MS POZİTRON PEDALLAR HAKKINDA

Ms pozitron pedalları kullananların yorumlarını bekliyorum.

Özellikle ms shakti tvin ve mod 3 kullanıcılarının düşünceleri nasıl merak ediyorum.

Saygılar.

Son düzenleme:
Ben 3lüsünü denemedim ama teklisini denedim.
Hatta aynı anda Add MiniAmp vardı.
Add Miniamp göre Ms Shakti daha dijital bir ton veriyordu.
Benim çok hoşuma gitmedi. Belki şuan içindeki parçalar değişmiş olabilir.
Bu arada her iki markaya da çok saygı duyuyorum.
Butik iş yap ama en ucuz pedalın altında fiyatlar ile satmaya çalış.
Akıllı bir iş değil. Bu sadece gönül işi olabilir.
Her iki ustaya da buradan teşekkürler...

MS Pozitron'dan şu ana kadar tek pedal aldım, o da Keeley 4-Knob klonu olarak yaptığı MS Compressor idi. Pedal gerçekten çok kötüydü, açıkçası böylesini beklememiştim. Kesinlikle kötülemek için yazmıyorum, sonuçta tek bir ürünü denedim. Belki bana öyle denk gelmiştir, belki Mustafa Abi'nin yaptığı onlarca çeşit pedal arasındaki zayıf halka odur. Tam olarak bilemiyorum. Amaç insanların bilgilenmesi.

Drck Taksimde Korku gitaristi Ahmet Akyüz'de baya kapsamlı bir mspozitron pedal kullanıyor, tüm sert ritm tonları, solo tonları dahil çok başarılı gelmişti bana...ilk Mekanik kadrosundaki solo gitarist olarak da hatırlayabilirsiniz kendisini...

Şimdiye dek elimden geçen pedalların çoğuyla ilgili yazdım, elimden geldiğince ses örnekleri/video ekledim. Elimden geldiğince objektif olarak yaklaştım. Tekrar bir üstünden geçelim madem;

Comp, Fuzz, Riot Distortion, Crunch Box, Shakti (teklisi, twin'i :D) , Delay, Reverb, Phaser, 10 Band Eq, BB Preamp, Noise Gate, PSU (10 çıkışlı, ayrı voltaj ve akım değerleriyle), 10 uçlu adaptörler ve aklıma gelmeyen bir sürü Ms ürünü elimden geçti, kimisiyle uzun süre çaldım, kimisini satmak durumunda kaldım kısa sürede. Şu an elimde kalan, yalnızca zor durumlar için tekli bir Shakti, ki o da forumda bir abimden hediye gelmişti, başlığı duruyor mudur bilemem :) Sebebi hem pedalboard'umu dağıtıp Nova System'le yola devam etmem, hem de Ms pedallarının uzun ömürlü olmaması, aniden bozulabilmesi.

Yaklaşık 4-5 sene önce kendi çapımda direkt ses kartına girerek bir demo yapmaya çalışmıştım, videosunu koymuştum buraya. O videodaki Shakti soundu epey sevilmişti, yakın çevremden sipariş verenler de oldu o videodan sonra. Daha sonra kayıt ekipmanlarımı biraz daha ilerletince -şimdi pek kaliteli gelmese de- Shakti'yi herkes iyi kötü bilsin diye, kendi ton zevkime göre tonlayarak şöyle bir kayıt paylaşmıştım(2016 ortalarıydı);

(British, Off Axis, Clean) (2 track gain boostlu, 2 track yalnızca Shakti, toplam 4 kanal) (Prodipe TT1 Pro Lanen ile kaydedildi)

Tabii o zamana dek başka beğendiğim pedalları da vardı, özellikle Delay ve BB Preamp gerçekten fiyatına göre şaka gibi performans veriyordu. Phaser da hiç fena değildi.
Surat ekşittiğim bir sürü ürünü de var elbette; MXR muadili 10 Band Eq, MXR kalitesinden uzaktı. Fuzz, Riot, Crunch Box kesinlikle tavsiye etmeyeceğim pedallar. Reverb ise kısa zamanlı, kısa tekrarlı delay gibi. PSU sıcaklık problemleri yüzünden 2-3 kere Antalya'ya gitti geri geldi filan :)

Her şeye rağmen, belki kalitesiz devre elemanlarıyla yapılmış da olsalar, bu sevdiğim pedalları bugün bütçesi olmayan herkese tavsiye ederim. Bozulup bozulmaması biraz şans işi ama var böyle bir risk bunu belirtmezsem olmaz.

Son düzenleme:
Neticede çip ve elektronik devrfe teknolojisini doğru kullanma işi. Böylesi teknik konuda çok fazla bilgi sahibi olduğum söylenemez ama Barış Benice zaten kabiliyet olarak dünya standartlarında bir gitarist. Herhangi bir cihaz ile de aynı performansla ortaya iş koyar.

Açıkcası mustafa ustanın uzun zamandır ekıpmanını cıddı anlamda upgrade ettıgını,göktuğ şenkal gibi isimlerin bile pedallarını ona yaptırdıgını ve cok güzel işler ortaya koydugunu görüyor ve bizzat şahit oluyorum.Eski ve ilk zamanlardakı ürünleri bilemem ama son yaptıgı shakti twin boost,shakti 3 mod fx send returndan tutunda xlr by pass cıkıslara kadar inanılmaz başarılı olmus.

