Cort G110 gitar ile distortion ton elde edebilir miyim ?

Gitarı alalı 1 ay felan oluyor, ama ne yaptıysam distortion tona ulaşamadım inceleme videolarını felan seyrettiğim zaman insanların bu gitar ile distortion tona çıkabildiğini görüyorum ancak ben bir türlü yapamadım bir eksiğim felan mı var ekstra ekipman almam gerekiyor mu(pedal)? (Amfi : nux mighty15se)

Gitarla alakası yok bunun. İnternetteki tanımına göre elinizdeki amfide 6 farklı distortion modeli var. "Distortion tona ulaşamadım" ne demek ? Amfiden istediğiniz nitelikte bir ton alamadığınızı mı söylemeye çalışıyorsunuz ? Neden amfide değil de gitarda sorun olduğunu düşünüyorsunuz ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarla alakası yok bunun. İnternetteki tanımına göre elinizdeki amfide 6 farklı distortion modeli var. "Distortion tona ulaşamadım" ne demek ? Amfiden istediğiniz nitelikte bir ton alamadığınızı mı söylemeye çalışıyorsunuz ? Neden amfide değil de gitarda sorun olduğunu düşünüyorsunuz ?
Aslında tam olarak neyde sorun olduğunu bilmiyorum nasıl anlayabilirim amfide sorun olup olmadığını

Cevap geç olacak sorunu çözdün mü bilmiyorum ama aynı amfiyi kullandım, ayarı solo'ya getir gaini de kökle? Hala drivelı ses alamıyosan gitarın volume potunu kontrol et...

Geri