde etmek.tabi asıl amacım barda elde edeceğim tonu evde yakalayıp soundcheckte zamandan kazanmak.kısacası bu işi 200 ytl civarı nasıl hallederim :D tşk.

Yamaha_NS1000.JPG

halilpazarlama

Tek başına power amfiler de var aslında onlardan da yararlanabilirsin. Fakat fiyatları 200 ytl ye ne kadar yakın olur bilemiyorum. Bu bahsettiklerim genelde stereo oluyorlar 2 giriş 2 çıkış şeklinde. Senin işini görüceklerdir. Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte :D

İzmirde nerde bulursun hiç bilmiyorum ama.

tuncaaa

öm dede cevapladığım üzere en etkin çözüm processor üzerinden monitörlemek. Bunun dışında kayıt yaptığın host program üzerinden veya sürücülerdeki playback ayarları ile de monitörleme yapabilirsin ama latency oluşabilir.

maudio 410 ile Delta 1010LT hız olarak fark?

merhaba. masa üstü bilgisayar kullanıyorum.

internal (dahili) : M Audio Delta 1010LT
external (harici) : M audio Fire Wire 410

1.sorum: hız olarak karşılaştırdığımız zaman hangisi önde?
2.sorum: 410 firewire ses kartı DSP destekliyormu?
Kullanım amacım: reason ve cubase programları kullanıyorum. cubase programında yoğun bir vst plugin kullanacağım. vstler bilgisayarı çok kasacak.kullanacağım Vstler 4-5 GB . ve birden fazla kullanacağım için DSP desteklemesi daha iyiymiş yani rami çok kasmıyormuş.
ayrıca ///mixer alıp elektro gitar*midi klavye*mikrofon*control pad bağlamak istiyorum. amacım doğrultusunda böyle bir ses kartı almam doğrumu?

bilgisayarımın özellikleri:
intel celeron 2.40 Ghz Ram :1.5 GB

1- Pci veri transferinde firewire dan daha önde hız olarak.

2- Hayır desteklemiyor. Zaten desteklemek yanlış bir tabir ses kartlarında dsp olur. Bu dsp yi çeşitli işlemlerde kullanırlar. Ekstra dsp üniteleri kullanabilmekte ses kartı ile alakalı bir özellik değil haliyle destekleyip desteklememesi gibi bir problem yok ortada. Sahip olup olmaması mesele. Bu bahsettiğin kartta da dsp yok.

4-5 gb vst dediğin bana vsti gibi geldi. Davul makineleri gibi şeyler. Bunlarda genelde ram e yüklenirler ama dsp nin bulunması ram deki yükü azaltmaz işlemcideki yükü azaltır.

Mikser e midi klavye ve control pad bağlaman biraz zor olabilir uygun giriş çıkışların bulunmaması sebebiyle fakat amacına göre doğru olabilir de olmayabilirde. Vst plugin için miksere pek gerek yok mesela.

Bahsettiğin kadar yoğun plugin kullanacaksan kısa zamanda işlemcini değiştirmeni öneririm.

İyi günler.

Me_ThuS demiş ki:
1- Pci veri transferinde firewire dan daha önde hız olarak.

2- Hayır desteklemiyor. Zaten desteklemek yanlış bir tabir ses kartlarında dsp olur. Bu dsp yi çeşitli işlemlerde kullanırlar. Ekstra dsp üniteleri kullanabilmekte ses kartı ile alakalı bir özellik değil haliyle destekleyip desteklememesi gibi bir problem yok ortada. Sahip olup olmaması mesele. Bu bahsettiğin kartta da dsp yok.

4-5 gb vst dediğin bana vsti gibi geldi. Davul makineleri gibi şeyler. Bunlarda genelde ram e yüklenirler ama dsp nin bulunması ram deki yükü azaltmaz işlemcideki yükü azaltır.

Mikser e midi klavye ve control pad bağlaman biraz zor olabilir uygun giriş çıkışların bulunmaması sebebiyle fakat amacına göre doğru olabilir de olmayabilirde. Vst plugin için miksere pek gerek yok mesela.

Bahsettiğin kadar yoğun plugin kullanacaksan kısa zamanda işlemcini değiştirmeni öneririm.

İyi günler.