Neticede çip ve elektronik devrfe teknolojisini doğru kullanma işi. Böylesi teknik konuda çok fazla bilgi sahibi olduğum söylenemez ama Barış Benice zaten kabiliyet olarak dünya standartlarında bir gitarist. Herhangi bir cihaz ile de aynı performansla ortaya iş koyar.
Sonucta elektronik işi şans işi..Arkadaşımla aynı mağazadan aldıgımız podhd500 ü ben yıllardır öküz gibi kullanmama rağmen bir kere bile donma bile yapmazken,alete çorapla basan arkadaşımın elinde 3. ayda patlamıştı.Elektronik işi şans işi..

Ms Pozitron fuzz factory klonunu kullanmistim bir ara; fuzz factorynin orijinali ile ayniydi zaten pedalin orijinali de el yapimi butik bir pedal. Pedali bir sure sonra satmistim cunku fuzz factory gunluk kullanima pek uygun bir pedal degil, daha cok fetis amacli tasarlanmis bir pedal gibi. Onu sattiktan sonra add+ fuzz face klonu almistim (artik uretilmiyor) fakat pek memnun kalmamistim. Klonlama acisindan ms pozitron fuzz factory'yi orijinaline daha yakin bulmustum. Yakin zamanda bir adet ms pozitron super fuzz klonu almayi dusunuyorum. Su an klon pedal olarak add+ analog delay kullaniyorum fakat en azindan fuzz pedallari icin konusacak olursam ms pozitron'un yaptigi fuzz face klonu hosuma gitmisti. Bu arada ms pozitron tube screamer'i da cok oven bir arkadasim var. Pedaldan pedala basari seviyesi degisiyor anlayacaginiz. Shaktiyi de cok oven var fakat bir deneyimim yok shakti ile ilgili. Bu arada preamp pedali olarak joyo'nun preamp pedallarini da deneyebilirsiniz. Tam fiyat performans urunu preamplerdir.

MS'yi ilk defa eski sanatçı olan babamın gitarist başka bir arkadaşından duymuştum, kendisi bildiğim kadarıyla 15 yıldan uzun süredir MS'den pedal alıyor ve bana artık kullanmadığı BB Preamp klonunu hediye etmişti. Shakti hiç kullanmasam da son 2 yıldır MS'nin Xotix BB Preamp klonunu kullanıyorum ve fiyatına göre harika bir performansı var, hiçbir sıkıntı da yaşamadım şu ana kadar. Setup'ımı hem biraz değiştirmem hem de fazlasıyla geliştirmem nedeniyle uzun süren araştırmalarım sonucu birkaç gün önce Fulltone OCD ve Pro Co Rat'i ikili şekilde tek kutuda, EHX Small Clone, EHX Pulsar ve EHX Electric Mistress'i üçlü şekilde tek kutuda ve Keeley 4-Knob'u da tek başına olacak şekilde sipariş ettim. Bakalım, hepsi elime ulaşınca olumlu ya da olumsuz bir edit yaparım.

Ben hiç MS Pozitron pedalı kullanmadım ama çok övüldüğünü gördüm, ve ses örneklerini dinlediğimde gayet beğendimi söyleyebilirim. Acaba uni-vibe pedalı yapıyor mu kendisi merak etmiyor değilim.

MS Pozitron'dan şu ana kadar tek pedal aldım, o da Keeley 4-Knob klonu olarak yaptığı MS Compressor idi. Pedal gerçekten çok kötüydü, açıkçası böylesini beklememiştim. Kesinlikle kötülemek için yazmıyorum, sonuçta tek bir ürünü denedim. Belki bana öyle denk gelmiştir, belki Mustafa Abi'nin yaptığı onlarca çeşit pedal arasındaki zayıf halka odur. Tam olarak bilemiyorum. Amaç insanların bilgilenmesi.
Bende de aynı pedal var ve fazlasıyla memnunum dostum :)

MS'yi ilk defa eski sanatçı olan babamın gitarist başka bir arkadaşından duymuştum, kendisi bildiğim kadarıyla 15 yıldan uzun süredir MS'den pedal alıyor ve bana artık kullanmadığı BB Preamp klonunu hediye etmişti. Shakti hiç kullanmasam da son 2 yıldır MS'nin Xotix BB Preamp klonunu kullanıyorum ve fiyatına göre harika bir performansı var, hiçbir sıkıntı da yaşamadım şu ana kadar. Setup'ımı hem biraz değiştirmem hem de fazlasıyla geliştirmem nedeniyle uzun süren araştırmalarım sonucu birkaç gün önce Fulltone OCD ve Pro Co Rat'i ikili şekilde tek kutuda, EHX Small Clone, EHX Pulsar ve EHX Electric Mistress'i üçlü şekilde tek kutuda ve Keeley 4-Knob'u da tek başına olacak şekilde sipariş ettim. Bakalım, hepsi elime ulaşınca olumlu ya da olumsuz bir edit yaparım.
Edit: Fulltone OCD ve Pro Co Rat'ten çok memnun kaldım, keza EHX üçlüsünden de öyle. Keeley 4-Knob her ne kadar memnun etse de beklentimin çok yüksek olması nedeniyle beni ancak ''tatmin etti''. Genel olarak Mustafa Bey'den aldığım 7 pedalın hepsinden memnunum, kafamda kalan 2-3 pedal için de birkaç ay içinde sipariş vermeyi düşünüyorum.

Geri