Ersin Karabulut

geçen yaz olimpos'a gittik.sheriff's diye bi yerde kaldık.sonra öğrendikki biz gelmeden 2 gün önce gitmiş.penguen'den biliyodum orda olduğunu, tanışmak istedim çok ama şans işte...

mükemmel bir çizer. süper ötesi. kompozisyonu, ifadeleri kusursuz. okulun karikatür klübündeyim, onun gibi olmaz isterdim ama eline su bile dökemem.. slmlar burdan

hastasıyım ersinin.süper çiziyor.bu aralar bazı densizlerden yakınıyor ersin.ayrıca son sayıdaki özel ekre istanbul resmini süper çizmiş ersin.ellerine sağlık valla.

bu hafta okudum ersini..adama yapılanları duyunca ayıp bee..hangi forumlarda konuşuluyo ya..ayıp yani..ersinin içten ve dürüst olduğuna inananlardanımdır..ersine laf söylemeyin..adam köşeşinde yazıyo çiziyo işte..samimi biri ya..

ersin gerçekten hem çok güzel çiziyo hem çok tatlı anlatıyo.çoğu anlattığı şeyi yaşamışım mesela.bu hafta onun için ben de çok üzüldüm.böyle gündemde kalma konuşulma gibi bi çabası yok.gayet doğal ve şirin...

neysekş korktuğum başıma gelmedi.bu hafta alır almaz direk baktım ersin çizmişmi sandık içini die.çünkü ondan önceki sayıda sandığı kapatıcam falan diodu.yine dehşey penguen :)

Antibiyotik demiş ki:
neysekş korktuğum başıma gelmedi.bu hafta alır almaz direk baktım ersin çizmişmi sandık içini die.çünkü ondan önceki sayıda sandığı kapatıcam falan diodu.yine dehşey penguen :)

evet ya bende çok korkmuştum çizmezse bide diye..
bu haftaki de çok güzeldi hani.
son karedeki bardağın resmi özellikle ;)

Penguen 2.yil özel sayisindaki resmini de gördükten sonra, bu adamin son zamanlarin en iyi çizeri olduguna karar verdim. Çok çalistigi ve emek harcadigi belli bu is için, ve karsiligini fazlasiyla aliyor (Yetenek denen sey de var ayrica...). Bu adamin bir de daha genç oldugunu düsünürsek, bir kaç yil sonra tek kelimeyle çizerlikte "efsane" olucagina eminim.
Adam isyan eder tabi, simdi yalan mi ben o adami kiskaniyorum. Genç yasta, çok büyük isler yapiyor, çok güzel seyler ortaya çikariyor. Eeee simdi duygusal da bir adam, resmini de gördüm yakisikli, tüm erkek soyuna tehlike arz ediyor kendisi :) ... Ben istemem böyle adam ;)

evde oluşumu değerlendirmek adına;ersin karabulut hakkında ayrıntılı bilgi edinirim hevesiyle tarama yaptığım google sayesinde tesadüfi bir geliş benimkisi... ;) bunca msjın arasında ersin karabulut'a değer tüm güzelliklerin içinde benimde sözüm olsun istedim...evet istedim,hangimiz istemiyoruzki :LOL: beni her hafta gülümseten çizerlerin hepsini sevgimle kucaklarım ve derim ki ; penguen ve birçok mizah dergisini zevkle okuyorum.ama içlerinden bazıları varki ki bunlardan birisidir ersin karabulut ;her hikayesini tekrar tekrar okumak okudukça çocukluğumda yaptığım gibi masalların içine dalmak acaip mutlu ediyo beni.
öyleyse teşekkürler karabulutadam :)
hep ertelenmiş olsada umutlar,hiç kaybolmayacak sırtımdan terim.ve artık biliyorum kanatılınca ne kadar acıyacağını yüreğimin.kırbaçlanan atlar gibiyim... der ve giderim :twisted:

Yeraltı hikayelerini her çizgisini ayrı ayrı inceleyerek okuduğum lakin sandığıyla pek ilgimi çekmeyen çizer..Çizgilerinin çok başarılı oluğunu düşünüyorum özllikle penguen özel sayısındaki istanbul çizimi duvara asılmak suretiyle defalarca bakılmaya önünde eğilmeye değerdir..

çizdiği sandık içi penguen dergisini aldığım ilk zamanlar hiç dikkatimi çekmemişti. bir keresinde şöyle bir bakayım demiştim. öykü bakkaldan çaldığı sakızlar üzerineydi. bu öyküyü beğenince daha önce aldığım bütün penguen sayılarındaki sandık içi'lerini teker teker okudum. "ulan ben daha önceden yaşadım bunları" ya da "ahah bana da aynısı olmuştu" gibi lafları aklımdan geçirdim. gerçi ersin karabulut'u okuyan herkesin aynı şeyleri içinden geçirdiğine eminim. öyküleri kafasından attığını söyleyenler varmış. ersin karabulut'un anlattığı öyküler olağanüstü öyküler değil. zaten özelliği de burada. onun yaşadığı olayları kim yaşamamıştır ki sallama öyküler olsun?
kitap fuarında kalabalık yüzünden imza da alamadım sinir oldum zaten. :(

Geri