Emu 1616 PCI Delta 1010LT dan dahamı hızlı? hem pc kasasına takılan kartı var hemde mixer gerektirmeden control pad - midi klavye + elektro gitar +mikrofon ... bağlayabilirim. Emu 1616 PCI vstler ile iyi bir performans alabilirmiyim?
yani emu 1616 pc kartı almam dahamı mantıklı hem dısardan bağlıyacam hemde vstler ile calısacam

Mümkün olduğunca türkçeye uygun mesaj yazmanı öneririm öncelikle.

Emu nun kartı ile M-Audio nun kartı aynı veri iletişim yolunu kullanıyorlar haliyle veri yolunun etkilediği hız kısmında bir farkları yok.

Mikserin ne olduğunu ve amacını anladığından eminmisin. Çünkü teorik bilgilerinde bazı eksiklikler var gibi. Sorularından bu ortaya çıkıyor. Emu da eğer dsp varsa vst lerinin performansını etkiler fakat yoksa başka bir kartla bu emu arasında hiçbir fark göremezsin aynı bilgisayar üzerinde.

Açıkçası senin için en yararlısının ne olacağını bilmediğimden mantıklı olanıda tavsiye edemiyorum.

bilgisayarın cpusunu çok kasmadan ağırlık olarak vstler ile çalışabilmem için PCI ses kartı almak istiyorum.
ayrıca control pad - midi klavye + elektro gitar +preamp mikrofon + referans monitörü bunlarıda desteklerse iyi olur. hangi model ses kartını önerirsiniz? inş. net ve anlaşılır bir soru yöneltebilmişimdir.

Bunun için üzerinde dsp olan bir model alman gerek fakat giriş seviyesi modellerde genelde pek bulunmaz. Bulunsada sadece kartın kendisi ile gelen birkaç plug-in i çalıştırmak üzere atanmışlardır. Yani Cpu üzerinden çalışmayı şimdiden kafana koy. Param var diyorsan T.c Powercore gibi üniteler var onları düşünebilirsin.

Bu saydıklarını destekler zaten bütün ses kartları. Midi girişi varsa midi klavye bağlarsın. Referans monitörü için her tür ses kartı ile kullanabilirsin destekleme desteklememe gibi bir durum yok. Bunları kullanamama gibi bir durumum olurmu diye düşünme.

İyi günler.

Me_ThuS demiş ki:
Bunun için üzerinde dsp olan bir model alman gerek fakat giriş seviyesi modellerde genelde pek bulunmaz. Bulunsada sadece kartın kendisi ile gelen birkaç plug-in i çalıştırmak üzere atanmışlardır. Yani Cpu üzerinden çalışmayı şimdiden kafana koy. Param var diyorsan T.c Powercore gibi üniteler var onları düşünebilirsin.

Bu saydıklarını destekler zaten bütün ses kartları. Midi girişi varsa midi klavye bağlarsın. Referans monitörü için her tür ses kartı ile kullanabilirsin destekleme desteklememe gibi bir durum yok. Bunları kullanamama gibi bir durumum olurmu diye düşünme.

İyi günler.

çok sağol methus. T.c Powercore'i ilerde almayı düşünürüm çünkü çok pahalı bir alet. önerdiğin ses kartını gözden çıkartırsak Emu 1616 PCI ses kartı ihtiyacımı karşılar mı?

Arkadaşlar EMU 0404 USB aldım, Cubase ile çalışırken winamp şarkı çalmıyor yada bir video dosyası izlerken ses gelmiyor...

EMU'nun sitesindeki son güncellemeyi de kurdum bu arada. Ancak bu güncellemeden evvel mp3 dinliyormuydum bunu da maalesef pek hatırlıyamıyorum. "Bad sound dreiver vs vs..." gibi bir hata veriyor bilgisayar, cubase açıkken winamp'i açtığımda. Bir fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim

Bu arada bu ses kartı çok sevimliymiş hoşuma gitti =)

mesenger_86 Evet destekler de powercore gibi bir ünite fazla profesyonel kaçabilir ev kullanıcısına.

tailgunner Sürücü problemi gibi geldi bana. Winamp ın vs nin ses ayarlarınıda kontrol edersen belki onlarda karışıklık yaratıyor olabilir.

Geri